Hírek

2007.07.04. 02:26

A sport fővárosa - volt

Dunaújváros (szb) - Ha lóhalálában nem is fejlődik, mondjuk a lovas turizmus, mi kibékülünk a parti sétány felújításával, sportpályák, kerékpárutak építésével is.

Szabó Betty

A közterületeken található játszóterek, sportpályák építése, felújítása a fontos célok között szerepel. Erre jó példa lehet az egykori Barátság iskola sportpályájának hasznosítása, amit vállakozók bevonásával, alapítványi segítséggel építenek át - ott egy műfüves és több füves pálya várja majd a futball szerelmeseit. Ha elkészül, a felső Duna part éke lehet a hely. Az egészséges, szolidáris helyi társadalom feltételeinek fejlesztése kitétel olvasásakor felrémlett a városstratégiai terv kulturális koncepciójában szereplő, tetszetős gondolat egyike a hedonista reneszánsz meghonosításáról - értjük mi, hogy a tervek nem lehetnek precízen kidolgozottak, ám némi konkértummorzsát, ha esetleg mégis lehetne...

No, de vissza a sporthoz: az önkormányzat tulajdonában lévő sportlétesítmények felújítása, a stadion építésének befejezése (csak egy apró adalék, a DVG Zrt. vezérigazgatójával, dr. Szabó Józseffel minap folytatott beszélgetésen felvetődött a stadion világításának kiépítése. Szabó szerint csak ez minimum százmillió forint lenne!).

A kerékpárutak fejlesztése, bővítése támogatandó, és hasznos ötlet. A lovas-turizmus fejlesztésével viszont nem nagyon tudtunk mit kezdeni, lovat csak ólomkatonák alatt láttunk mostanság a városban (na, jó, szerepel a mondatban a kistérségi szó is - úgy már talán elképzelhető a lovas turizmus fejlesztése).

A Duna parti sétányok felújítása is kiváló ötlet, városunk legszebb részéről van szó, tehát vigyázzunk rá!

No, de vissza a sporthoz: az önkormányzat tulajdonában lévő sportlétesítmények felújítása, a stadion építésének befejezése (csak egy apró adalék, a DVG Zrt. vezérigazgatójával, dr. Szabó Józseffel minap folytatott beszélgetésen felvetődött a stadion világításának kiépítése. Szabó szerint csak ez minimum százmillió forint lenne!).

A kerékpárutak fejlesztése, bővítése támogatandó, és hasznos ötlet. A lovas-turizmus fejlesztésével viszont nem nagyon tudtunk mit kezdeni, lovat csak ólomkatonák alatt láttunk mostanság a városban (na, jó, szerepel a mondatban a kistérségi szó is - úgy már talán elképzelhető a lovas turizmus fejlesztése).

A Duna parti sétányok felújítása is kiváló ötlet, városunk legszebb részéről van szó, tehát vigyázzunk rá!

No, de vissza a sporthoz: az önkormányzat tulajdonában lévő sportlétesítmények felújítása, a stadion építésének befejezése (csak egy apró adalék, a DVG Zrt. vezérigazgatójával, dr. Szabó Józseffel minap folytatott beszélgetésen felvetődött a stadion világításának kiépítése. Szabó szerint csak ez minimum százmillió forint lenne!).

A kerékpárutak fejlesztése, bővítése támogatandó, és hasznos ötlet. A lovas-turizmus fejlesztésével viszont nem nagyon tudtunk mit kezdeni, lovat csak ólomkatonák alatt láttunk mostanság a városban (na, jó, szerepel a mondatban a kistérségi szó is - úgy már talán elképzelhető a lovas turizmus fejlesztése).

A Duna parti sétányok felújítása is kiváló ötlet, városunk legszebb részéről van szó, tehát vigyázzunk rá!

A kerékpárutak fejlesztése, bővítése támogatandó, és hasznos ötlet. A lovas-turizmus fejlesztésével viszont nem nagyon tudtunk mit kezdeni, lovat csak ólomkatonák alatt láttunk mostanság a városban (na, jó, szerepel a mondatban a kistérségi szó is - úgy már talán elképzelhető a lovas turizmus fejlesztése).

A Duna parti sétányok felújítása is kiváló ötlet, városunk legszebb részéről van szó, tehát vigyázzunk rá!

A kerékpárutak fejlesztése, bővítése támogatandó, és hasznos ötlet. A lovas-turizmus fejlesztésével viszont nem nagyon tudtunk mit kezdeni, lovat csak ólomkatonák alatt láttunk mostanság a városban (na, jó, szerepel a mondatban a kistérségi szó is - úgy már talán elképzelhető a lovas turizmus fejlesztése).

A Duna parti sétányok felújítása is kiváló ötlet, városunk legszebb részéről van szó, tehát vigyázzunk rá!

A Duna parti sétányok felújítása is kiváló ötlet, városunk legszebb részéről van szó, tehát vigyázzunk rá!

A Duna parti sétányok felújítása is kiváló ötlet, városunk legszebb részéről van szó, tehát vigyázzunk rá!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!