2025.02.11. 09:00
A korábbi vesztesek most örülhettek Dunaújvárosban - galériával
A Fejér vármegyei téli műfüves labdarúgó bajnokság második fordulójában a dunaújvárosi A csoportban az előző hét vesztesei örülhettek győzelemnek. Sárbogárdon pedig ismét tarolt a Mezőfalva.

Ismét nagy különbséggel győzött a Mezőfalva
Fotó: Horváth László
A téli műfüves bajnokság második fordulóját rendezték a hétvégén, a városi és környéki együttesek így ismét pályára léptek a felkészülési sorozatban. A dunaújvárosi A csoportban a Baracs győzelemmel zárt.

Nagykarácsony – Baracs 1-2 (1-2)
Nagykarácsony: Szabó Sz. - Kovács, Tábi, Nagy, Balogh, Jákli, Szabó M., Rácz K., Kozma. Csere: Czári, Rácz A., Baranyai.
Baracs: Tóth - Áldott, Karászi, Wolf, Szurma, Katona, Takács, Kozma, Badi, Palkó, Éliás. Csere: Hepp, Karászi, Nyári, Fejes.
Az első félidőben dűlőre vitték az elsőség sorsát a csapatok, mivel mindhárom gól a szünet előtt született. A 3. percben egy szabadrúgást követően Éliás neve mellé jegyezték az első baracsi találatot. A 35. percben Takács növelte az előnyt. A pihenő előtt Balogh góljával szépíteni tudott a Nagykarácsony. A második játékrészben már gól nem esett.
Szöllősi Martin Nagykarácsony: – Jól állunk a kerettel. Egy új érkezőnk már biztosan van, Kű Dániel Seregélyesről jön hozzánk a támadó szekcióba, továbbá sérülésből visszatérő Szabó Józsefre, mint rutinos védőnkre is számíthatunk.
Sajnos jelenleg többen küzdenek egészségügyi problémákkal a csapatból, ami érződött is teljesítményünkön, illetve hiányzóink is voltak.
– Ez ma ennyire volt elég. Hibáinkból tanulva folytatjuk a felkészülést a következő mérkőzésekre.
Körmendi Zsolt Baracs: – A felkészülés ezen szakaszában az effajta edzőmérkőzések lehetőséget adnak, hogy az edzéseken begyakorolt mozdulatok, játékrendszereket ki tudjuk próbálni. Illetve, hogy az adott rendszerhez kik azok a játékosok, akik képesek azt megvalósítani.
A második mérkőzésen ezek a mozdulatok már egészen pofásra sikeredtek, de nem szabad elszállnunk ettől, mert még van mit csiszolni.
– A lényeg, hogy a bajnokság kezdetére készek legyünk az előttünk álló feladatok megoldására.
Nagyvenyim – DPASE U19 3–4 (0–2)
Nagyvenyim: Pék (Virág) – Princz, Balogh D., Slett (Alumbugu), Mohácsi (Rezes) - Furuglyás (Ocztos), Kővári L., Sipeki, Cislo - Varga N. (Kovács K.), Török Barsa (Ráthgéber).
DPASE U-19: Balaskó (Weixl) – Bognár Zs. (Mizser), Vagyóczki R., Kovács M., Krajcsovics (Pukánszky), Mácsfalvi (Kákonyi), Balogh Á., Morva O. (Morva P.), Lendvai (Soós) - Dorony, Sárosi. Edző:
Gólszerző: Ráthgéber 2, Princz, ill. Lendvai 2, Morva O., Morva P.
Dunaújváros B csoport: Kulcs – Apostag 1-4, Rácalmás – Előszállás 1-1.
Mezőfalvi hatos a téli műfüves bajnokságban
A sárbogárdi A csoportban szereplő Mezőfalva fölényes győzelemmel zárt.
KK Grain Kft.-Mezőfalva – Aba Sárvíz 6-2 (1-1)
Mezőfalva: Kovács Á. - Villám, Balázs, Török, Rakonczai, Balogh, Márki, Mekota, Kiss, Kovács K., Morár. Csere: Szabó, Sági.
Gólszerző: Morár 2, Mekota 3, Balázs, illetve Glócz, Radnics.
A végig mezőnyfölényben játszó mezőfalviakat leginkábbb gyors kontrákkal igyekeztek az abaiak megtörni, de ez csak az első félidőre korlátozódott. A szünet után hamar siker koronázta Masinka Csaba együttesének támadásait. Végül a meccs zárására már teljesen elfogyott erőnlétileg az ellenfél. Bár egy újabb szépítő találatra futott az Abától, a Mezőfalva megérdemelten húzta be a három pontot a nálánál egy osztállyal lejjebb játszó ellenfelel szemben.
A mérkőzés végén így értékelt Masinka Csaba: – Az első félidőben nagyon sok helyzetet kihagytunk, pedig látszott az osztálykülönbség a játékban. A szünetet követően már sikeresebbek voltak a kialakított támadások.
Összességében elégedett vagyok a csapattal, hiszen a látottak alapján erőnlétileg is elég jól összeállt a társaság.
- A csoport másik mérkőzésén meglepetésre magára talált az Enying és a múltheti Mezőfalva elleni 0-8-as megsemmisítő vereség után 1-2-es győzelemmel ünnepelhetett a Sárbogárd II. csapatával szemben.
- Az iváncsai csoportban szereplő Adony második meccsét is megnyerte, ezúttal 2-0-ra az Iváncsa U19 ellen.
Nagykarácsony – Baracs téli műfüves bajnokság
Fotók: Horváth László