Jótékonysági estet rendeztek a szülőszoba felújításáért

Dunaújváros - A Szent Pantaleon Kórház szülőszobájának felújításához járul hozzá az a bevétel, amit a hétfő esti Gyöngyöt az embernek című zenés jótékonysági est jegybevétele jelent.

Az ügy fontosságát példázza, hogy a szülőszoba felújítását szolgáló jótékonysági koncert fővédnöke a lokálpatrióta érzelmű dr. Dorkota Lajos, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke. A zenés esten résztvett, és megnyitóbeszédet is mondott dr. Galambos Dénes országgyűlési képviselő és Cserna Gábor, városunk polgármestere, valamint házigazdaként dr. Mészáros Lajos, a Szent Pantaleon Kórház főigazgatója is.

A jótékony célra olyan nevek álltak össze első hívószóra, mint háziasszonyként Csűrös Csilla, a Kossuth Rádió szerkesztő-műsorvezetője, Petrás Mária, Prima Primissima-díjas énekes, Török Tilla Junior Prima díjas előadóművész, Heinczinger Miklós Balassi-díjas előadóművész, Lányi György népzenész, a Népművészet Ifjú Mestere, Onodi Attila és Onodiné Csécsi Katalin táncművészek, a Népművészet Ifjú Mesterei, Sinkovits-Vitay András színész, rendező, Papadimitriu Athyna színésznő, és végül, de nem utolsó sorban az ötletgazda, szervező gitáros-énekmondó a Kossuth-díjas Tolcsvay Béla.

Bár a fővédnök, dr. Dorkota Lajos, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal elnöke személyesen nem tudott résztvenni az esten, ott volt, és megnyitóbeszédet is mondott dr. Galambos Dénes országgyűlési képviselő és Cserna Gábor, városunk polgármestere, valamint házigazdaként dr. Mészáros Lajos, a Szent Pantaleon Kórház főigazgatója is mindannyian más-más szemszögből megerősítve a cél fontosságát, hogy fokozzák a konfortot, élhetőbbé tegyék a szülés körülményeit.

A monstre – szünettel együtt több, mint háromórás – műsor a magyar hagyományokra, a népzenére és néptáncra épült, de a szervező belecsempészett néhány saját szerzeményt is. A Kárpáti Tibor vers címét viselő előadás jórészét a Misztrál együttesből ismert Balassi-díjas előadóművészre, a zengő baritonú, sokoldalú hangszeres énekes Heinczinger Miklós Mikára, az ő kobzos, gitáros, kavalos, ének tudására építették. Az est másik bástyáját a fennállásának 20. évfordulóját tavaly ünneplő Cavinton – a Vadrózsák senior Néptánccsoportja – tagjai alkották. Emlékezetes etapokat kapott a műsorban Petrás Mária, Prima Primissima-díjas énekes, aki ízes csángó beszédével, tisztán csengő dalaival, autentikus ruhájában Erdély kristályos folklórját varázsolta a színpadra. Hasonló élményt hozott az őt követő generációból Török Tilla Junior Prima díjas előadóművész is, aki egyszer azt mondta, azért jó népzenét énekelni, mert illik az örömhöz, a bánathoz is, minden emberi eseményhez. Ő nem csak énekével járult hozzá az esthez, de bizonyította, hogy a hegedűt is éppoly jól kezeli, ahogy a tilinkón játszik. Lányi György népzenész, Népművészet Ifjú Mestere énekével és kecskeduda játékával idézte a hagyományokat. Sinkovits-Vitay András gyújtó erővel szavalta Illyés Gyula: Haza a magasban című versét és saját költeményét, majd az általa az egyik legjelentősebb magyar versnek mondott Csillagforgót, Csanádi Imre versét. Természetesen keretet az estének a Kossuth-díjas Tolcsvay Béla adott emlékezetesen.


szponzorált tartalom
Február 28-ig lehet jelentkezni az Adj Egy Ötöst! iskolai szemléletformáló programra
750 éve halt meg a szerzetes
Erdő Péter megnyitotta a Boldog Özséb-emlékévet
Praktika / 2 órája
Így tervezze meg a hetét!
Teendők a hét minden napjára.
Gyász
Mély fájdalommal tudatjuk, hogy ID. TELLER FERENC 2020. január 12-én 83 éves korában elhunyt. Temetése 2020. január 20-án 15 órakor az előszállási temetőben lesz. A gyászoló család
Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkkal, akik ismerték és szerették, hogy SIMONYI IMRÉNÉ szül.: Tóth Julianna 71 éves korában elhunyt. Temetése 2020. január 24-én 11.30-kor lesz a dunaújvárosi altemplomban. A gyászoló család
"Elcsitult a szív, mely értünk dobogott, Elpihent a kéz, mely értünk dolgozott, Lelkünkben élni fogsz, míg szívünk dobog De te számunkra nem leszel halott, Élni fogsz, mint a csillagok." Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy MAZA ZOLTÁN DÁNIELNÉ 53 éves korában elhunyt. Temetése 2020. január 25-én 10 órakor lesz a dunaújvárosi köztemetőben. A gyászoló család
"Mikor a testemet már roskadozva vittem, Váratlanul csendesen átölelt az Isten..." Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy BENCSIK ISTVÁNNÉ szül.: Kristofóri Márta 93 éves korában elhunyt. Temetése 2020. január 23-án 13 órakor lesz a dunaújvárosi köztemetőben. A gyászoló család
Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy PÁL IMRÉNÉ 79 éves korában elhunyt. Temetés előtti búcsúztatója 2020. január 24-én 14.30-kor lesz a dunaújvárosi köztemető rendezvénytermében. A gyászoló család
Köszönetet mondunk mindazoknak, akik AMBRUS MIHÁLYNÉ születetett: Miklán Erzsébet temetésén részt vettek, sírjára koszorút, virágot helyeztek, fájdalmunkban osztoztak. A gyászoló család
Mély fájdalommal tudatjuk, hogy TÓTH FERENCNÉ sz.: Cságola Terézia az OTP volt dolgozója 77 éves korában elhunyt. Temetése 2020. január 23-án 14.30-kor a római katolikus altemplomban lesz. A gyászoló család
Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy BÜLHOFFER ANNA 59 éves korában elhunyt. Temetése 2020. január 23-án 11.30-kor lesz a dunaújvárosi köztemetőben. A gyászoló család
"Angyalruhába öltöztem, s a mennyekbe költöztem. Onnan mosolygok rátok, s kérlek, ti se bánkódjatok. Fentről nézlek titeket, Kísérem minden lépéseteket, Csillagkoszorúmmal világítok nektek, S most én óvlak, féltelek titeket." SIMON LÁSZLÓ halálának 10. és SIMON LÁSZLÓNÉ halálának 8. évfordulóján soha el nem múló szeretettel emlékezünk. Szerető családjuk
"Csak most kezdek rádöbbenni, hogy az életed ajándék volt, s egyre erősödő szeretet maradt utána." Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy SZABÓ JÁNOSNÉ Király Erzsébet a Tejüzem volt dolgozója hosszan tartó betegség után 63 éves korában elhunyt. Temetése 2020. január 17-én 13 órakor lesz a dunaújvárosi temetőben. Gyászoló férje és lánya
Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy BERTÓK MIHÁLY 70 éves korában elhunyt. Búcsúztatója 2020. január 18-án 14 órakor lesz a dunaújvárosi református templomban. A gyászoló család
Fájó szívvel tudatjuk, hogy BALATONI KÁLMÁNNÉ 90 éves korában elhunyt. Búcsúztatása 2020. január 17-én 11 órakor lesz a Kegyelet Kft. rendezvénytermében. A gyászoló család
Fájó szívvel emlékezünk JENEI KÁROLY (1947-1985) 73. születésnapjára. Szerető családja: fiai és felesége
„Elmentem tőletek, nem tudtam búcsúzni, nem volt idő arra, el kellett indulni. Szívetekben hagyom emlékem örökre, ha látni akartok, nézzetek az égre.” Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy SIPOS JÁNOS 38 éves korában elhunyt. Dunába szórásos búcsúztatója 2020. január 20-án 14.30-kor lesz a kisapostagi yacht kikötőben. Kérünk mindenkit, egy szál virággal emlékezzen! A gyászoló család
"Nagyon akartam élni még..." BAKOS ZSOLT halálának 1. évfordulójára. Drága Zsoltika! Még most is nagy fájdalommal gondolunk rád. Nagyon hiányzol nekünk. Szerető családod
"Te, aki annyi szeretetet adtál, Te, aki mindig mellettünk álltál, Te, aki sosem kértél, csak adtál, Örökre elmentél, szereteted szívünkben örökké él..." Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy VAJAI GYÖRGYNÉ Rózsika életének 66. évében elhunyt. Temetése 2020. január 14-én, kedden 14.30-kor lesz a kisapostagi temetőben. A gyászoló család
"Amikor Isten látta, hogy hosszú az út, a domb túl meredek, a légzés nehéz lett, átölelt és azt mondta gyere haza." Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy GALLAI LAJOS a Dunaújvárosi Egyetem volt tanára hosszan tartó betegség után 67 éves korában végleg megpihent. Temetése 2020. január 24-én 13 órakor lesz a dunaújvárosi köztemetőben. A gyászoló család
Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy DÓCS JÓZSEF BÉLA (Béla nővér) 67 éves korában elhunyt. Búcsúztatása 2020. január 16-án 11 óra 30 perckor lesz a dunaújvárosi temető ravatalozójában. A gyászoló család
Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy AMBRUS MIHÁLYNÉ született Miklán Erzsébet 90 éves korában elhunyt. Temetése 2020. január 16-án 14.30-kor lesz a dunaújvárosi köztemetőben. A gyászoló család
Mély fájdalommal tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és szerették, hogy RÁCZ JÓZSEF (nagyvenyimi lakos) 82 éves korában elhunyt. Temetése 2019. január 16-án 13 órakor lesz a dunaújvárosi köztemetőben. A gyászoló család
erkölcsök / 5 órája
George Orwell „nőügyeibe” enged bepillantást az író magánlevelezése
így írtok TI / 5 órája
Hildes szépíró verseny
duol.hu
Állatkínzás / 5 órája
Közfelháborodást okozott a bungee jumpingoló malac
Dunai hajóbaleset / 6 órája
Házi őrizetbe került az ukrán kapitány
vádat emeltek ellene / 6 órája
Fesztiválon próbált rendőröknek drogot eladni egy spanyol férfi
duol.hu
MITEM / 7 órája
Tizenöt ország előadásai a színházi fesztiválon