2007.03.22. 03:27

Jó játék a bajnok ellenében

Kozármisleny (gp) - Az NB II-es női kézilabda-bajnokság idei harmadik fordulójában a bajnoki címvédő, és jelenleg is listavezető otthonába utazott a DAC-Autex együttese.

Kozármisleny - DAC 30-24 (16-8)DAC: Nyüsti (kapus) - CHIKHI 3, Gál 3, TRAUTMANN 8, Selmecé 3, Papp 4/1, Bába 1. Cs.: Tóth (kapus), Kókai, Szirmai 1, Rajki, Kissné, GUTENKUNSZT 1, Selmeci. Edző: Csőregi László.

Az elején még tartotta a lépést a DAC a címvédővel, de aztán következett egy gólcsend, amiből a hazaiak ocsúdtak előbb, míg a vendégek sok ziccert kihagytak.

A második félidőre dacosan jött ki Csőregi László gárádja, rendkívül összeszedték magukat a lányai. Ekkor például Trautmannt nem bírták tartani a kozármislenyiek, és Gutenkunszt is ügyesen mozgott, így 23-19-re felzárkózott a DAC. Sajnos az idő múlásával fáradtak a dunaújvárosiak, ezt leginkább a megszaporodott két percek mutatták.

Azonban emberhátrányban is gólokat szerzett együttesünk, így az utolsó percig nem adták fel a meccset. Sajnos az első félidőben összeszedett nyolcgólos hátrány soknak bizonyult, de a második félidőt nyerve, csak dicséret illeti a DAC együttesét.

Csőregi László: - Mint egy jó kötés: egy sima, egy fordított. Amit a csapat a második félidőben produkált a bajnok ellen, az előtt le a kalappal. Nagyon jó szellemű együttesem van!

A bajnokság élmezőnye: 1. Kozármisleny 22 pont, 2. Siófok 20 pont, 3. Tolna 19 pont, 4. Hévíz 11 pont, 5. Mohács 11 pont, 6. DAC 10 pont.

Kozármisleny - DAC 30-24 (16-8)DAC: Nyüsti (kapus) - CHIKHI 3, Gál 3, TRAUTMANN 8, Selmeciné 3, Papp 4/1, Bába 1. Cs.: Tóth (kapus), Kókai, Szirmai 1, Rajki, Kissné, GUTENKUNSZT 1, Selmeci. Edző: Csőregi László.