Hírek

2007.01.03. 03:28

A pihenés után lehet lassan készülődni

Dunaújváros (szs) - A téli szünet elmúltával lassan el lehet kezdeni böngészni a felsőoktatási felvételi tájékoztatót. A középiskolák már e hónap végén felvételiztetnek.

Szigeti Sándor

A téli szünet elmúltával lassan véget érnek a gondtalan hónapok a végzős diákok számára. A középiskolákban már e hónap végén megíratják a központi felvételiket. A hat és nyolc osztályos képzést kínáló intézményekben január 26-án, a kilencedik osztályba készülőknek egy nappal később, január 27-én kell számot adniuk tudásukról. Eredmény február 9-én várható.

Igyekezniük kell azoknak is, akik valamelyik februárban induló keresztféléves képzésen szeretnének főiskolán vagy egyetemen továbbtanulni. A jelentkezési határidő ebben az esetben január 15-vel lejár. Fontos információ, hogy a keresztféléves képzések jelentkezési szabályai másban is eltérnek. A keresztféléves felülnyomással megjelenő A és B lapokat például a felsőoktatási intézménynél lehet beszerezni. Az eljárási díj itt nem változik, laponként háromezer forintot kell fizetni.

Első alkalommal lehet majd jelentkezni Dunaújvárosban egyetemi képzésre, a határidő március 15. A Dunaújvárosi Főiskola szeptembertől indít mesterképzésben mérnöktanár szakot, a magyar mellett angol nyelven is. Mivel a főiskola pályázatát csak a közelmúltban bírálta el a Magyar Akkreditációs Bizottság, az új szak csak a Felsőoktatási felvételi tájékoztató e hónapban megjelenő kiegészítésében szerepel majd, ebben kell tehát keresniük azoknak, akik érdeklődnek az első dunaújvárosi egyetemi képzés iránt.

Felsőoktatási alapképzésre február 15-ig lehet beadni a jelentkezési lapokat. A pontszámításban nem lesz változás, az elérhető maximális pontszám 144 lesz. 2007-ben július 25-én ér véget a felsőoktatási felvételi időszak, ekkor húzzák meg a ponthatárokat, és eldől, hogy kit melyik intézménybe vettek fel. Városunkban először indul egyetemi képzés

Igyekezniük kell azoknak is, akik valamelyik februárban induló keresztféléves képzésen szeretnének főiskolán vagy egyetemen továbbtanulni. A jelentkezési határidő ebben az esetben január 15-vel lejár. Fontos információ, hogy a keresztféléves képzések jelentkezési szabályai másban is eltérnek. A keresztféléves felülnyomással megjelenő A és B lapokat például a felsőoktatási intézménynél lehet beszerezni. Az eljárási díj itt nem változik, laponként háromezer forintot kell fizetni.

Első alkalommal lehet majd jelentkezni Dunaújvárosban egyetemi képzésre, a határidő március 15. A Dunaújvárosi Főiskola szeptembertől indít mesterképzésben mérnöktanár szakot, a magyar mellett angol nyelven is. Mivel a főiskola pályázatát csak a közelmúltban bírálta el a Magyar Akkreditációs Bizottság, az új szak csak a Felsőoktatási felvételi tájékoztató e hónapban megjelenő kiegészítésében szerepel majd, ebben kell tehát keresniük azoknak, akik érdeklődnek az első dunaújvárosi egyetemi képzés iránt.

Felsőoktatási alapképzésre február 15-ig lehet beadni a jelentkezési lapokat. A pontszámításban nem lesz változás, az elérhető maximális pontszám 144 lesz. 2007-ben július 25-én ér véget a felsőoktatási felvételi időszak, ekkor húzzák meg a ponthatárokat, és eldől, hogy kit melyik intézménybe vettek fel. Városunkban először indul egyetemi képzés

Igyekezniük kell azoknak is, akik valamelyik februárban induló keresztféléves képzésen szeretnének főiskolán vagy egyetemen továbbtanulni. A jelentkezési határidő ebben az esetben január 15-vel lejár. Fontos információ, hogy a keresztféléves képzések jelentkezési szabályai másban is eltérnek. A keresztféléves felülnyomással megjelenő A és B lapokat például a felsőoktatási intézménynél lehet beszerezni. Az eljárási díj itt nem változik, laponként háromezer forintot kell fizetni.

Első alkalommal lehet majd jelentkezni Dunaújvárosban egyetemi képzésre, a határidő március 15. A Dunaújvárosi Főiskola szeptembertől indít mesterképzésben mérnöktanár szakot, a magyar mellett angol nyelven is. Mivel a főiskola pályázatát csak a közelmúltban bírálta el a Magyar Akkreditációs Bizottság, az új szak csak a Felsőoktatási felvételi tájékoztató e hónapban megjelenő kiegészítésében szerepel majd, ebben kell tehát keresniük azoknak, akik érdeklődnek az első dunaújvárosi egyetemi képzés iránt.

Felsőoktatási alapképzésre február 15-ig lehet beadni a jelentkezési lapokat. A pontszámításban nem lesz változás, az elérhető maximális pontszám 144 lesz. 2007-ben július 25-én ér véget a felsőoktatási felvételi időszak, ekkor húzzák meg a ponthatárokat, és eldől, hogy kit melyik intézménybe vettek fel. Városunkban először indul egyetemi képzés

Első alkalommal lehet majd jelentkezni Dunaújvárosban egyetemi képzésre, a határidő március 15. A Dunaújvárosi Főiskola szeptembertől indít mesterképzésben mérnöktanár szakot, a magyar mellett angol nyelven is. Mivel a főiskola pályázatát csak a közelmúltban bírálta el a Magyar Akkreditációs Bizottság, az új szak csak a Felsőoktatási felvételi tájékoztató e hónapban megjelenő kiegészítésében szerepel majd, ebben kell tehát keresniük azoknak, akik érdeklődnek az első dunaújvárosi egyetemi képzés iránt.

Felsőoktatási alapképzésre február 15-ig lehet beadni a jelentkezési lapokat. A pontszámításban nem lesz változás, az elérhető maximális pontszám 144 lesz. 2007-ben július 25-én ér véget a felsőoktatási felvételi időszak, ekkor húzzák meg a ponthatárokat, és eldől, hogy kit melyik intézménybe vettek fel. Városunkban először indul egyetemi képzés

Első alkalommal lehet majd jelentkezni Dunaújvárosban egyetemi képzésre, a határidő március 15. A Dunaújvárosi Főiskola szeptembertől indít mesterképzésben mérnöktanár szakot, a magyar mellett angol nyelven is. Mivel a főiskola pályázatát csak a közelmúltban bírálta el a Magyar Akkreditációs Bizottság, az új szak csak a Felsőoktatási felvételi tájékoztató e hónapban megjelenő kiegészítésében szerepel majd, ebben kell tehát keresniük azoknak, akik érdeklődnek az első dunaújvárosi egyetemi képzés iránt.

Felsőoktatási alapképzésre február 15-ig lehet beadni a jelentkezési lapokat. A pontszámításban nem lesz változás, az elérhető maximális pontszám 144 lesz. 2007-ben július 25-én ér véget a felsőoktatási felvételi időszak, ekkor húzzák meg a ponthatárokat, és eldől, hogy kit melyik intézménybe vettek fel. Városunkban először indul egyetemi képzés

Felsőoktatási alapképzésre február 15-ig lehet beadni a jelentkezési lapokat. A pontszámításban nem lesz változás, az elérhető maximális pontszám 144 lesz. 2007-ben július 25-én ér véget a felsőoktatási felvételi időszak, ekkor húzzák meg a ponthatárokat, és eldől, hogy kit melyik intézménybe vettek fel. Városunkban először indul egyetemi képzés

Felsőoktatási alapképzésre február 15-ig lehet beadni a jelentkezési lapokat. A pontszámításban nem lesz változás, az elérhető maximális pontszám 144 lesz. 2007-ben július 25-én ér véget a felsőoktatási felvételi időszak, ekkor húzzák meg a ponthatárokat, és eldől, hogy kit melyik intézménybe vettek fel. Városunkban először indul egyetemi képzés

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!