DKKA

2021.03.10. 19:05

Hatalmas Kohász-diadal – Galériával frissítve

A legmerészebb álmokat és minden várakozást túlszárnyalva, szerdán este hazai pályán a Dunaújvárosi Kohász KA kézilabdázói óriási bravúrral legyőzték a bajnokság egyik élcsapatát, a Siófokot. Nem is akárhogy, az utolsó negyedórában gólt sem kapva, nyolc (!) találattal.

A vendégeknél sérülése után visszatért a kapuba a válogatott Szikora, bár Zovko mester szerint még nincs százszázalékos állapotban. Tomori, Kobetic és Niombla játékára továbbra sem számíthatott a Kohász egykori irányítója, ám még így is ők voltak az abszolút esélyesek. Persze a DKKA nem akarta könnyen adni a győzelmet.

DKKA – SIÓFOK 27–19 (12–12)

DKKA: Wéninger – Horváth, Ferenczy 3, Bulath 8 (2), Nick 1, Barján 1, Kazai 3. Csere: Babovic, Hlogyik 1 (kapusok), Szalai 6, Dabevska 3, Fodor, Mihály 1, Krupják-Molnár, Schatzl. Vezetőedző: Vágó Attila. Siófok: Szikora – Böhme 2, Kiss 3, Jezic 2, Tóth G. 2, Horacek 7, Hársfalvi 1. Csere: Csapó, Krasznai (kapusok), Juhász, Aoustin 1, Kadlicsek, Mazák-Németh, Such 1, Bakacsi, Lapos. Vezetőedző: Zdravko Zovko. Hétméteresek: 2/2, illetve –. Kiállítások: 8, illetve 2 perc.

Bulath és Barján között Jezic „szenved”, ami aztán az egész Siófokra jellemző lett
Fotó: Laczkó Izabella/Dunaújvárosi Hírlap

Nem kezdett jól a DKKA, a Siófok gyorsan ellépett három góllal, azonban a hazaiak rendezték soraikat, és a 10. percre egyre zárkóztak, 3–4. A folytatásban a Kohász próbált szorosan az ellenfél nyakán maradni, azonban egy kis hullámvölgy után 9–6-ra vezettek a vendégek. Vágó Attila kapust cserélt, és átállt a hét a hat elleni támadójátékra, ami eredményre vezetett. Ugyan mindkét fél belehibázott a játékba, de a Kohász szívós munkával utolérte ellenfelét a szünetre, így okkal lehetett bizakodni a folytatást illetően. A második félidő első támadása után a meccs során végre vezettek is a lányok Szalai löketével, sőt, a megint nagyot játszó Bulath révén már kettő volt az előny, 15–13. Erre a Siófok próbált lépni, zavaróval kezdtek védekezni, s mivel kicsit megállt a támadójáték, a 39. percben Jezic révén megint ők vezettek, 17–18. Vágó Attila azonnal időt kért, szavai varázserővel bírhattak, mert amit utána látott a kevés szerencsés a helyszínen, arra nem nagyon vannak jelzők. Ott kezdődött, hogy Szalai és Kazai góljával egy perc alatt visszaállt a DKKA vezetése, és érkezett a kapuba Hlogyik Petra, akinek Aoustin ugyan bedobta a tizenkilencedik Balaton-parti gólt a 45. percben, de ezt követően a dunaújvárosi hálóőr megbabonázta a siófokiakat.

A kőkeményen játszó védők segítsége mellett ziccerek sokaságát fogta meg, de nemegyszer az elbizonytalanodó ellenfél még a kaput sem találta el. Támadásban pedig alig tudott hibázni a Kohász, kiválóan lassította a játékot, nemegyszer passzív jelzésnél született újabb és újabb hazai gól. Az egyiket számolatlan védése után Hlogik zúdította a túloldali üres kapuba. Hiába próbált meg bármit Zovko, még kettős emberelőnyből sem tudtak eredményesek lenni, teljesen szétesett csapata, volt, hogy simán kipasszolták a labdát a pályáról. Nem csoda, ha pár perccel a vége előtt beszédesen fél térdre ereszkedett a kispad előtt, nem hitte el, amit lát. Ezzel szemben a tűzben égő Kohász az utolsó perceket gálaelőadássá változtatta, hogy aztán a dudaszó után közösen ünnepelhesse az óriási, de egyben megérdemelt győzelmet.

A félidei döntetlent követően magabiztos győzelmet aratott a Siófok felett a Dunaújváros. A mérkőzés legtöbb találatát a hazaiak rutinos játékosa, Bulath Anita szerezte, aki nyolcszor vette be a vendégek kapuját, írja a Nemzeti Sport.