Sport

2007.06.21. 02:26

Egymástól tanultak

Dunaújváros (ja) - A szülők is megtekinthették a bajor edző, Henry Landeck bemutató foglalkozását. A vendégek búcsúzásuk előtt jövő évi látogatásra hívták meg a Hikari Dojo Sportegyesület tagjait.

Jankó Árpád

A Hikari Dojo SE meghívására a hétvégén városunkban tartózkodott egy nyolc főből álló németországi küldöttség Henry Landeck - JKA 5. Dan fokozatú karate edző, korábbi többszörös német bajnoki helyezett vezetésével. A Kulmbachból érkezett vendégek a városunkkal, Tihannyal és Budapesttel is megismerkedtek az edzésprogramokon kívül. (A dunaújvárosi Duna-parti panorámáról felsőfokban beszéltek.) Az edzéseken megismerkedtek egymás módszereivel, segítve a másik fél fejlődését. Pénteken a Hikari edzőtermében egy szűkebb körnek a hazai edző vezetett foglalkozást. Szombaton délelőtt Landeck edző kiadós, kicsivel több mint két órás, tanulságos edzést vezényelt a Dunaferr Sportcsarnokban, amelyet a szülők is megtekinthettek. Ezenkívül szakmai eszmecserékre is sor került. A vasárnapi elutazást megelőzően a bajor vendégek a jövő évi meghívásukat is tolmácsolták a Hikari részére.

Szombaton a nagyvenyimi sportcentrumban megrendezett búcsúpartin a felhőtlen szórakozásé volt a főszerep. Jó hangulatú rendezvényen búcsúztak el egymástól.

A Hikari edzője, Schneider László június 10-én Brüsszelben a Japán Karate Szövetség hivatalos kvalifikációs kurzusán nemzetközi instruktori B , vizsgáztatói C és versenybírói C fokozatot szerzett. Mintegy ötven vizsgázó vett részt ezen a teszten Európából.

Szombaton a nagyvenyimi sportcentrumban megrendezett búcsúpartin a felhőtlen szórakozásé volt a főszerep. Jó hangulatú rendezvényen búcsúztak el egymástól.

A Hikari edzője, Schneider László június 10-én Brüsszelben a Japán Karate Szövetség hivatalos kvalifikációs kurzusán nemzetközi instruktori B , vizsgáztatói C és versenybírói C fokozatot szerzett. Mintegy ötven vizsgázó vett részt ezen a teszten Európából.

Szombaton a nagyvenyimi sportcentrumban megrendezett búcsúpartin a felhőtlen szórakozásé volt a főszerep. Jó hangulatú rendezvényen búcsúztak el egymástól.

A Hikari edzője, Schneider László június 10-én Brüsszelben a Japán Karate Szövetség hivatalos kvalifikációs kurzusán nemzetközi instruktori B , vizsgáztatói C és versenybírói C fokozatot szerzett. Mintegy ötven vizsgázó vett részt ezen a teszten Európából.

A Hikari edzője, Schneider László június 10-én Brüsszelben a Japán Karate Szövetség hivatalos kvalifikációs kurzusán nemzetközi instruktori B , vizsgáztatói C és versenybírói C fokozatot szerzett. Mintegy ötven vizsgázó vett részt ezen a teszten Európából.

A Hikari edzője, Schneider László június 10-én Brüsszelben a Japán Karate Szövetség hivatalos kvalifikációs kurzusán nemzetközi instruktori B , vizsgáztatói C és versenybírói C fokozatot szerzett. Mintegy ötven vizsgázó vett részt ezen a teszten Európából.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!