Magyar Kupa

2025.01.30. 10:00

A gyilkos ösztön hiányzott

Ebben a szezonban a junior korosztály számára is rendez Magyar Kupát a jégkorong-szövetség. A DAB ellenfele szerda este az Újpesti Jégkorong Akadémia volt.

Bejó János András bemelegítés közben. A meccsen remekül teljesített, a lövések közel 94 százalékát hatástalanította

Fotó: Agárdy Csaba

Az első fordulóból négy csapat a DEAC Jégkorong Akadémia, az UNI Győr ETO HC, a Dunaújvárosi Acélbikák és a Vasas SC jutott tovább. A második körben csatlakozott hozzájuk négy akadémiai klub, a székesfehérvári FEHE19, a DVTK Jegesmedvék Jégkorong Akadémia, az Újpesti Jégkorong Akadémia és a Budapesti Jégkorong Akadémia. 

akadémia
Bánki Dávid nemcsak a DAB juniorcsapatának, hanem a felnőttnek is meghatározó játékosa. Az újpesti akadémia ellen is jól játszott
Fotó: Nagy Gábor Sándor/DVTK

Öt akadémia az ellenfelek között

A DAB-nak az Újpest jutott ellenfélül a második fordulóban.

DAB -Újpesti JA 1-3 (0-1, 0-2, 1-0)

DAB: Bejó - Bánki, Palla, Csémi, Kuminka, Szűcs - Pinczés, Léhi, Krymenetskij, Zakharevics 1, Sári - Bánvölgyi, Dávid, Karimov, Gakhramanov, Taczman - Plasek. Vezetőedző: Hetler Ádám.

Hetler Ádám: - Az Újpestnek egy olyan sora volt, amelynek komoly Erste Liga tapasztalata van. Mi jól beleálltunk a meccsbe. Az első harmad hajrájában óriási les után kaptunk gólt. Az egész csarnok látta, hogy les volt, csak a játékvezetők nem. Ilyen élménnyel szünetre menni nehéz. Jó kapus teljesítményünk volt, a góllövéshez viszont nincs meg a gyilkos ösztönünk. A látottak alapján ez a meccs lehetett volna 3-3-is. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az Újpest sikere nem megérdemelt.

A Magyar Kupa visszavágója február 19-én Újpesten lesz.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában