A Kisapostagi Repülő Egyesület szervezésében

2024.08.31. 20:00

Színvonalas versenyszervezés a Nemzeti Bajnokságon és kiváló eredmények a világbajnokságon

A Dunaújvárosi Repülőtéren (a Légügyi Hatóság reptér nomenklatúra besorolás szerint így nevezik - a szerk.) rendezték meg a 39. UL Nemzeti Bajnokságot 2024. július 5-től 7-ig. A verseny szervezője és házigazdája a Kisapostagi Repülő Egyesület volt. A következő nagy megmérettetés az angliai világbajnokság volt, amelyen a magyar csapat is részt vett Thuróczy Endre vezetésével.

Duol.hu

39. UL Nemzeti Bajnokság

 

A nemzeti bajnokság szervezése egy olyan feladat, amely hatalmas elkötelezettséget és precizitást igényel. Az esemény különleges jelentőséggel bírt, hiszen ez szolgált felkészülési lehetőségként a világbajnokságra készülő versenyzők számára. A verseny szervezése nem volt könnyű feladat. Thuróczy Endre versenyigazgató, aki maga is részt vett a feladatok összeállításában, részletesen beszámolt arról, hogy milyen aprólékos munka előzte meg az eseményt. A feladatok virtuális kapuk kijelölésétől a térképre való pontos rajzolásig és a menet közben készített fényképek azonosításáig minden részlet gondosan meg volt tervezve. A számítógépes rendszerbe való átvitel is jelentős időt vett igénybe, amelyet a versenyigazgató felesége, Katalin végzett el. A verseny szervezésében rengeteg ember vett részt. A starthelyen, a rádiónál és a leszállásoknál mindenhol szükség volt személyzetre, akik biztosították a verseny zökkenőmentes lebonyolítását. Az egyesület elnöke, Szurma József az operatív feladatokból vette ki a részét. A programokat szervezte, ellátta az adminisztratív teendőket, reprezentatív feladatokat vállalt. Az eseményt Kisapostag Község Önkormányzata egy pályázat útján támogatta, valamint két vacsorát fogyaszthattak el a versenyzők (összesen ötven fő) a Duna - parti Bárka Vendéglőben és Ginonál.  Köszönet illeti még a Baracs Repülőtér Kft.-t, akik térítésmentesen biztosították a repülőteret a verseny idejére. A verseny főtámogatója a Motoros Könnyűrepülő Sport Szövetség volt.

A verseny háromnaposra volt tervezve, de két nap alatt lezajlott. Az első nap délutánján tartott eligazítást követően indultak a versenyzők a repülőtérről, és egy 75-80 kilométeres útvonalat repültek be. A feladatok úgy voltak kialakítva, hogy egy felszállással több pontozási lehetőség is adódott, így kevesebb felszállásra volt szükség. A célraszállásokat a repülőtérre visszaérve, egy felfestett, öt méteres sávokban kijelölt pontozási területen hajtották végre. 

A versenyen tíz gép vett részt, amelyek közül néhány egyszemélyes, míg mások kétszemélyes sárkányok voltak. Különleges elismerést kapott egy versenyző, aki 12 éves fiával együtt indult, és a fiatal versenyző különdíjban részesült. A szervezők külön figyelmet fordítottak arra, hogy minden versenyző megfelelően legyen elszállásolva, legyen szó sátras megoldásról a repülőtér melletti kempingben, a hangárban kialakított helyen, vagy éppen Dunaújvárosban az egyetem campusában. Olyan versenyző is volt, aki a mikrobuszában készített pihenőhelyet magának. 

A nemzeti bajnokság nemcsak a versenyzők, hanem a szervezők számára is hatalmas élményt és kihívást jelentett. A verseny sikeres lebonyolítása bizonyította, hogy a magyar szervezők képesek világszínvonalú versenyek rendezésére, és ezzel megalapozták a jövőbeli hasonló események sikerét is.

A verseny alatt az alábbi kategóriákban a következő eredmények születtek:

RAL2 (kétszemélyes merevszárnyú repülőgép)
1. Ferinc Vince - Dömötör Zsolt - NSE, Nagykanizsa
2. Dolhai Krisztián - Dolhai Diána - Balatonfőkajári Repülő Klub
3. Martinecz Endre - Martinecz György - Pinka Aero Club

RWL2 (kétszemélyes sárkányrepülő)
1. Hegedűs Károly - Csapó Tünde - KREE, Keszthely
2. Hojek Ferenc - Hojek Nelli - KRE, Kisapostag
3. Gémesi Zsolt, Gémesi Botond - ASE, Tököl
4. Pesti Sitván - Szabó Tünde

RWL1 (egyszemélyes sárkányrepülő)
1. Kun Zoltán - ASE, Tököl
2. Kaptás Dávid - ASE, Tököl
3. Mónok Ervin - ASE, Tököl

A 18. FAI Microlight Világbajnokság Angliában került megrendezésre

 

Július 29-től augusztus 3-ig tartott a verseny, és több kategóriában várták a világ legjobb pilótáit, köztük a magyar delegációt, akik fantasztikus eredményekkel tértek haza. 

A magyar csapatot alkották: Ferinc Vince - Dömötör Zsolt, akik autogyro kategóriában indultak. Kun Zoltán egyszemélyes kategóriában versenyzett, Hegedűs Károly és Csapó Tünde kétszemélyes sárkány kategóriában versenyeztek, itt Hegedűs Károly volt a pilóta és Csapó Tünde a navigátor. A versenyzők magabiztosak voltak, és a csapatkapitány is optimistán tekintett a versenyre. Az angliai világbajnokságra utazó magyar csapat tagjai közül Ferincz Vince az, aki másodszor is szerette volna megvédeni a világbajnoki címét.

 

A verseny célja a precíziós repülési és navigációs készségek megmérettetése különböző feladatokon keresztül. A résztvevők számos nemzetből érkeznek, és a helyszín egy jól felszerelt repülőtér, amely minden szükséges infrastruktúrát biztosít a verseny zavartalan lebonyolításához. 

Az eredményeket tekintve Ferincz Vincének nem sikerült a világbajnoki címet újra megszerezni, de nagyon szépen csillogó ezüsttel térhetett haza, ami fantasztikus eredmény. A kétszemélyes sárkányosak - Hegedűs Károly és Csapó Tünde - ötödik helyezést értek el, ami szintén megsüvegelendő eredmény, hiszen a világ legjobbjai között szerepeltek. Szintén nagyon szép eredménynek számít Kun Zoltán hatodik helyezése. 

Összességében megállapítható, hogy a Kisapostagi Repülő Egyesület kiemelkedő szakmai munkát végez, amit az országos és a nemzetközi szinten elért eredményeik is igazolnak.

 


 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában