2007.01.11. 03:29

Könnyű győzelem

Dunaújváros - Alacsony színvonalú játékot, de magabiztos Dunaferr győzelmet hozott a tegnap esti Magyar Kupa férfiröplabda mérkőzés. Szinte biztos, hogy a mieink játszanak majd a négy közé jutásért.

Szabó Szabolcs

Akik annak idején kilátogattak a két csapat dunaújvárosi bajnoki mérkőzésére, biztosan emlékeztek a dabasi gárdára, akik az első osztályban meglehetősen szokatlan módon edző és cserejátékos nélkül érkeztek. Most sem történt ez másként, éppenhogy ki volt a lelkes amatőrökből álló vendégegyüttes, tartalékemberre ezúttal sem futotta tőlük.

Ennek ellenére a mérkőzés elején még tartották magukat, a mieink azonban 7-7-től fokozatosan meglógtak. 11-7 után 13-8-ra, majd 20-13-ra alakult az eredmény, s végül különösebb nehézség nélkül nyertük az első szettet (25-18).

Meglepő volt, hogy a folytatásban csak 10-9-nél került hozzánk az előny, innen azonban már nem adtuk ki a kezünkből a játszmát, igaz, a Dabas húsz pont fölé jutott (25-21). A harmadik szett a vendégek hattyúdala volt, akik lélekben is feladva a küzdelmet, sok hibával már nem tudtak beleszólni a játékba (25-10). A Dabas tehát a két bajnoki zakó után most egy kupa-köpönyeget is magára ötlhetett a Dunaferr Sportcsarnokban.

Dunaferr SE - Dabas 3:0 (18, 21, 10)Dunaferr Sportcsarnok, vezette: Vári, Mezei.

Dunaferr SE: Szagó G., Tóth T., Lukács, Farkas, Szabó Gy., Németh. Csere: Engyel, Hatvany A., Hatvany Zs., Bokor G., Monor, Kiss. Edző: Ruffing Péter.

Dabas: Schulz, Teknyős, Sándor, Szabó Z., Boros, Pilhál.

Ruffing Péter: - Idény eleji formát mutattunk az első két szettben, a folytatás már biztató volt.

Szabó Zoltán, a Dabas csapatkapitánya: - Ezen a napon ennyire voltunk képesek.