Külföld

2009.05.24. 06:42

Kiss Gergelyék nyerték a vízilabda Final Fourt

Fiume (Rijeka) - A Kiss Gergely és Steinmetz Ádám személyében két magyar olimpiai bajnokot is felvonultató montenegrói Primorac Kotor nyerte a vízilabdázók elitsorozata, az Euroliga négyes döntőjét.

MTI

A sportág első számú klubsorozatának szombat esti, fiumei fináléjában a Kotor a négy magyar ötkarikás aranyérmessel megerősített címvédőt, az olasz Pro Reccót győzte le hosszabbításban 8-7-re.

Az első helyről határozó csatában Kiss és Steinmetz 2-2 góllal segítette együttesét, az itáliai alakulatban Kásás Tamás 3, Benedek Tibor és Ma:rcz Tamás 1-1 találatot szerzett, Madaras Norbert ezúttal eredménytelen maradt. A "döntők döntőjének" egyik játékvezetője ugyancsak magyar volt: a partról Kiszelly Gábor dirigált.

A harmadik helyért rendezett találkozón a két horvát csapat összecsapását a Jug Dubrovnik nyerte 14-13-ra a Mladost Zagreb ellen.

A szombati elődöntőben Kissék a Mladostot (11-9), Kásásék a Jugot verték (9-6).