2007.06.04. 02:29

A kis MTK kipasszolta a Kohászt

Dunaújváros (ja) - Nem sok eséllyel utazott el Siófokra a Dunaújvárosi Kohász labdarúgócsapata. Köztudomású, hogy a Bodajk-Siófok amolyan kis MTK, és más szakmai képzésen esett át, mint a többi együttes.

Jankó Árpád

Az erőfölényen kívül ráadásul a hazaiaknak létfontosságú volt a győzelem, hiszen a Felcsútot követve a második helyen álltak a tabellán, s nem mondtak le a bajnoki címről. A Kohász fiataljainak a tévés meccsen egy megfelelő ország-világ előtti bemutatkozás volt a motiváció, no és az esélyes játékának elrontása.

BFC Siófok - D. Kohász2-0 (1-0)Siófok, 800 néző. Vezette: Gergely.

Siófok: Hegedüs F. - Ambrus, Miklósvári, Forgács, Köntös - Tusori, Homonyik (Sipos a 65. p.), Kecskés, Kanta Sz., Melczer (Ladóczki a 77. p.) - Gajda (Disztl M. a 87. p.). Edző: Botos Antal.

D. Kohász: Szentpéteri - Szabó G. (Czár a 79. p.), Facskó B., Tóth T., Pénzes - Szauter, Rátkai, Micskó, Lipusz - Szepessyy R., Drozdik (Szalai a 65. p.). Edző: Szepessy László.

A mérkőzés ötödik percében majdnem megszerezte a vezetést a Kohász. Szepessy Róbert fejese után pattant vissza a labda, amelyet Drozdik egyből kapura lőtt, de az is levágódott a vetődő védőről. Akkor még nem tudtuk, hogy ez volt az első, és ez lesz az utolsó helyzete is a vendégcsapatnak. Bár még percekig kiegyenlített játék folyt, ám már kezdett nagyobb sebességre kapcsolni a Siófok. Homonyik állt szemben a D. Kohász kapusával, de nem találta el a sarkot. Szentpéteri védett. A 22. percben egy rossz passz után Melczer került abszolút ziccerbe, de közelről a bal sarok mellé gurított. Homonyik csavart egy szabadrúgásból a léc fölé, majd Kanta Szabolcs erős labdáját hárította Szentpéteri nagy bravúrral.

A hazaiak gyorsan, helyüket állandóan változtatva, pontosan passzolva kijátszották a Kohász védelmét. Ezek tények: ám az inkább bosszantotta a tucatnyi dunaújvárosi nézőt, hogy borzasztóan sokszor adták el a vendégek a labdát rosszul passzolva. A Kohász védelmében benne volt a hazai találat. Ez meg is érkezett a 36. percben. Tóth és Gajda hosszú versenyfutása közben a csatár 11 méterről futtából belebökött a labdába, és az a sarokban kötött ki (1-0).

Semmi sem változott a fordulást követően. Nem túlzás, de egyetlen épkézláb támadást sem sikerült vezetni a hazai kapura. A vendégek erejét felőrölte a védekezés. Miklósvári fejelt mellé, Kecskés labdájánál volt résen Szentpéteri, Kanta veszélyeztetett. Szépen gyakoroltak a hazaiak, körbelőtték a Kohász ketrecét. A vendégek pontrúgásai - szabadrúgás, szöglet - sem jelentettek veszélyt. Kanta, majd utána Sipos szerezhetett volna találatot. Szentpéteri - a csapat legjobbja - szögletre mentett. Csak a 86. percig úszta meg újabb gól nélkül a Kohász. Sorozatos védekezési hibák után Ladóczki a bal sarokba lőtt (2-0).

Ezen a találkozón nem volt egy súlycsoportban a Kohász a Siófok együttesével.

Szepessy László: - A mi helyzetünkben az is nagy dolog, hogy a Siófokot küzdelemre késztettük. Remek csapattól kaptunk ki.