Ukrajna

2025.06.24. 09:29

Trükkös módon kerülné meg Magyarországot Brüsszel (videó)

Szijjártó Péter szerint akárhogy próbálja megkerülni Magyarországot Brüsszel, az Ukrajna csatlakozásáról szóló döntésnek egyhangúnak kell lennie. Menczer Tamás közölte, nemet mondunk a Zelenszkij-tervre.

Trükkös módon kerülné meg Magyarországot Brüsszel (videó)

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök nyilatkozik a sajtó képviselőinek Kijevben 2025. június 4-én

Forrás: MTI/AP

Fotó: Jevhen Maloletka

A hírek szerint az Európai Tanács e heti ülésén Ukrajna gyorsított EU-csatlakozásával kapcsolatban terveznek döntéseket elfogadni Magyarország nélkül, a többi 26 tagállam részvételével – írja a Magyar Nemzet.

SZIJJÁRTÓ Péter
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter sajtótájékoztatója az európai uniós külügyi tanács brüsszeli ülésén 2025. június 23-án
Fotó: KKM / Forrás: MTI/KKM

Ukrajna gyorsított és erőltetett uniós csatlakozása kapcsán a következőt tudom mondani: hogy el lehet fogadni nyilatkozatot bármilyen körben, de a döntésnek egyhangúnak kell lennie. Mindenkinek egyet kell értenie

– hívta fel a figyelmet Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

Szijjártó Péter szerint már most világosan látszik, hogy a Voks 2025 „egy erős eredmény lesz”, hiszen a véleménynyilvánító szavazáson több mint kétmillióan vettek részt, „ami egészen döbbenetesen magas szám”.

„Látszik is, hogy akik abban érdekeltek, hogy Ukrajna gyorsan az Európai Unió tagja legyen, ők el is kezdték a hiteltelenítési kísérleteket ebből a szempontból”

– fogalmazott a tárcavezető.

„A lényeg az, hogy mi azt az álláspontot fogjuk képviselni, ami a Voks 2025-ön kijön” – tette hozzá.

Menczer Tamás: nemet mondunk a Zelenszkij-tervre

Nemet mondunk a Zelenszkij-tervre, ezért vétózott Szijjártó Péter Brüsszelben – mondta a Fidesz–KDNP kommunikációs igazgatója kedden a Facebook-oldalán megjelent videójában.

Menczer Tamás jelezte, a szlovákokkal együtt mondtunk nemet az újabb szankciós csomagra, ezzel tiltakozunk a Zelenszkij-terv ellen.

Úgy fogalmazott, Zelenszkij el akar bennünket vágni az orosz földgáztól és kőolajtól, ami a villanynál kétszeres-, a gáznál pedig három és félszeres áremelkedést jelentene. Egy magyar család átlagosan a villanynál 7 helyett 14 ezer forintot, a gáznál 16 ezer helyett 54 ezer forintot fizetne – jelentette ki a politikus.

„Zelenszkij nem kérheti tőlünk, hogy tegyük tönkre Magyarországot Ukrajnáért” – fogalmazott Menczer Tamás, hozzátéve, hogy Magyarország nem Ukrajna, itt nem Zelenszkij mondja meg, hogy mi történjen.

A kommunikációs igazgató jelezte: a harcot szerdán Orbán Viktor folytatja Brüsszelben.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában