2006.12.09. 03:27

Spanyolok: kipipálva

Dunaújváros (szs) - Jó játékkal könnyed győzelmet aratott női vízilabda-csapatunk a BEK-selejtező harmadik napján. A DF-Elco és a Bochum között dől el az elsőség.

Szigeti Sándor

A Sabadell ellen már azzal a megnyugtató érzéssel készülhettek a dunaújvárosi lányok, hogy továbbjutottak a BEK-selejtezőből, hiszen csütörtökön este az angol Sheffield ellen megszerezték második győzelmüket: DF-Elco - Sheffield 16-6. Valójában azonban csak tegnap kezdődtek az igazi izgalmak. Ha ugyanis a mieink versenyben akartak maradni a csoportelsőségért (és az ezzel együtt járó későbbi könnyebb ellenfelekért), akkor győzniük kellett. Biztató jelnek tűnt, hogy a harmatgyenge csehek, bár nem győztek, de azért egy tucat gólt dobtak a spanyoloknak a csütörtöki másik meccen: Sabadell (spanyol) - Strakonice (cseh) 17-12.

DF-Elco - CN Sabadell 15-7(5-1, 3-1, 5-3, 2-2)DF-Elco: Brávik H. - Benkő N., Szücs 1, Sipos 2, Brávik F. 5, Benkő T 2. Poszkoli 3. Csere: Zsámbok, Tóth, Huszka 2, Fülöp, Varga, Curnow. Edző: Mihók Attila.

Három perc, három magyar gól és ugyanennyi spanyol kapufa - így kezdődött a tegnap esti találkozó, hamar megnyugodhattak lányaink. Brávik Fruzsinát képtelenek voltak tartani a Sabadell védői, Szücs Gabi és Sipos Edit távolról volt eredményes, majd az első negyed lefújása előtt Poszkoli Rita is beköszönt a spanyol kapuba. A DF-Elco végig uralta a mérkőzést, klassziskülönbség volt a két csapat között. A harmadik negyed elején már 12-3-ra is vezettünk. Ma este a két veretlen csapat, a DF-Elco és a német Bochum dönt az első hely sorsáról.

A mai program:18 óra: DF-Elco - Blau Weiss Bochum, 19.30 óra: Sheffield - Fezko Strakonice.

A vasárnapi program:9 óra: Fezko Strakonice - BW Bochum, 10.30 óra: CN Sabadell - Sheffield.