Befejezték

2023.06.07. 07:00

A kilencedik helyen zárt a DAC az NB II-ben

Az előző szezonokban bravúrosan, várakozáson felül teljesítő Dunaújvárosi AC férfikézilabdázói az NB II-es bajnokság délnyugati csoportjának zárófordulójában a Kalocsa vendégeként zárták a szezont.

Borsos Roland tízszer találat be az utolsó meccsen, aki a bajnokság góllövőlistáján az előkelő harmadik lett

Csermák Gábor együttese tizenegy fős kerettel utazott csak, közülük kilenc mezőnyjátékossal.
Kalocsa–DAC  40–22 (18–14)
DAC: Pilka, Bősz (kapusok), Bereck, Vonya 5, Borsos R. 10 (1), Domak 5 (1), Priskin 1, Szláma, Galambos, Bartha 1, Vajai.
Az első félidőben még tudta tartani magát a vendégegyüttes, aztán a második fél­időben, 21–16 után komoly hullámvölgybe került a DAC, kilenc percig nem tudott gólt szerezni, ezen idő alatt pedig a Kalocsa 28–16-ra ellépett, minden lényegi kérdést eldöntve.
A csapatból a legeredményesebb játékos Borsos Roland volt, aki kimagasló teljesítményével a harmadik helyen végzett a bajnokság góllövőlistáján, 21 meccsen szerzett 182 találatával.