Hírek

2007.03.03. 03:29

A fogorvosoké lehet a beszedett vizitdíj

Dunaújváros - A közgyűlés módosítotásokkal zárta le az önkormányzat tavalyi költségvetési rendeletét. Elhatározta továbbá, hogy a fogorvosoknak visszaadja az önkormányzatot megillető vizitdíjat.

Szabó Szabolcs

A bérlakásra várók számára örvendetes hír, hogy az önkormányzat 3,2 millió forintot biztosított a megüresedett bérlakások helyreállítására. Így legalább a várólistán elsők között szereplők reménykedhetnek abban, hogy hamarosan új otthonuk lesz. A közgyűlés által jóváhagyott keretösszegből az Erkel kertben, a Kalamár utcában, a Szórád Márton úton és a Kossuth Lajos utcában - összesen négy - lakás válik beköltözhetővé.

Továbbra is téma a Realrecht. A mostani ülésen a társasági szerződés került előtérbe: a tulajdonosi képviseletet dr. Kálmán András polgármester rátestálta volna Szepesi Attila önkormányzati képviselőre. A javaslatot azonban a közgyűlés nem támogatta.

Újabb céges részvénycsomag tulajdonjogára tehet szert Dunaújváros. A képviselők egyetértettek azzal, hogy az állam tulajdonában, jelenleg az ÁPV Rt. kezelésében lévő Alba Volán Zrt-s üzletrész - a dolgozói részvényhányadot ide nem értve - meghatározott arányok szerint a települési illetve a megyei önkormányzat tulajdonába kerüljön - térítés nélküli vagyonátadással. Városunk közgyűlése is bejelentette igényét a pakett arányos részére.

A testület módosította a Civilek Háza Közalapítvány alapító okiratát úgy, hogy a szervezet elnökeként Gere Jánost jegyezték be, tagjainak pedig Varga Józsefet, Ladányi Bélát, Farkas Zsoltot, Kelemenné Horváth Máriát, Nagy Zoltánnét, Ábrahám János, Kismoni Lászlót, Nagy Anikót. A felügyelőbizottság elnöke Kálmánné Tóth Mária, tagjai Gallai Lajosné, Marosi Sándor. Az Acél-híd Foglalkoztatási és Térségfejlesztési Program keretében eddig elvégzett munkákról senkinek sem volt észrevétele, ellenvetése a csütörtöki ülésen. A közgyűlés mégsem fogadta el a programtanács beszámolóját, a többség minden bizonnyal a városfejlesztési ügyekért felelős alpolgármester hozzászólása hatására voksolt nemmel. Dr. Dorkota Lajost delegálni akarták a programtanácsba, ám ő azt mondta - miután Kálmán András alsó fertályi kifejezéssel illette a többséget -, köszöni, de nem vállal ott szerepet, ahol a polgármester jelen van.

Bory Jenő I. világháborús emlékművének restaurálására pályázatot ír ki az önkormányzat. A helyi televízió műsorszolgáltatásaira viszont továbbra sem biztosít forrást a költségvetés, mert a képviselők nem fogadták el a határozati javaslat egyik változatát sem. A fogorvosokhoz viszont pozitívan állt a testület, úgy döntöttek: az önkormányzat helyett a fogászati körzetekben helyettesítő fogászokat illesse meg a helyettesítés során általuk beszedett vizitdíj. A tavalyi költségvetési rendeletet módosítással fogadta el a közgyűlés. A változások elsősorban a kiadási oldalt érintik, amelyben most már hivatalosan is szerepelnek azok a tételek - elsősorban intézményi igények -, amelyekről a közelmúltban született döntés.

Továbbra is téma a Realrecht. A mostani ülésen a társasági szerződés került előtérbe: a tulajdonosi képviseletet dr. Kálmán András polgármester rátestálta volna Szepesi Attila önkormányzati képviselőre. A javaslatot azonban a közgyűlés nem támogatta.

Újabb céges részvénycsomag tulajdonjogára tehet szert Dunaújváros. A képviselők egyetértettek azzal, hogy az állam tulajdonában, jelenleg az ÁPV Rt. kezelésében lévő Alba Volán Zrt-s üzletrész - a dolgozói részvényhányadot ide nem értve - meghatározott arányok szerint a települési illetve a megyei önkormányzat tulajdonába kerüljön - térítés nélküli vagyonátadással. Városunk közgyűlése is bejelentette igényét a pakett arányos részére.

A testület módosította a Civilek Háza Közalapítvány alapító okiratát úgy, hogy a szervezet elnökeként Gere Jánost jegyezték be, tagjainak pedig Varga Józsefet, Ladányi Bélát, Farkas Zsoltot, Kelemenné Horváth Máriát, Nagy Zoltánnét, Ábrahám János, Kismoni Lászlót, Nagy Anikót. A felügyelőbizottság elnöke Kálmánné Tóth Mária, tagjai Gallai Lajosné, Marosi Sándor. Az Acél-híd Foglalkoztatási és Térségfejlesztési Program keretében eddig elvégzett munkákról senkinek sem volt észrevétele, ellenvetése a csütörtöki ülésen. A közgyűlés mégsem fogadta el a programtanács beszámolóját, a többség minden bizonnyal a városfejlesztési ügyekért felelős alpolgármester hozzászólása hatására voksolt nemmel. Dr. Dorkota Lajost delegálni akarták a programtanácsba, ám ő azt mondta - miután Kálmán András alsó fertályi kifejezéssel illette a többséget -, köszöni, de nem vállal ott szerepet, ahol a polgármester jelen van.

Bory Jenő I. világháborús emlékművének restaurálására pályázatot ír ki az önkormányzat. A helyi televízió műsorszolgáltatásaira viszont továbbra sem biztosít forrást a költségvetés, mert a képviselők nem fogadták el a határozati javaslat egyik változatát sem. A fogorvosokhoz viszont pozitívan állt a testület, úgy döntöttek: az önkormányzat helyett a fogászati körzetekben helyettesítő fogászokat illesse meg a helyettesítés során általuk beszedett vizitdíj. A tavalyi költségvetési rendeletet módosítással fogadta el a közgyűlés. A változások elsősorban a kiadási oldalt érintik, amelyben most már hivatalosan is szerepelnek azok a tételek - elsősorban intézményi igények -, amelyekről a közelmúltban született döntés.

Továbbra is téma a Realrecht. A mostani ülésen a társasági szerződés került előtérbe: a tulajdonosi képviseletet dr. Kálmán András polgármester rátestálta volna Szepesi Attila önkormányzati képviselőre. A javaslatot azonban a közgyűlés nem támogatta.

Újabb céges részvénycsomag tulajdonjogára tehet szert Dunaújváros. A képviselők egyetértettek azzal, hogy az állam tulajdonában, jelenleg az ÁPV Rt. kezelésében lévő Alba Volán Zrt-s üzletrész - a dolgozói részvényhányadot ide nem értve - meghatározott arányok szerint a települési illetve a megyei önkormányzat tulajdonába kerüljön - térítés nélküli vagyonátadással. Városunk közgyűlése is bejelentette igényét a pakett arányos részére.

A testület módosította a Civilek Háza Közalapítvány alapító okiratát úgy, hogy a szervezet elnökeként Gere Jánost jegyezték be, tagjainak pedig Varga Józsefet, Ladányi Bélát, Farkas Zsoltot, Kelemenné Horváth Máriát, Nagy Zoltánnét, Ábrahám János, Kismoni Lászlót, Nagy Anikót. A felügyelőbizottság elnöke Kálmánné Tóth Mária, tagjai Gallai Lajosné, Marosi Sándor. Az Acél-híd Foglalkoztatási és Térségfejlesztési Program keretében eddig elvégzett munkákról senkinek sem volt észrevétele, ellenvetése a csütörtöki ülésen. A közgyűlés mégsem fogadta el a programtanács beszámolóját, a többség minden bizonnyal a városfejlesztési ügyekért felelős alpolgármester hozzászólása hatására voksolt nemmel. Dr. Dorkota Lajost delegálni akarták a programtanácsba, ám ő azt mondta - miután Kálmán András alsó fertályi kifejezéssel illette a többséget -, köszöni, de nem vállal ott szerepet, ahol a polgármester jelen van.

Bory Jenő I. világháborús emlékművének restaurálására pályázatot ír ki az önkormányzat. A helyi televízió műsorszolgáltatásaira viszont továbbra sem biztosít forrást a költségvetés, mert a képviselők nem fogadták el a határozati javaslat egyik változatát sem. A fogorvosokhoz viszont pozitívan állt a testület, úgy döntöttek: az önkormányzat helyett a fogászati körzetekben helyettesítő fogászokat illesse meg a helyettesítés során általuk beszedett vizitdíj. A tavalyi költségvetési rendeletet módosítással fogadta el a közgyűlés. A változások elsősorban a kiadási oldalt érintik, amelyben most már hivatalosan is szerepelnek azok a tételek - elsősorban intézményi igények -, amelyekről a közelmúltban született döntés.

Újabb céges részvénycsomag tulajdonjogára tehet szert Dunaújváros. A képviselők egyetértettek azzal, hogy az állam tulajdonában, jelenleg az ÁPV Rt. kezelésében lévő Alba Volán Zrt-s üzletrész - a dolgozói részvényhányadot ide nem értve - meghatározott arányok szerint a települési illetve a megyei önkormányzat tulajdonába kerüljön - térítés nélküli vagyonátadással. Városunk közgyűlése is bejelentette igényét a pakett arányos részére.

A testület módosította a Civilek Háza Közalapítvány alapító okiratát úgy, hogy a szervezet elnökeként Gere Jánost jegyezték be, tagjainak pedig Varga Józsefet, Ladányi Bélát, Farkas Zsoltot, Kelemenné Horváth Máriát, Nagy Zoltánnét, Ábrahám János, Kismoni Lászlót, Nagy Anikót. A felügyelőbizottság elnöke Kálmánné Tóth Mária, tagjai Gallai Lajosné, Marosi Sándor. Az Acél-híd Foglalkoztatási és Térségfejlesztési Program keretében eddig elvégzett munkákról senkinek sem volt észrevétele, ellenvetése a csütörtöki ülésen. A közgyűlés mégsem fogadta el a programtanács beszámolóját, a többség minden bizonnyal a városfejlesztési ügyekért felelős alpolgármester hozzászólása hatására voksolt nemmel. Dr. Dorkota Lajost delegálni akarták a programtanácsba, ám ő azt mondta - miután Kálmán András alsó fertályi kifejezéssel illette a többséget -, köszöni, de nem vállal ott szerepet, ahol a polgármester jelen van.

Bory Jenő I. világháborús emlékművének restaurálására pályázatot ír ki az önkormányzat. A helyi televízió műsorszolgáltatásaira viszont továbbra sem biztosít forrást a költségvetés, mert a képviselők nem fogadták el a határozati javaslat egyik változatát sem. A fogorvosokhoz viszont pozitívan állt a testület, úgy döntöttek: az önkormányzat helyett a fogászati körzetekben helyettesítő fogászokat illesse meg a helyettesítés során általuk beszedett vizitdíj. A tavalyi költségvetési rendeletet módosítással fogadta el a közgyűlés. A változások elsősorban a kiadási oldalt érintik, amelyben most már hivatalosan is szerepelnek azok a tételek - elsősorban intézményi igények -, amelyekről a közelmúltban született döntés.

Újabb céges részvénycsomag tulajdonjogára tehet szert Dunaújváros. A képviselők egyetértettek azzal, hogy az állam tulajdonában, jelenleg az ÁPV Rt. kezelésében lévő Alba Volán Zrt-s üzletrész - a dolgozói részvényhányadot ide nem értve - meghatározott arányok szerint a települési illetve a megyei önkormányzat tulajdonába kerüljön - térítés nélküli vagyonátadással. Városunk közgyűlése is bejelentette igényét a pakett arányos részére.

A testület módosította a Civilek Háza Közalapítvány alapító okiratát úgy, hogy a szervezet elnökeként Gere Jánost jegyezték be, tagjainak pedig Varga Józsefet, Ladányi Bélát, Farkas Zsoltot, Kelemenné Horváth Máriát, Nagy Zoltánnét, Ábrahám János, Kismoni Lászlót, Nagy Anikót. A felügyelőbizottság elnöke Kálmánné Tóth Mária, tagjai Gallai Lajosné, Marosi Sándor. Az Acél-híd Foglalkoztatási és Térségfejlesztési Program keretében eddig elvégzett munkákról senkinek sem volt észrevétele, ellenvetése a csütörtöki ülésen. A közgyűlés mégsem fogadta el a programtanács beszámolóját, a többség minden bizonnyal a városfejlesztési ügyekért felelős alpolgármester hozzászólása hatására voksolt nemmel. Dr. Dorkota Lajost delegálni akarták a programtanácsba, ám ő azt mondta - miután Kálmán András alsó fertályi kifejezéssel illette a többséget -, köszöni, de nem vállal ott szerepet, ahol a polgármester jelen van.

Bory Jenő I. világháborús emlékművének restaurálására pályázatot ír ki az önkormányzat. A helyi televízió műsorszolgáltatásaira viszont továbbra sem biztosít forrást a költségvetés, mert a képviselők nem fogadták el a határozati javaslat egyik változatát sem. A fogorvosokhoz viszont pozitívan állt a testület, úgy döntöttek: az önkormányzat helyett a fogászati körzetekben helyettesítő fogászokat illesse meg a helyettesítés során általuk beszedett vizitdíj. A tavalyi költségvetési rendeletet módosítással fogadta el a közgyűlés. A változások elsősorban a kiadási oldalt érintik, amelyben most már hivatalosan is szerepelnek azok a tételek - elsősorban intézményi igények -, amelyekről a közelmúltban született döntés.

A testület módosította a Civilek Háza Közalapítvány alapító okiratát úgy, hogy a szervezet elnökeként Gere Jánost jegyezték be, tagjainak pedig Varga Józsefet, Ladányi Bélát, Farkas Zsoltot, Kelemenné Horváth Máriát, Nagy Zoltánnét, Ábrahám János, Kismoni Lászlót, Nagy Anikót. A felügyelőbizottság elnöke Kálmánné Tóth Mária, tagjai Gallai Lajosné, Marosi Sándor. Az Acél-híd Foglalkoztatási és Térségfejlesztési Program keretében eddig elvégzett munkákról senkinek sem volt észrevétele, ellenvetése a csütörtöki ülésen. A közgyűlés mégsem fogadta el a programtanács beszámolóját, a többség minden bizonnyal a városfejlesztési ügyekért felelős alpolgármester hozzászólása hatására voksolt nemmel. Dr. Dorkota Lajost delegálni akarták a programtanácsba, ám ő azt mondta - miután Kálmán András alsó fertályi kifejezéssel illette a többséget -, köszöni, de nem vállal ott szerepet, ahol a polgármester jelen van.

Bory Jenő I. világháborús emlékművének restaurálására pályázatot ír ki az önkormányzat. A helyi televízió műsorszolgáltatásaira viszont továbbra sem biztosít forrást a költségvetés, mert a képviselők nem fogadták el a határozati javaslat egyik változatát sem. A fogorvosokhoz viszont pozitívan állt a testület, úgy döntöttek: az önkormányzat helyett a fogászati körzetekben helyettesítő fogászokat illesse meg a helyettesítés során általuk beszedett vizitdíj. A tavalyi költségvetési rendeletet módosítással fogadta el a közgyűlés. A változások elsősorban a kiadási oldalt érintik, amelyben most már hivatalosan is szerepelnek azok a tételek - elsősorban intézményi igények -, amelyekről a közelmúltban született döntés.

A testület módosította a Civilek Háza Közalapítvány alapító okiratát úgy, hogy a szervezet elnökeként Gere Jánost jegyezték be, tagjainak pedig Varga Józsefet, Ladányi Bélát, Farkas Zsoltot, Kelemenné Horváth Máriát, Nagy Zoltánnét, Ábrahám János, Kismoni Lászlót, Nagy Anikót. A felügyelőbizottság elnöke Kálmánné Tóth Mária, tagjai Gallai Lajosné, Marosi Sándor. Az Acél-híd Foglalkoztatási és Térségfejlesztési Program keretében eddig elvégzett munkákról senkinek sem volt észrevétele, ellenvetése a csütörtöki ülésen. A közgyűlés mégsem fogadta el a programtanács beszámolóját, a többség minden bizonnyal a városfejlesztési ügyekért felelős alpolgármester hozzászólása hatására voksolt nemmel. Dr. Dorkota Lajost delegálni akarták a programtanácsba, ám ő azt mondta - miután Kálmán András alsó fertályi kifejezéssel illette a többséget -, köszöni, de nem vállal ott szerepet, ahol a polgármester jelen van.

Bory Jenő I. világháborús emlékművének restaurálására pályázatot ír ki az önkormányzat. A helyi televízió műsorszolgáltatásaira viszont továbbra sem biztosít forrást a költségvetés, mert a képviselők nem fogadták el a határozati javaslat egyik változatát sem. A fogorvosokhoz viszont pozitívan állt a testület, úgy döntöttek: az önkormányzat helyett a fogászati körzetekben helyettesítő fogászokat illesse meg a helyettesítés során általuk beszedett vizitdíj. A tavalyi költségvetési rendeletet módosítással fogadta el a közgyűlés. A változások elsősorban a kiadási oldalt érintik, amelyben most már hivatalosan is szerepelnek azok a tételek - elsősorban intézményi igények -, amelyekről a közelmúltban született döntés.

Bory Jenő I. világháborús emlékművének restaurálására pályázatot ír ki az önkormányzat. A helyi televízió műsorszolgáltatásaira viszont továbbra sem biztosít forrást a költségvetés, mert a képviselők nem fogadták el a határozati javaslat egyik változatát sem. A fogorvosokhoz viszont pozitívan állt a testület, úgy döntöttek: az önkormányzat helyett a fogászati körzetekben helyettesítő fogászokat illesse meg a helyettesítés során általuk beszedett vizitdíj. A tavalyi költségvetési rendeletet módosítással fogadta el a közgyűlés. A változások elsősorban a kiadási oldalt érintik, amelyben most már hivatalosan is szerepelnek azok a tételek - elsősorban intézményi igények -, amelyekről a közelmúltban született döntés.

Bory Jenő I. világháborús emlékművének restaurálására pályázatot ír ki az önkormányzat. A helyi televízió műsorszolgáltatásaira viszont továbbra sem biztosít forrást a költségvetés, mert a képviselők nem fogadták el a határozati javaslat egyik változatát sem. A fogorvosokhoz viszont pozitívan állt a testület, úgy döntöttek: az önkormányzat helyett a fogászati körzetekben helyettesítő fogászokat illesse meg a helyettesítés során általuk beszedett vizitdíj. A tavalyi költségvetési rendeletet módosítással fogadta el a közgyűlés. A változások elsősorban a kiadási oldalt érintik, amelyben most már hivatalosan is szerepelnek azok a tételek - elsősorban intézményi igények -, amelyekről a közelmúltban született döntés.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!