2024.12.12. 11:30
Könnyű és egyben nehéz a helyzete
A közelmúltban jelentős változás történt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület (DKSE) torna szakosztályának életében. Az elnöki poszton volt csere: Tóth Andreát Horváth Attila váltotta, és lett a tornászok elnöke.
A DKSE tornászainál mindig nagy hangsúlyt fektettek az utánpótlás-nevelésre is
Fotó: SzZsE
Horváth Attiláról tudni kell, hogy nagy sportrajongó, de eddig a labdarúgásban betöltött szerepeit ismerhettük meg, a futball elkötelezett híve. Így adódik a kérdés, miként került a tornászokhoz?
A tornászok új elnöke
– A DKSE elnökségének tagjai közül többel is jó viszonyban vagyok, ők vetették fel, hogy megüresedett a tornászoknál a szakosztály elnöki poszt, és vállaljam el, képviseljem a tornászokat az elnökségben. Elsőre visszautasítottam a felkérést, mivel korábban semmilyen kapcsolatom nem volt a sportággal. Mondtam is: egy spárgát úgy tudnék megcsinálni, ha rám ejtenének egy emeletes házat.
Azután még is kötélnek állt Horváth Attila, aki „civilben” a Gasztro-Life Kft. ügyvezetője. Arra a kérdésünkre, hogy miért változtatta meg a döntését, a sportembertől ezt a választ kaptuk: – Tisztában voltam azzal, hogy milyen eredményes múltja és jelene van a dunaújvárosi tornának, hogy nap mint nap olimpikonok edzenek a tornacsarnokban. Tehát mindenképpen megtisztelő volt a felkérés. Azután történt egy beszélgetés Trenka János vezetőedzővel és a feleségével, Trenkáné Meleg Katalin technikai vezetővel, a velük való eszmecsere után döntöttem úgy, elvállalom az elnöki posztot. A helyzetem könnyű és egyben nehéz is. Könnyű, hiszen minden jól működik, női vonalon a szakosztály az országban a legjobb. A helyzetem pont ezért nehéz, mert meg kell tartani a mostani színvonalat.
Azt eddig is tudtam, hogy kiváló szakmai munka folyik Dunaújvárosban, de mióta jobban benne vagyok a sportágban, mondhatom, lenyűgöző, amit a szakosztály tagjai véghez visznek.
Legutóbb a Pap Zoltán emlékverseny is olyan profin volt lebonyolítva, hogy csak ámultam. A gazdálkodás is rendben van, tehát kérdezhetnék: mi az én dolgom? A hátteret kell erősítenem, ehhez tartozik az is, hogy a gazdasági helyzet még jobb legyen. A minimális célom az, hogy a mostani színvonalat megőrizzük, de azért dolgozom, hogy lehetőleg előrébb tudjunk lépni.