2006.12.04. 03:29

Nem sok az esély

Zaragoza - Tizenkét gólos vereséget szenvedett a Dunaferr SE férfikézilabda-csapata az EHF Kupában. A nyolc közé jutásért vívott párharc első meccsén így gyakorlatilag eldőlt, hogy a spanyol Aragón kerül tovább.

Szabó Szabolcs

CAI BM. Aragón - Dunaferr SE33-21 (14-11)Zaragoza, 5700 néző. Vezette: Zvironas, Mikucionis (litvánok).

Aragón: HERNANDEZ - GOMEZ 5, Ortega 1, ZAKI 7/5, ARPRHENOIUS 4, DODER 4, SORRENTINO 4. Csere: Lapajne (kapus), Vatne 2, Hammarstrand 1, Fernandez 1, Rodriguez 2, Extremo 2. Edző: Verolsjub Kosovac.

Dunaferr SE: STOCHL - Iváncsik T. 4 (1), Djukics 3, NAGY K. 3, Zubai 2, Császár 2, Törő 2 (1). Csere: Szathmári (kapus), Tóth J., Kemény, ROSTA M., Kukucka 5, Grebenár. Edző: Imre Vilmos.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc.

Hétméteresek: 5/5, illetve 3/2.

Az elutazás előtt Imre Vilmos annak az óhajának adott hangot, hogy öt gólon belül akarnak maradni, mert akkor megmaradna az esély a továbbjutásra. Sajnos ez nem jött össze, tizenkét góllal nyert a spanyol csapat. Pedig sokáig úgy nézett ki, hogy teljesül a dunaújvárosiak vágya. Az első félidőben végig egyenrangú partner volt a dunaújvárosi alakulat, amit a közel hatezer néző igencsak meglepetten vett tudomásul. A félidő vége 14-11 volt, és ez volt az első harminc perc során a legnagyobb különbség a két csapat között. Kellemetlen hír volt a szünetben, hogy a Dunaferr védelmének egyik oszlopa, Kemény József vállsérülést szenvedett, és nem folytathatta a játékot. Hogy ez tett-e be a dunaújvárosi gárdának, azt nem tudni, de a második játékrészben tizenkilenc gólt kapott úgy, hogy a kapus Stochl jó teljesítményt nyújott. A vége 33-21 lett, ami azt jelenti, hogy a vasárnapi visszavágón szinte elképzelhetetlen nagy bravúrra lenne szüksége a Dunaferrnek a továbbjutáshoz.