Friss adatok

5 órája

449 új fertőzött Fejérben

6 millió 344 ezer a beoltott, 9717 az új fertőzött és elhunyt 74 beteg. Mutatjuk az országos és a helyi adatokat:

duol.hu

Az átoltottság további növelése és a járvány újabb hullámának megfékezése érdekében januárban minden csütörtökön és pénteken 14–18 óra között, valamint szombatonként 10–18 óra között lehetőség lesz időpontfoglalás nélkül oltást kérni városunkban is. Ebben a hónapban előre meghatározott pénteki és szombati napokon a háziorvosoknál is fel lehet venni az oltást regisztráció nélkül, ahogy például dr. Glashütter Csabánál (képünkön) Adonyban is ezen a héten. Fotós: Szabóné Zsedrovits Enikő SzZsE Dunaújvárosi Hírlap DH

Az átoltottság további növelése és a járvány újabb hullámának megfékezése érdekében januárban minden csütörtökön és pénteken 14–18 óra között, valamint szombatonként 10–18 óra között lehetőség lesz időpontfoglalás nélkül oltást kérni városunkban is. Ebben a hónapban előre meghatározott pénteki és szombati napokon a háziorvosoknál is fel lehet venni az oltást regisztráció nélkül, ahogy például dr. Glashütter Csabánál (képünkön) Adonyban is ezen a héten. Fotós: Szabóné Zsedrovits Enikő SzZsE Dunaújvárosi Hírlap DH

A beoltottak száma 6 344 089 fő, közülük 6 082 196 fő már a második, 3 560 753 fő pedig már a megerősítő harmadik oltását is felvette. Összesen 9717 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta összesen 1 451 102 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 74 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 41 018 főre emelkedett.

A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 1 216 454 fő, az aktív fertőzöttek száma pedig 193 630 főre emelkedett. 3115 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 177-en vannak lélegeztetőgépen. Az omikron és február 15-től életbe lépő oltási igazolvány miatt is érdemes kihasználni az oltási akciót, amely csütörtökön, pénteken és szombaton folytatódik - olvasható a koronavirus.gov.hu oldalon.

Következő  oltási akciók a kórházi és járásközponti oltópontokon:

·         2022. január 27-28. (csütörtök-péntek) 14-18 óra között.

·         2022. január 29. (szombat) 10-18 óra között.

Emellett a háziorvosok is tartanak oltási akciókat a rendelési időben végzett oltásokon túl, a hétvégi oltási akciónapokra külön térítésre jogosultak.

Bővebben: https://koronavirus.gov.hu/cikkek/januarban-minden-csutortokon-penteken-es-szombaton-lesz-oltasi-akcio

Már a 12-17 éves kamaszok megerősítő harmadik oltásához is lehet foglalni időpontot az interneten. Időpontfoglalás: https://www.eeszt.gov.hu/hu/web/guest/covid-oltas-idopontfoglalas

Folyamatosan nyitva a regisztráció és az időpontfoglaló az 5-11 éves gyermekek oltásához. A kedden érkezett 48 ezer adag Pfizer vakcinával folytatódhat a gyermekek oltása a kórházi oltópontokon és a házi gyermekorvosoknál. Bővebben: https://koronavirus.gov.hu/cikkek/folyamatosan-nyitva-regisztracio-es-az-idopontfoglalo-az-5-11-eves-gyermekek-oltasa

Az egészségügyi intézmények és a tömegközlekedés mellett továbbra is maszkot kell viselni az üzletekben, a bevásárlóközpontokban, a postákon, az ügyfélszolgálatokon, a színházakban, a mozikban, a múzeumokban és sportrendezvényeken. A beltéri kulturális és egyéb rendezvényeken, az edzőtermekben, az uszodákban, a fürdőkben, valamint a  vendéglátó üzletekben pedig az ott dolgozóknak kötelező a maszkhasználat.

Az átoltottság növelése érdekében a munkáltatók előírhatják az oltás felvételét dolgozóiknak. Az állami szférában elvárt az oltás felvétele, az önkormányzatoknál a kérdésben a polgármesterek dönthetnek. A dolgozóiknak oltást előíró vállalatok a megyei oltási munkacsoportoktól is kérhetnek vakcinát, ez esetben az üzemorvosok is elvégezhetik az oltást.

Térségi koronavírus információk

A dosszié további cikkei

Ezek is érdekelhetik