2008.05.22. 02:26

Bronzérmesek a pólós lányok!

Szentes (szs) - Bronzérmet szerzett a bajnokságban a DF-Elco DVCSH női vízilabdacsapata. A kisdöntőben nem adtunk esélyt a Szentesnek, hamar eldőlt a párharc.

Szigeti Sándor

A dunaújvárosi lányoknak nem volt egyszerű dolguk, hiszen az idei szezonban még egy alkalommal sem sikerült nyerniük Szentesen. Aztán, amikor nagyon kellett, hozták a meccset idegenben is.

Szentes - DF-Elco DVCSH8-11 (2-5, 3-2, 2-2, 1-2)Vezette: Marnitz, Petik.

Szentes: Tóth A. - Győri (1), Hevesi (2), Szabó X., Dalmády P., Szremkó (2), Ábel. Csere: Molnár (2), Kotova (1).

DF-Elco DVCSH: Brávik H. - Varga (1), Benkő N. (3), Sipos (2), Benkő T. (2), Poszkoli (2), Brávik F. Csere: Tóth, Zsámbok, Szücs, Berta, Kovács, Jancsó (1), Kasó.

Az első negyedben villámrajtot vettek Mihók Attila tanítványai. Úgy tűnt, a szentesiek az öltözőben maradtak, és kissé álmoskásan a szemüket dörzsölgetik - Benkő Nóráék ugyanis egyszerűen lerohanták őket. A csapat felszabadultan játszott, ezúttal valóban minden sikerült, így percek alatt 5-0-ra vezettek a mieink. A házigazdák erejéből annyira futotta, hogy az első nyolc perc végén becsülettel küzdve háromgólosra faragták hátrányukat (2-5).

Mint később kiderült, ez az ötgólos előny nem jött rosszul, a következő három negyedben ugyanis arányosan elosztva csupán két-két találatot tudtunk szerezni. Ez is elég volt azonban egy háromgólos sikerhez, így egy nagyon hosszúra nyúlt szezon végén a DF-Elco bronzérmet ünnepelhetett. Szombaton nem lesz harmadik meccs.

Mihók Attila, a DF-Elco edzője: - Ehhez a bronzhoz idén több nagy csatát kellett sikerrel megvívunk, mint egy-egy korábbi aranyhoz. Először sikerült idegenben rangadót nyernünk, ami meghozta számunkra a bronzérmet.

Sipos Edit a DF-Elco védőjeként korábbi csapata ellen szerzett két nagyon fontos találatot: - Küzdelmes meccs volt, Szremkó Krisztinát nem volt könnyű tartani. A csapat ettől függetlenül végre felszabadultan játszott.

A bajnoki bronzcsatában: DF-Elco - Szentes 12-10, majd Szentes - DF-Elco 8-11.

A párharcot ezzel - 2-0-ás összesítéssel - a mieink nyerték. A bajnokság harmadik helye egyben azt is jelenti, hogy a Dunaújvárosi Főiskola-Elco DVCSH előselejtező nélkül indulhat jövőre a LEN-Kupában.A dunaújvárosi vereség után a Szentes hazai pályán sem tudott győzni