Hírek

2008.09.16. 02:26

Bursa- pályázat, jövőre is

Dunaújváros (szb) - Az önkormányzat, csakúgy, mint az elmúlt években, most is csatlakozott a Bursa Hungarica ösztöndíjpályázat következő fordulójához.

Szabó Betty

A szociálisan rászoruló diákok továbbtanulásához nyújt segítséget a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázat, melynek 2009-es fordulójához csatlakozott a város. A nyertes fiatalok támogatására a helyi önkormányzat 4,3 millió forintot különített el a jövő évre, 2010-ben ez az összeg 4,6 millió forint lesz, 2011-ben pedig eléri az 5 millió forintot. A pályázat útján elnyerhető összeget egyébként az állam, valamint a megyei önkormányzat is kiegészíti, így a felosztható alap nagyságrendje meghaladja az helyi szinten meghatározott éves összegkereteket.

A Bursa-pályázat 2001 óta működik városunkban, akkor a negyven igénylő között összesen 1 760 ezer forintot osztottak szét. 2002-ben már több, összesen 52 diák kapott havonta utalt támogatást, a szétosztott összeg nagyságrendje akkor nem változott. 2004-ben már 2 millió 830 ezer forint jutott 42 utolsó éves középiskolás, illetve felsőoktatási intézménybe járó diáknak. Az idei évre ez az összeg 4 millió 96 ezer forintra nőtt, és a pályázók száma is jelentős mértékben gyarapodott. 85 főiskolás, egyetemista, és tíz végzős középiskolás között osztották fel a rendelkezésre álló pénzt. A diákok tíz hónapon át - februártól júliusig, illetve szeptembertől januárig - kapják minden évben az apanázst. A pályázatokat idén is az ősz folyamán lehet majd leadni a tanulóknak.

A Bursa-pályázat 2001 óta működik városunkban, akkor a negyven igénylő között összesen 1 760 ezer forintot osztottak szét. 2002-ben már több, összesen 52 diák kapott havonta utalt támogatást, a szétosztott összeg nagyságrendje akkor nem változott. 2004-ben már 2 millió 830 ezer forint jutott 42 utolsó éves középiskolás, illetve felsőoktatási intézménybe járó diáknak. Az idei évre ez az összeg 4 millió 96 ezer forintra nőtt, és a pályázók száma is jelentős mértékben gyarapodott. 85 főiskolás, egyetemista, és tíz végzős középiskolás között osztották fel a rendelkezésre álló pénzt. A diákok tíz hónapon át - februártól júliusig, illetve szeptembertől januárig - kapják minden évben az apanázst. A pályázatokat idén is az ősz folyamán lehet majd leadni a tanulóknak.

A Bursa-pályázat 2001 óta működik városunkban, akkor a negyven igénylő között összesen 1 760 ezer forintot osztottak szét. 2002-ben már több, összesen 52 diák kapott havonta utalt támogatást, a szétosztott összeg nagyságrendje akkor nem változott. 2004-ben már 2 millió 830 ezer forint jutott 42 utolsó éves középiskolás, illetve felsőoktatási intézménybe járó diáknak. Az idei évre ez az összeg 4 millió 96 ezer forintra nőtt, és a pályázók száma is jelentős mértékben gyarapodott. 85 főiskolás, egyetemista, és tíz végzős középiskolás között osztották fel a rendelkezésre álló pénzt. A diákok tíz hónapon át - februártól júliusig, illetve szeptembertől januárig - kapják minden évben az apanázst. A pályázatokat idén is az ősz folyamán lehet majd leadni a tanulóknak.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!