Sport

2007.07.14. 02:28

Menjünk Bömböldére!

Dunaújváros (kj) - A dunaújvárosi horgászoknak írásunkban egy, a városhoz közeli remek horgászhelyet szeretnénk bemutatni: a Tass melletti Bömböldét . Itt leginkább termetes keszegfélékre számíthatnak a horgászok.

Szabó Szabolcs

Dunaújvárosból indulva, komppal könnyen átjuthatunk a Duna keleti partjára, ahonnan alig pár kilométer északi irányba a Tass alatt található úgynevezett Bömbölde . Ez a horgászhely viszonylag lapos partszakasz, távolról is jól látható, ahol a víz lassan mélyül, jól meghorgászható. Jellemző hala a jászkeszeg, a karikakeszeg, a dévérkeszeg - híresek az itt fogott termetes példányok. A víz kevéssé akadós, de a kagylós terep jó haltartó hely. A Bömbölde igazán akkor horgászható meg, amikor Budapestnél kétszáz-háromszáz centiméter közötti vízállást mérnek. Magasabb vízállás mellett a horgászhely sajnos nem közelíthető meg.

Az ártéri erdővel szegélyezett vízparton a rakós botok a legjobban használhatóak, de hosszabb spiccbotokkal, vagy akár fenekező fölszereléssel is jó eredményt érhetünk el. A könnyebb úszós összeállításnál forgástestű úszókat használjunk, fenékre mért négyes jelzőólommal, harminc centiméteres horogelőkével, tizennégyes horoggal. A nehezebb szerelésre akár tíz-tizenöt grammos laposúszó is kerülhet. Az etetőanyag is nagyon fontos, jellemzően folyóvízre kifejlesztett, nagy szemcsézetű, nehéz keverékeket használjunk.

Az etetőanyagok elkészítése után nagy mennyiségű alapozó etetésre van szükség, tíz-tizenöt nagyobb gombóc is a vízbe kerülhet. Általában nem sokat kell várni az első halra, félkilós dévérkeszegek, paducok, jászok sorra jelentkeznek a horgon, de nem ritka a kiló körüli példány sem. Egy-egy finom szerelésen bekövetkezett durranós szakítás mutatja, hogy nagyobb márnák és akár pontyok is kilátogathatnak az etetésünkre. A csontkukac csali különböző fajta vezetésével, más és más halakat lehet fogni. A gyorsan engedett csalit a karika és a jász veszi fel előszeretettel, míg a beleállított, lassan vezetett csontira, szúnyogra a dévérek jelentkeztek. A ráetetéseknél, amit elég sűrűn kellett végezni, általában a jászok akadnak horogra, utána érkeznek meg a többi keszegfélék. A Bömbölde már nagyon sok horgásznak bizonyította, a Dunában is nagyon sok szép hal van, ezért érdemes városunk folyójának partjára is kilátogatni, egy jó horgászat érdekében.

A múlt héten Szekszárdon, a Szálkai-tározón rendeztek horgászversenyt, amelyen a dunaújvárosi Pentele Police Team sporthorgász-csapata is rajthoz állt. A rendőrök számára kiírt Mosella-HO-KED-LI kupa (Horgászatot Kedvelők Ligája) hatodik fordulóját rendezték meg. A Pentele Police Team versenyzői közül ezúttal Tomkovics László, Szabó Attila, Körmendi János alkotta a dunaújvárosi zsarugárdát. A dunaújvárosi csapat az ötödik helyén végzett. Egyéniben Körmendi János lett a legeredményesebb, a szektorában szerzett negyedik helyezésével.

Az ártéri erdővel szegélyezett vízparton a rakós botok a legjobban használhatóak, de hosszabb spiccbotokkal, vagy akár fenekező fölszereléssel is jó eredményt érhetünk el. A könnyebb úszós összeállításnál forgástestű úszókat használjunk, fenékre mért négyes jelzőólommal, harminc centiméteres horogelőkével, tizennégyes horoggal. A nehezebb szerelésre akár tíz-tizenöt grammos laposúszó is kerülhet. Az etetőanyag is nagyon fontos, jellemzően folyóvízre kifejlesztett, nagy szemcsézetű, nehéz keverékeket használjunk.

Az etetőanyagok elkészítése után nagy mennyiségű alapozó etetésre van szükség, tíz-tizenöt nagyobb gombóc is a vízbe kerülhet. Általában nem sokat kell várni az első halra, félkilós dévérkeszegek, paducok, jászok sorra jelentkeznek a horgon, de nem ritka a kiló körüli példány sem. Egy-egy finom szerelésen bekövetkezett durranós szakítás mutatja, hogy nagyobb márnák és akár pontyok is kilátogathatnak az etetésünkre. A csontkukac csali különböző fajta vezetésével, más és más halakat lehet fogni. A gyorsan engedett csalit a karika és a jász veszi fel előszeretettel, míg a beleállított, lassan vezetett csontira, szúnyogra a dévérek jelentkeztek. A ráetetéseknél, amit elég sűrűn kellett végezni, általában a jászok akadnak horogra, utána érkeznek meg a többi keszegfélék. A Bömbölde már nagyon sok horgásznak bizonyította, a Dunában is nagyon sok szép hal van, ezért érdemes városunk folyójának partjára is kilátogatni, egy jó horgászat érdekében.

A múlt héten Szekszárdon, a Szálkai-tározón rendeztek horgászversenyt, amelyen a dunaújvárosi Pentele Police Team sporthorgász-csapata is rajthoz állt. A rendőrök számára kiírt Mosella-HO-KED-LI kupa (Horgászatot Kedvelők Ligája) hatodik fordulóját rendezték meg. A Pentele Police Team versenyzői közül ezúttal Tomkovics László, Szabó Attila, Körmendi János alkotta a dunaújvárosi zsarugárdát. A dunaújvárosi csapat az ötödik helyén végzett. Egyéniben Körmendi János lett a legeredményesebb, a szektorában szerzett negyedik helyezésével.

Az ártéri erdővel szegélyezett vízparton a rakós botok a legjobban használhatóak, de hosszabb spiccbotokkal, vagy akár fenekező fölszereléssel is jó eredményt érhetünk el. A könnyebb úszós összeállításnál forgástestű úszókat használjunk, fenékre mért négyes jelzőólommal, harminc centiméteres horogelőkével, tizennégyes horoggal. A nehezebb szerelésre akár tíz-tizenöt grammos laposúszó is kerülhet. Az etetőanyag is nagyon fontos, jellemzően folyóvízre kifejlesztett, nagy szemcsézetű, nehéz keverékeket használjunk.

Az etetőanyagok elkészítése után nagy mennyiségű alapozó etetésre van szükség, tíz-tizenöt nagyobb gombóc is a vízbe kerülhet. Általában nem sokat kell várni az első halra, félkilós dévérkeszegek, paducok, jászok sorra jelentkeznek a horgon, de nem ritka a kiló körüli példány sem. Egy-egy finom szerelésen bekövetkezett durranós szakítás mutatja, hogy nagyobb márnák és akár pontyok is kilátogathatnak az etetésünkre. A csontkukac csali különböző fajta vezetésével, más és más halakat lehet fogni. A gyorsan engedett csalit a karika és a jász veszi fel előszeretettel, míg a beleállított, lassan vezetett csontira, szúnyogra a dévérek jelentkeztek. A ráetetéseknél, amit elég sűrűn kellett végezni, általában a jászok akadnak horogra, utána érkeznek meg a többi keszegfélék. A Bömbölde már nagyon sok horgásznak bizonyította, a Dunában is nagyon sok szép hal van, ezért érdemes városunk folyójának partjára is kilátogatni, egy jó horgászat érdekében.

A múlt héten Szekszárdon, a Szálkai-tározón rendeztek horgászversenyt, amelyen a dunaújvárosi Pentele Police Team sporthorgász-csapata is rajthoz állt. A rendőrök számára kiírt Mosella-HO-KED-LI kupa (Horgászatot Kedvelők Ligája) hatodik fordulóját rendezték meg. A Pentele Police Team versenyzői közül ezúttal Tomkovics László, Szabó Attila, Körmendi János alkotta a dunaújvárosi zsarugárdát. A dunaújvárosi csapat az ötödik helyén végzett. Egyéniben Körmendi János lett a legeredményesebb, a szektorában szerzett negyedik helyezésével.

Az etetőanyagok elkészítése után nagy mennyiségű alapozó etetésre van szükség, tíz-tizenöt nagyobb gombóc is a vízbe kerülhet. Általában nem sokat kell várni az első halra, félkilós dévérkeszegek, paducok, jászok sorra jelentkeznek a horgon, de nem ritka a kiló körüli példány sem. Egy-egy finom szerelésen bekövetkezett durranós szakítás mutatja, hogy nagyobb márnák és akár pontyok is kilátogathatnak az etetésünkre. A csontkukac csali különböző fajta vezetésével, más és más halakat lehet fogni. A gyorsan engedett csalit a karika és a jász veszi fel előszeretettel, míg a beleállított, lassan vezetett csontira, szúnyogra a dévérek jelentkeztek. A ráetetéseknél, amit elég sűrűn kellett végezni, általában a jászok akadnak horogra, utána érkeznek meg a többi keszegfélék. A Bömbölde már nagyon sok horgásznak bizonyította, a Dunában is nagyon sok szép hal van, ezért érdemes városunk folyójának partjára is kilátogatni, egy jó horgászat érdekében.

A múlt héten Szekszárdon, a Szálkai-tározón rendeztek horgászversenyt, amelyen a dunaújvárosi Pentele Police Team sporthorgász-csapata is rajthoz állt. A rendőrök számára kiírt Mosella-HO-KED-LI kupa (Horgászatot Kedvelők Ligája) hatodik fordulóját rendezték meg. A Pentele Police Team versenyzői közül ezúttal Tomkovics László, Szabó Attila, Körmendi János alkotta a dunaújvárosi zsarugárdát. A dunaújvárosi csapat az ötödik helyén végzett. Egyéniben Körmendi János lett a legeredményesebb, a szektorában szerzett negyedik helyezésével.

Az etetőanyagok elkészítése után nagy mennyiségű alapozó etetésre van szükség, tíz-tizenöt nagyobb gombóc is a vízbe kerülhet. Általában nem sokat kell várni az első halra, félkilós dévérkeszegek, paducok, jászok sorra jelentkeznek a horgon, de nem ritka a kiló körüli példány sem. Egy-egy finom szerelésen bekövetkezett durranós szakítás mutatja, hogy nagyobb márnák és akár pontyok is kilátogathatnak az etetésünkre. A csontkukac csali különböző fajta vezetésével, más és más halakat lehet fogni. A gyorsan engedett csalit a karika és a jász veszi fel előszeretettel, míg a beleállított, lassan vezetett csontira, szúnyogra a dévérek jelentkeztek. A ráetetéseknél, amit elég sűrűn kellett végezni, általában a jászok akadnak horogra, utána érkeznek meg a többi keszegfélék. A Bömbölde már nagyon sok horgásznak bizonyította, a Dunában is nagyon sok szép hal van, ezért érdemes városunk folyójának partjára is kilátogatni, egy jó horgászat érdekében.

A múlt héten Szekszárdon, a Szálkai-tározón rendeztek horgászversenyt, amelyen a dunaújvárosi Pentele Police Team sporthorgász-csapata is rajthoz állt. A rendőrök számára kiírt Mosella-HO-KED-LI kupa (Horgászatot Kedvelők Ligája) hatodik fordulóját rendezték meg. A Pentele Police Team versenyzői közül ezúttal Tomkovics László, Szabó Attila, Körmendi János alkotta a dunaújvárosi zsarugárdát. A dunaújvárosi csapat az ötödik helyén végzett. Egyéniben Körmendi János lett a legeredményesebb, a szektorában szerzett negyedik helyezésével.

A múlt héten Szekszárdon, a Szálkai-tározón rendeztek horgászversenyt, amelyen a dunaújvárosi Pentele Police Team sporthorgász-csapata is rajthoz állt. A rendőrök számára kiírt Mosella-HO-KED-LI kupa (Horgászatot Kedvelők Ligája) hatodik fordulóját rendezték meg. A Pentele Police Team versenyzői közül ezúttal Tomkovics László, Szabó Attila, Körmendi János alkotta a dunaújvárosi zsarugárdát. A dunaújvárosi csapat az ötödik helyén végzett. Egyéniben Körmendi János lett a legeredményesebb, a szektorában szerzett negyedik helyezésével.

A múlt héten Szekszárdon, a Szálkai-tározón rendeztek horgászversenyt, amelyen a dunaújvárosi Pentele Police Team sporthorgász-csapata is rajthoz állt. A rendőrök számára kiírt Mosella-HO-KED-LI kupa (Horgászatot Kedvelők Ligája) hatodik fordulóját rendezték meg. A Pentele Police Team versenyzői közül ezúttal Tomkovics László, Szabó Attila, Körmendi János alkotta a dunaújvárosi zsarugárdát. A dunaújvárosi csapat az ötödik helyén végzett. Egyéniben Körmendi János lett a legeredményesebb, a szektorában szerzett negyedik helyezésével.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!