Kultúra

2007.06.29. 02:28

Az új elnök oldalán továbbra is alelnök

Dunaújváros (szt) - Dunaújváros az 1980-as évek vége óta házigazdája a divat- és sporttánc bajnokságoknak. Évente nálunk találkoznak hazánk legjobbjai, s kétévente lehetőség nyílik nemzetközi versenyek szervezésére, lebonyolítására is.

Szabó Szabolcs

Az indulásnál kiemelkedő szerepet vállalt a város és a vasmű vezetése, s azóta is komoly hátteret biztosítanak. De nem szabad megfeledkezni azokról a vállalkozókról sem, akik nélkül nem lennének minden elismerést kiváltók a háromnapos versenyek. A város nem csupán önerőből fedezi az ezzel együtt járó kiadásokat, a támogatók között megtalálható a Kulturális Minisztérium, a Nemzeti Kulturális Alap, valamint a Nemzeti Civil Alapprogram.

A Magyar Divat- és Sporttánc Szövetség elnöke, Szántó Péter a dunaújvárosi remek hangulatú magyar- és Európa bajnokságok megrendezésének is köszönheti, hogy a nemzetközi táncszövetség, az International Dance Organisation, vagyis az IDO alelnökévé választották. Most érkezett haza Belgrádból, ahol a Show-tánc Európa Bajnokságot összekötötték a világszövetség konferenciájával és tisztújításával.

Sem a magyarok, sem a dunaújvárosiak nem vallottak szégyent, ugyanis Varga Zsuzsa és Fejér István bekerült a döntőbe. Felkészülésüket Bálint Judit segítette. A további magyar versenyzők egy első, két harmadik, s négy döntős helyezést értek el.

A belgrádi konferencia sarkalatos pontja a napi feladatok és szabályok elfogadásán túl az új elnökség megválasztása volt. Korábbi tisztjéről leköszönt Nils-Hakan Carlzon, a nemzetközi szövetség svéd elnöke, valamint a szlovén Jadran Zivkovic, a pontozóbírókért felelős alelnök. Nyílt titokként kezelték, hogy tizenhárman startoltak a pozíciók megszerzéséért. Az elnöki funkcióért Amerika és Belgium, a korelnöki posztért négy ország, az alelnöki posztokért tizenkét nemzeti szövetség delegáltja indult. Végül az amerikai William E. Fowler lett a szövetség elnöke, és a kilencfős elnökségbe Magyarország delegáltjaként Szántó Pétert választották egyik alelnöknek.

Az alelnök elmondta, hogy ezt a megtisztelő címet a város pozitív megítélésének is köszönheti, mert jó házigazdának és rendezőnek tartják, amit igazol, hogy 2002-ben és 2004-ben Dunaújváros rendezőgárdája nyerte el a szövetség legjobb rendezője kitüntető címet. A városnak ez nem csupán erkölcsi elismerést jelent, hanem a rendezvényre fordított pénz jelentős megtérülését: - Mivel a nemzetközi szövetség PR-jáért, kommunikációjáért, arculati megjelentetéséért is felelek, mostantól fogva tovább erősíthetem városunk, országunk hírnevét - fogalmazott Szántó.

A kezdeti kétszáz fős versenyzői létszám mostanra kétezerre duzzadt, ami mutatja a divat- és sporttánc erősödő népszerűségét. Az elnök várja a közgyűlés állásfoglalását a 2008-as Európa-, illetve világbajnokság kérdésében.A dunaújvárosi gárda kétszer nyerte el a legjobb rendezőknek járó kitüntető címet

A Magyar Divat- és Sporttánc Szövetség elnöke, Szántó Péter a dunaújvárosi remek hangulatú magyar- és Európa bajnokságok megrendezésének is köszönheti, hogy a nemzetközi táncszövetség, az International Dance Organisation, vagyis az IDO alelnökévé választották. Most érkezett haza Belgrádból, ahol a Show-tánc Európa Bajnokságot összekötötték a világszövetség konferenciájával és tisztújításával.

Sem a magyarok, sem a dunaújvárosiak nem vallottak szégyent, ugyanis Varga Zsuzsa és Fejér István bekerült a döntőbe. Felkészülésüket Bálint Judit segítette. A további magyar versenyzők egy első, két harmadik, s négy döntős helyezést értek el.

A belgrádi konferencia sarkalatos pontja a napi feladatok és szabályok elfogadásán túl az új elnökség megválasztása volt. Korábbi tisztjéről leköszönt Nils-Hakan Carlzon, a nemzetközi szövetség svéd elnöke, valamint a szlovén Jadran Zivkovic, a pontozóbírókért felelős alelnök. Nyílt titokként kezelték, hogy tizenhárman startoltak a pozíciók megszerzéséért. Az elnöki funkcióért Amerika és Belgium, a korelnöki posztért négy ország, az alelnöki posztokért tizenkét nemzeti szövetség delegáltja indult. Végül az amerikai William E. Fowler lett a szövetség elnöke, és a kilencfős elnökségbe Magyarország delegáltjaként Szántó Pétert választották egyik alelnöknek.

Az alelnök elmondta, hogy ezt a megtisztelő címet a város pozitív megítélésének is köszönheti, mert jó házigazdának és rendezőnek tartják, amit igazol, hogy 2002-ben és 2004-ben Dunaújváros rendezőgárdája nyerte el a szövetség legjobb rendezője kitüntető címet. A városnak ez nem csupán erkölcsi elismerést jelent, hanem a rendezvényre fordított pénz jelentős megtérülését: - Mivel a nemzetközi szövetség PR-jáért, kommunikációjáért, arculati megjelentetéséért is felelek, mostantól fogva tovább erősíthetem városunk, országunk hírnevét - fogalmazott Szántó.

A kezdeti kétszáz fős versenyzői létszám mostanra kétezerre duzzadt, ami mutatja a divat- és sporttánc erősödő népszerűségét. Az elnök várja a közgyűlés állásfoglalását a 2008-as Európa-, illetve világbajnokság kérdésében.A dunaújvárosi gárda kétszer nyerte el a legjobb rendezőknek járó kitüntető címet

A Magyar Divat- és Sporttánc Szövetség elnöke, Szántó Péter a dunaújvárosi remek hangulatú magyar- és Európa bajnokságok megrendezésének is köszönheti, hogy a nemzetközi táncszövetség, az International Dance Organisation, vagyis az IDO alelnökévé választották. Most érkezett haza Belgrádból, ahol a Show-tánc Európa Bajnokságot összekötötték a világszövetség konferenciájával és tisztújításával.

Sem a magyarok, sem a dunaújvárosiak nem vallottak szégyent, ugyanis Varga Zsuzsa és Fejér István bekerült a döntőbe. Felkészülésüket Bálint Judit segítette. A további magyar versenyzők egy első, két harmadik, s négy döntős helyezést értek el.

A belgrádi konferencia sarkalatos pontja a napi feladatok és szabályok elfogadásán túl az új elnökség megválasztása volt. Korábbi tisztjéről leköszönt Nils-Hakan Carlzon, a nemzetközi szövetség svéd elnöke, valamint a szlovén Jadran Zivkovic, a pontozóbírókért felelős alelnök. Nyílt titokként kezelték, hogy tizenhárman startoltak a pozíciók megszerzéséért. Az elnöki funkcióért Amerika és Belgium, a korelnöki posztért négy ország, az alelnöki posztokért tizenkét nemzeti szövetség delegáltja indult. Végül az amerikai William E. Fowler lett a szövetség elnöke, és a kilencfős elnökségbe Magyarország delegáltjaként Szántó Pétert választották egyik alelnöknek.

Az alelnök elmondta, hogy ezt a megtisztelő címet a város pozitív megítélésének is köszönheti, mert jó házigazdának és rendezőnek tartják, amit igazol, hogy 2002-ben és 2004-ben Dunaújváros rendezőgárdája nyerte el a szövetség legjobb rendezője kitüntető címet. A városnak ez nem csupán erkölcsi elismerést jelent, hanem a rendezvényre fordított pénz jelentős megtérülését: - Mivel a nemzetközi szövetség PR-jáért, kommunikációjáért, arculati megjelentetéséért is felelek, mostantól fogva tovább erősíthetem városunk, országunk hírnevét - fogalmazott Szántó.

A kezdeti kétszáz fős versenyzői létszám mostanra kétezerre duzzadt, ami mutatja a divat- és sporttánc erősödő népszerűségét. Az elnök várja a közgyűlés állásfoglalását a 2008-as Európa-, illetve világbajnokság kérdésében.A dunaújvárosi gárda kétszer nyerte el a legjobb rendezőknek járó kitüntető címet

Sem a magyarok, sem a dunaújvárosiak nem vallottak szégyent, ugyanis Varga Zsuzsa és Fejér István bekerült a döntőbe. Felkészülésüket Bálint Judit segítette. A további magyar versenyzők egy első, két harmadik, s négy döntős helyezést értek el.

A belgrádi konferencia sarkalatos pontja a napi feladatok és szabályok elfogadásán túl az új elnökség megválasztása volt. Korábbi tisztjéről leköszönt Nils-Hakan Carlzon, a nemzetközi szövetség svéd elnöke, valamint a szlovén Jadran Zivkovic, a pontozóbírókért felelős alelnök. Nyílt titokként kezelték, hogy tizenhárman startoltak a pozíciók megszerzéséért. Az elnöki funkcióért Amerika és Belgium, a korelnöki posztért négy ország, az alelnöki posztokért tizenkét nemzeti szövetség delegáltja indult. Végül az amerikai William E. Fowler lett a szövetség elnöke, és a kilencfős elnökségbe Magyarország delegáltjaként Szántó Pétert választották egyik alelnöknek.

Az alelnök elmondta, hogy ezt a megtisztelő címet a város pozitív megítélésének is köszönheti, mert jó házigazdának és rendezőnek tartják, amit igazol, hogy 2002-ben és 2004-ben Dunaújváros rendezőgárdája nyerte el a szövetség legjobb rendezője kitüntető címet. A városnak ez nem csupán erkölcsi elismerést jelent, hanem a rendezvényre fordított pénz jelentős megtérülését: - Mivel a nemzetközi szövetség PR-jáért, kommunikációjáért, arculati megjelentetéséért is felelek, mostantól fogva tovább erősíthetem városunk, országunk hírnevét - fogalmazott Szántó.

A kezdeti kétszáz fős versenyzői létszám mostanra kétezerre duzzadt, ami mutatja a divat- és sporttánc erősödő népszerűségét. Az elnök várja a közgyűlés állásfoglalását a 2008-as Európa-, illetve világbajnokság kérdésében.A dunaújvárosi gárda kétszer nyerte el a legjobb rendezőknek járó kitüntető címet

Sem a magyarok, sem a dunaújvárosiak nem vallottak szégyent, ugyanis Varga Zsuzsa és Fejér István bekerült a döntőbe. Felkészülésüket Bálint Judit segítette. A további magyar versenyzők egy első, két harmadik, s négy döntős helyezést értek el.

A belgrádi konferencia sarkalatos pontja a napi feladatok és szabályok elfogadásán túl az új elnökség megválasztása volt. Korábbi tisztjéről leköszönt Nils-Hakan Carlzon, a nemzetközi szövetség svéd elnöke, valamint a szlovén Jadran Zivkovic, a pontozóbírókért felelős alelnök. Nyílt titokként kezelték, hogy tizenhárman startoltak a pozíciók megszerzéséért. Az elnöki funkcióért Amerika és Belgium, a korelnöki posztért négy ország, az alelnöki posztokért tizenkét nemzeti szövetség delegáltja indult. Végül az amerikai William E. Fowler lett a szövetség elnöke, és a kilencfős elnökségbe Magyarország delegáltjaként Szántó Pétert választották egyik alelnöknek.

Az alelnök elmondta, hogy ezt a megtisztelő címet a város pozitív megítélésének is köszönheti, mert jó házigazdának és rendezőnek tartják, amit igazol, hogy 2002-ben és 2004-ben Dunaújváros rendezőgárdája nyerte el a szövetség legjobb rendezője kitüntető címet. A városnak ez nem csupán erkölcsi elismerést jelent, hanem a rendezvényre fordított pénz jelentős megtérülését: - Mivel a nemzetközi szövetség PR-jáért, kommunikációjáért, arculati megjelentetéséért is felelek, mostantól fogva tovább erősíthetem városunk, országunk hírnevét - fogalmazott Szántó.

A kezdeti kétszáz fős versenyzői létszám mostanra kétezerre duzzadt, ami mutatja a divat- és sporttánc erősödő népszerűségét. Az elnök várja a közgyűlés állásfoglalását a 2008-as Európa-, illetve világbajnokság kérdésében.A dunaújvárosi gárda kétszer nyerte el a legjobb rendezőknek járó kitüntető címet

A belgrádi konferencia sarkalatos pontja a napi feladatok és szabályok elfogadásán túl az új elnökség megválasztása volt. Korábbi tisztjéről leköszönt Nils-Hakan Carlzon, a nemzetközi szövetség svéd elnöke, valamint a szlovén Jadran Zivkovic, a pontozóbírókért felelős alelnök. Nyílt titokként kezelték, hogy tizenhárman startoltak a pozíciók megszerzéséért. Az elnöki funkcióért Amerika és Belgium, a korelnöki posztért négy ország, az alelnöki posztokért tizenkét nemzeti szövetség delegáltja indult. Végül az amerikai William E. Fowler lett a szövetség elnöke, és a kilencfős elnökségbe Magyarország delegáltjaként Szántó Pétert választották egyik alelnöknek.

Az alelnök elmondta, hogy ezt a megtisztelő címet a város pozitív megítélésének is köszönheti, mert jó házigazdának és rendezőnek tartják, amit igazol, hogy 2002-ben és 2004-ben Dunaújváros rendezőgárdája nyerte el a szövetség legjobb rendezője kitüntető címet. A városnak ez nem csupán erkölcsi elismerést jelent, hanem a rendezvényre fordított pénz jelentős megtérülését: - Mivel a nemzetközi szövetség PR-jáért, kommunikációjáért, arculati megjelentetéséért is felelek, mostantól fogva tovább erősíthetem városunk, országunk hírnevét - fogalmazott Szántó.

A kezdeti kétszáz fős versenyzői létszám mostanra kétezerre duzzadt, ami mutatja a divat- és sporttánc erősödő népszerűségét. Az elnök várja a közgyűlés állásfoglalását a 2008-as Európa-, illetve világbajnokság kérdésében.A dunaújvárosi gárda kétszer nyerte el a legjobb rendezőknek járó kitüntető címet

A belgrádi konferencia sarkalatos pontja a napi feladatok és szabályok elfogadásán túl az új elnökség megválasztása volt. Korábbi tisztjéről leköszönt Nils-Hakan Carlzon, a nemzetközi szövetség svéd elnöke, valamint a szlovén Jadran Zivkovic, a pontozóbírókért felelős alelnök. Nyílt titokként kezelték, hogy tizenhárman startoltak a pozíciók megszerzéséért. Az elnöki funkcióért Amerika és Belgium, a korelnöki posztért négy ország, az alelnöki posztokért tizenkét nemzeti szövetség delegáltja indult. Végül az amerikai William E. Fowler lett a szövetség elnöke, és a kilencfős elnökségbe Magyarország delegáltjaként Szántó Pétert választották egyik alelnöknek.

Az alelnök elmondta, hogy ezt a megtisztelő címet a város pozitív megítélésének is köszönheti, mert jó házigazdának és rendezőnek tartják, amit igazol, hogy 2002-ben és 2004-ben Dunaújváros rendezőgárdája nyerte el a szövetség legjobb rendezője kitüntető címet. A városnak ez nem csupán erkölcsi elismerést jelent, hanem a rendezvényre fordított pénz jelentős megtérülését: - Mivel a nemzetközi szövetség PR-jáért, kommunikációjáért, arculati megjelentetéséért is felelek, mostantól fogva tovább erősíthetem városunk, országunk hírnevét - fogalmazott Szántó.

A kezdeti kétszáz fős versenyzői létszám mostanra kétezerre duzzadt, ami mutatja a divat- és sporttánc erősödő népszerűségét. Az elnök várja a közgyűlés állásfoglalását a 2008-as Európa-, illetve világbajnokság kérdésében.A dunaújvárosi gárda kétszer nyerte el a legjobb rendezőknek járó kitüntető címet

Az alelnök elmondta, hogy ezt a megtisztelő címet a város pozitív megítélésének is köszönheti, mert jó házigazdának és rendezőnek tartják, amit igazol, hogy 2002-ben és 2004-ben Dunaújváros rendezőgárdája nyerte el a szövetség legjobb rendezője kitüntető címet. A városnak ez nem csupán erkölcsi elismerést jelent, hanem a rendezvényre fordított pénz jelentős megtérülését: - Mivel a nemzetközi szövetség PR-jáért, kommunikációjáért, arculati megjelentetéséért is felelek, mostantól fogva tovább erősíthetem városunk, országunk hírnevét - fogalmazott Szántó.

A kezdeti kétszáz fős versenyzői létszám mostanra kétezerre duzzadt, ami mutatja a divat- és sporttánc erősödő népszerűségét. Az elnök várja a közgyűlés állásfoglalását a 2008-as Európa-, illetve világbajnokság kérdésében.A dunaújvárosi gárda kétszer nyerte el a legjobb rendezőknek járó kitüntető címet

Az alelnök elmondta, hogy ezt a megtisztelő címet a város pozitív megítélésének is köszönheti, mert jó házigazdának és rendezőnek tartják, amit igazol, hogy 2002-ben és 2004-ben Dunaújváros rendezőgárdája nyerte el a szövetség legjobb rendezője kitüntető címet. A városnak ez nem csupán erkölcsi elismerést jelent, hanem a rendezvényre fordított pénz jelentős megtérülését: - Mivel a nemzetközi szövetség PR-jáért, kommunikációjáért, arculati megjelentetéséért is felelek, mostantól fogva tovább erősíthetem városunk, országunk hírnevét - fogalmazott Szántó.

A kezdeti kétszáz fős versenyzői létszám mostanra kétezerre duzzadt, ami mutatja a divat- és sporttánc erősödő népszerűségét. Az elnök várja a közgyűlés állásfoglalását a 2008-as Európa-, illetve világbajnokság kérdésében.A dunaújvárosi gárda kétszer nyerte el a legjobb rendezőknek járó kitüntető címet

A kezdeti kétszáz fős versenyzői létszám mostanra kétezerre duzzadt, ami mutatja a divat- és sporttánc erősödő népszerűségét. Az elnök várja a közgyűlés állásfoglalását a 2008-as Európa-, illetve világbajnokság kérdésében.A dunaújvárosi gárda kétszer nyerte el a legjobb rendezőknek járó kitüntető címet

A kezdeti kétszáz fős versenyzői létszám mostanra kétezerre duzzadt, ami mutatja a divat- és sporttánc erősödő népszerűségét. Az elnök várja a közgyűlés állásfoglalását a 2008-as Európa-, illetve világbajnokság kérdésében.A dunaújvárosi gárda kétszer nyerte el a legjobb rendezőknek járó kitüntető címet

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!