2006.12.16. 03:29

Búcsúzás szépen

Dunaújváros - A Dunaferr SE férfikézilabda-csapata tegnap játszotta le utolsó idei bajnoki mérkőzését. A dunaújvárosiak a Békést fogadták, és negyedóra alatt eldöntöttek mindent. A búcsú szépre és fölényesre sikeredett.

Szabó Szabolcs

A Dunaferr SE kapusposzton ezúttal a lelátón is igen erős volt. Ugyanis ott ült a sérüléséből lábadozó Mikler Roland, és a pályára lépő keretből ezúttal kimaradó, rutinos Szathmári János is. Így Richard Stochl és a még junior korú Kovács Róbert volt a Dunaferr két hálóőre.

A mérkőzés hamar eldőlt, mivel a dunaújvárosiak az első pillanattól kezdve hatalmas iramot diktáltak, szétfutották ellenfelüket. Így teljesen érthető volt, hogy a Dunaferr hét perc után már 6-0-ra vezetett. Az első vendéggól a 9. percben született, amivel 6-1-re alakult a mérkőzés állása. Tizenkét perc játék után már 9-1 volt az eredmény, innentől kezdve a szurkolók már csak azért izgulhattak, hogy mikor lesz meg a két csapat között a tízgólos különbség. Mivel a Dunaferr nem engedett a tempóból, a 20. percben ez is megtörtént: Nagy Kornél alkította az eredményt 16-6-ra. A dunaújvárosiak nemcsak eredményesen, hanem látványosan is kézilabdáztak. Egy esetben Iváncsik Tamás ragyogó passza még a címzettet, Nagy Kornélt is meglepte, de az utóbbi azért nem hibázott.

A második félidőben alábhagyott az iram, de a Dunaferr az előnyét így is könnyedén tartotta. Ezzel befejeződött az idei versenyszezon.