Sport

2007.03.23. 03:27

A futballpálya munkahely

Dunaújváros (ja) - Sajnálatos (munkahelyi?) balesetnek lett áldozata edzés közben Baranyai István, a D. Kohász labdarúgócsapatának kapusa a Központi Sporttelep edzőpályáján.

Jankó Árpád

Gödörbe lépett, és súlyos térdsérülést szenvedett. Amelett, hogy egy fiatalember egészségéről van szó, esetünkben egy sportkarrier folytatása, avagy megszűnése a tét. Kérdés: vajon miként lehet ezeket a sérüléseket a minimumra csökkenteni, hiszen a labdarúgó munkahelye a pálya. Nem titok, hogy a klub és a pálya karbantartásáért felelősök esetünkben nincsenek azonos hullámhosszon. Ha nem használják a pályát télen, nem megy tönkre, ha nem használhatják, akkor nem lehet felkészülni a tavaszi bajnokságra. Dilemma a javából.

Szepessy László edző: - A pálya fenntartójának a dolga, hogy sérülésmentes körülményeket biztosítson. De nem vádaskodom, hiszen tudom: milyen viszonyok uralkodnak városunkban a sportlétesítmények ügyében. Egyszerűen ott tartunk, hogy nem lehet jobb pályát csinálni. A sérülések elkerülhetetlenek, ezt is tudom. Amikor nagyon rossz a pálya, nem megyünk rá, de a bajnokságra nem lehet salakon felkészülni. Azon minőségi munkát nem tudunk végezni. Szerte az országban - kis településeken is - pályázati pénzekből remek füves pályák létesülnek. Dunaújvárosban nem.

Somfai Rezső intézményvezető az edző utolsó megállapításával egyetért.

- Valóban, ha lenne rá pénz, lehetne egy füves pályánk. De nincs. Így tudomásul kell venni, hogy a téli, kora tavaszi időjárás irreálissá teszi az edzőpálya talaját a gyakorlásra. Ezért kellett volna inkább a salakos pályán edzeni. A pálya talaja csak öt centiméteres, alatta beton található, így a csapadék nem távozik el időben. Az is tény, hogy az elültetett fű tönkremegy, ha közben futballoznak rajta. Mivel a tulajdonosnak, a városnak nincs pénze a teljes felújításra, azt tudom megígérni, hogy mindent megteszünk, amit lehet, a veszélyek megszüntetéséért.

Egyszóval: mivel szegény ember vízzel főz, azaz nincs anyagi forrás a jelentős pályafelújításra, a használó és a használatba adó (karbantartó) toleranciójára, alkalmazkodására is szükség lesz a hasonló esetek elkerülése érdekében. Baranyai István kapus egyelőre gipszben pihenget, s a jövő héten műtőasztalra fektetik. Felépülése hat hónapig is eltarthat. A labdarúgó elhatározta, ezalatt elvégez egy gyógymasszőri tanfolyamot. (Tragikomikus) Úgy tudjuk, mivel tananyag, rövidesen már tudja, hogy is mondják latinul: teljes térdszalag-szakadás.

Szepessy László edző: - A pálya fenntartójának a dolga, hogy sérülésmentes körülményeket biztosítson. De nem vádaskodom, hiszen tudom: milyen viszonyok uralkodnak városunkban a sportlétesítmények ügyében. Egyszerűen ott tartunk, hogy nem lehet jobb pályát csinálni. A sérülések elkerülhetetlenek, ezt is tudom. Amikor nagyon rossz a pálya, nem megyünk rá, de a bajnokságra nem lehet salakon felkészülni. Azon minőségi munkát nem tudunk végezni. Szerte az országban - kis településeken is - pályázati pénzekből remek füves pályák létesülnek. Dunaújvárosban nem.

Somfai Rezső intézményvezető az edző utolsó megállapításával egyetért.

- Valóban, ha lenne rá pénz, lehetne egy füves pályánk. De nincs. Így tudomásul kell venni, hogy a téli, kora tavaszi időjárás irreálissá teszi az edzőpálya talaját a gyakorlásra. Ezért kellett volna inkább a salakos pályán edzeni. A pálya talaja csak öt centiméteres, alatta beton található, így a csapadék nem távozik el időben. Az is tény, hogy az elültetett fű tönkremegy, ha közben futballoznak rajta. Mivel a tulajdonosnak, a városnak nincs pénze a teljes felújításra, azt tudom megígérni, hogy mindent megteszünk, amit lehet, a veszélyek megszüntetéséért.

Egyszóval: mivel szegény ember vízzel főz, azaz nincs anyagi forrás a jelentős pályafelújításra, a használó és a használatba adó (karbantartó) toleranciójára, alkalmazkodására is szükség lesz a hasonló esetek elkerülése érdekében. Baranyai István kapus egyelőre gipszben pihenget, s a jövő héten műtőasztalra fektetik. Felépülése hat hónapig is eltarthat. A labdarúgó elhatározta, ezalatt elvégez egy gyógymasszőri tanfolyamot. (Tragikomikus) Úgy tudjuk, mivel tananyag, rövidesen már tudja, hogy is mondják latinul: teljes térdszalag-szakadás.

Szepessy László edző: - A pálya fenntartójának a dolga, hogy sérülésmentes körülményeket biztosítson. De nem vádaskodom, hiszen tudom: milyen viszonyok uralkodnak városunkban a sportlétesítmények ügyében. Egyszerűen ott tartunk, hogy nem lehet jobb pályát csinálni. A sérülések elkerülhetetlenek, ezt is tudom. Amikor nagyon rossz a pálya, nem megyünk rá, de a bajnokságra nem lehet salakon felkészülni. Azon minőségi munkát nem tudunk végezni. Szerte az országban - kis településeken is - pályázati pénzekből remek füves pályák létesülnek. Dunaújvárosban nem.

Somfai Rezső intézményvezető az edző utolsó megállapításával egyetért.

- Valóban, ha lenne rá pénz, lehetne egy füves pályánk. De nincs. Így tudomásul kell venni, hogy a téli, kora tavaszi időjárás irreálissá teszi az edzőpálya talaját a gyakorlásra. Ezért kellett volna inkább a salakos pályán edzeni. A pálya talaja csak öt centiméteres, alatta beton található, így a csapadék nem távozik el időben. Az is tény, hogy az elültetett fű tönkremegy, ha közben futballoznak rajta. Mivel a tulajdonosnak, a városnak nincs pénze a teljes felújításra, azt tudom megígérni, hogy mindent megteszünk, amit lehet, a veszélyek megszüntetéséért.

Egyszóval: mivel szegény ember vízzel főz, azaz nincs anyagi forrás a jelentős pályafelújításra, a használó és a használatba adó (karbantartó) toleranciójára, alkalmazkodására is szükség lesz a hasonló esetek elkerülése érdekében. Baranyai István kapus egyelőre gipszben pihenget, s a jövő héten műtőasztalra fektetik. Felépülése hat hónapig is eltarthat. A labdarúgó elhatározta, ezalatt elvégez egy gyógymasszőri tanfolyamot. (Tragikomikus) Úgy tudjuk, mivel tananyag, rövidesen már tudja, hogy is mondják latinul: teljes térdszalag-szakadás.

Somfai Rezső intézményvezető az edző utolsó megállapításával egyetért.

- Valóban, ha lenne rá pénz, lehetne egy füves pályánk. De nincs. Így tudomásul kell venni, hogy a téli, kora tavaszi időjárás irreálissá teszi az edzőpálya talaját a gyakorlásra. Ezért kellett volna inkább a salakos pályán edzeni. A pálya talaja csak öt centiméteres, alatta beton található, így a csapadék nem távozik el időben. Az is tény, hogy az elültetett fű tönkremegy, ha közben futballoznak rajta. Mivel a tulajdonosnak, a városnak nincs pénze a teljes felújításra, azt tudom megígérni, hogy mindent megteszünk, amit lehet, a veszélyek megszüntetéséért.

Egyszóval: mivel szegény ember vízzel főz, azaz nincs anyagi forrás a jelentős pályafelújításra, a használó és a használatba adó (karbantartó) toleranciójára, alkalmazkodására is szükség lesz a hasonló esetek elkerülése érdekében. Baranyai István kapus egyelőre gipszben pihenget, s a jövő héten műtőasztalra fektetik. Felépülése hat hónapig is eltarthat. A labdarúgó elhatározta, ezalatt elvégez egy gyógymasszőri tanfolyamot. (Tragikomikus) Úgy tudjuk, mivel tananyag, rövidesen már tudja, hogy is mondják latinul: teljes térdszalag-szakadás.

Somfai Rezső intézményvezető az edző utolsó megállapításával egyetért.

- Valóban, ha lenne rá pénz, lehetne egy füves pályánk. De nincs. Így tudomásul kell venni, hogy a téli, kora tavaszi időjárás irreálissá teszi az edzőpálya talaját a gyakorlásra. Ezért kellett volna inkább a salakos pályán edzeni. A pálya talaja csak öt centiméteres, alatta beton található, így a csapadék nem távozik el időben. Az is tény, hogy az elültetett fű tönkremegy, ha közben futballoznak rajta. Mivel a tulajdonosnak, a városnak nincs pénze a teljes felújításra, azt tudom megígérni, hogy mindent megteszünk, amit lehet, a veszélyek megszüntetéséért.

Egyszóval: mivel szegény ember vízzel főz, azaz nincs anyagi forrás a jelentős pályafelújításra, a használó és a használatba adó (karbantartó) toleranciójára, alkalmazkodására is szükség lesz a hasonló esetek elkerülése érdekében. Baranyai István kapus egyelőre gipszben pihenget, s a jövő héten műtőasztalra fektetik. Felépülése hat hónapig is eltarthat. A labdarúgó elhatározta, ezalatt elvégez egy gyógymasszőri tanfolyamot. (Tragikomikus) Úgy tudjuk, mivel tananyag, rövidesen már tudja, hogy is mondják latinul: teljes térdszalag-szakadás.

- Valóban, ha lenne rá pénz, lehetne egy füves pályánk. De nincs. Így tudomásul kell venni, hogy a téli, kora tavaszi időjárás irreálissá teszi az edzőpálya talaját a gyakorlásra. Ezért kellett volna inkább a salakos pályán edzeni. A pálya talaja csak öt centiméteres, alatta beton található, így a csapadék nem távozik el időben. Az is tény, hogy az elültetett fű tönkremegy, ha közben futballoznak rajta. Mivel a tulajdonosnak, a városnak nincs pénze a teljes felújításra, azt tudom megígérni, hogy mindent megteszünk, amit lehet, a veszélyek megszüntetéséért.

Egyszóval: mivel szegény ember vízzel főz, azaz nincs anyagi forrás a jelentős pályafelújításra, a használó és a használatba adó (karbantartó) toleranciójára, alkalmazkodására is szükség lesz a hasonló esetek elkerülése érdekében. Baranyai István kapus egyelőre gipszben pihenget, s a jövő héten műtőasztalra fektetik. Felépülése hat hónapig is eltarthat. A labdarúgó elhatározta, ezalatt elvégez egy gyógymasszőri tanfolyamot. (Tragikomikus) Úgy tudjuk, mivel tananyag, rövidesen már tudja, hogy is mondják latinul: teljes térdszalag-szakadás.

- Valóban, ha lenne rá pénz, lehetne egy füves pályánk. De nincs. Így tudomásul kell venni, hogy a téli, kora tavaszi időjárás irreálissá teszi az edzőpálya talaját a gyakorlásra. Ezért kellett volna inkább a salakos pályán edzeni. A pálya talaja csak öt centiméteres, alatta beton található, így a csapadék nem távozik el időben. Az is tény, hogy az elültetett fű tönkremegy, ha közben futballoznak rajta. Mivel a tulajdonosnak, a városnak nincs pénze a teljes felújításra, azt tudom megígérni, hogy mindent megteszünk, amit lehet, a veszélyek megszüntetéséért.

Egyszóval: mivel szegény ember vízzel főz, azaz nincs anyagi forrás a jelentős pályafelújításra, a használó és a használatba adó (karbantartó) toleranciójára, alkalmazkodására is szükség lesz a hasonló esetek elkerülése érdekében. Baranyai István kapus egyelőre gipszben pihenget, s a jövő héten műtőasztalra fektetik. Felépülése hat hónapig is eltarthat. A labdarúgó elhatározta, ezalatt elvégez egy gyógymasszőri tanfolyamot. (Tragikomikus) Úgy tudjuk, mivel tananyag, rövidesen már tudja, hogy is mondják latinul: teljes térdszalag-szakadás.

Egyszóval: mivel szegény ember vízzel főz, azaz nincs anyagi forrás a jelentős pályafelújításra, a használó és a használatba adó (karbantartó) toleranciójára, alkalmazkodására is szükség lesz a hasonló esetek elkerülése érdekében. Baranyai István kapus egyelőre gipszben pihenget, s a jövő héten műtőasztalra fektetik. Felépülése hat hónapig is eltarthat. A labdarúgó elhatározta, ezalatt elvégez egy gyógymasszőri tanfolyamot. (Tragikomikus) Úgy tudjuk, mivel tananyag, rövidesen már tudja, hogy is mondják latinul: teljes térdszalag-szakadás.

Egyszóval: mivel szegény ember vízzel főz, azaz nincs anyagi forrás a jelentős pályafelújításra, a használó és a használatba adó (karbantartó) toleranciójára, alkalmazkodására is szükség lesz a hasonló esetek elkerülése érdekében. Baranyai István kapus egyelőre gipszben pihenget, s a jövő héten műtőasztalra fektetik. Felépülése hat hónapig is eltarthat. A labdarúgó elhatározta, ezalatt elvégez egy gyógymasszőri tanfolyamot. (Tragikomikus) Úgy tudjuk, mivel tananyag, rövidesen már tudja, hogy is mondják latinul: teljes térdszalag-szakadás.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!