főlényes győzelem

2017.12.08. 21:10

Sorban a kilencedik

A Vienna Capitals II ellen lépett pályára pénteken este a Dunaújvárosi Acélbikák együttese az osztrák fővárosban.

Orbán Attiláék (b) sima sikert arattak Bécsben Fotó: ZsE

Jégkorongozóink zsinórban kilencedik diadaluk megszerzésére készültek, ami fölényes győzelemmel sikerült is. Egyébként eddig ilyen szériát elérnie csak a DVTK-nak sikerült az Erste Ligában, a sereghajtó ellen a dunaújvárosiaknak is jó esélyük volt arra, hogy ők is beállítják ezt a kiváló sorozatot. Vienna Capitals – DAB 1-5 (1-1, 0-2, 0-2)DAB: Duschek – Léránt (1), Orbán (1), Izacky 1 (1), Nageler 2, Turcotte – Erdélyi, Skrypets, Azari, Novotny 1, Odnoga – Hruby, Lencsés, Hári (2), Nagy (1), Silló 1 – Borbás, Németh, Török. Az első harmad után az Acélbikák nagyobb nyomást helyeztek az ellenfélre, ami a gólok számában is megmutatkozott. Jason Morgan együttese fegyelmezett játékkal tudta tartani, majd folyamatosan növelni az előnyét, így a mérkőzés hajrájára már nem maradt nyitott kérdés, a DAB fölényesen győzött. Ezzel pedig a csapat feljött a tabella negyedik helyére. Az Acélbikák legközelebb hétfőn 20 órától a Fehérvári Titánokat fogadják Dunaújvárosban.