Hírek

2011.08.05. 02:29

Ejtőernyősök találkozója idén már huszadszor

Székesfehérvár - A múlt és a jelen, veteránok és mai versenyzők találkoznak ismét a megyeszékhelyen. Kitartanak egymás mellett.

Tihanyi Tamás

A Veterán Repülők és Ejtőernyősök Fejér Megyei Egyesülete augusztus 6-án, szombaton huszadik alkalommal rendezi meg a 62. Önálló Ejtőernyős Zászlóalj hagyományőrző és toborzó nemzetközi találkozóját. A szervezést segíti az Albatrosz Repülő Egyesület, a helyszín pedig a börgöndi repülőtér lesz.

- Az eseménnyel őrizzük emlékét a világháború után újjászervezett ejtőernyős alakulatnak, amely 1951-től 1954-ig Székesfehérváron szolgált - mondta Richnovszky Sándor, a szervezet elnöke.

Az egység meghatározója volt a magyar katonai és sportejtőernyőzésnek, és a ma eredményeinek. Szombaton 10 órakor a Repülős és Ejtőernyős Emlékműnél (az Ikarusz gyárnál) kezdődik, 11 órakor pedig a reptéren folytatódik a program, ejtőernyős ugrásokkal. A résztvevők között lesz az idei nemzeti célbaugró bajnokság két helyezettje, a  pályafutását nemrégiben Dunaújvárosban újrakezdő Csillahó Róbert és az albatroszos Pula József is. Csillahó egyéniben, II. osztályban 2., Pula pedig 3. helyezett lett. Csapatban harmadikként végzett a kibővített albatroszos gárda: Pula József, Préházi Sándor, Csillahó Róbert, Nagy Zoltán.