Labdarúgás

2023.03.28. 22:17

A Kulcsnak még várni kell az első tavaszi pontra

A Fejér vármegyei futballbajnokság III. osztályának Horfer Serleg csoportjában a dobogós Rácalmás a pihenőnapját töltötte, így a 17. forduló utáni táblázat kissé csalóka a helyezéseket tekintve.

A Kulcs Nagylókon szenvedett vereséget

A hét meglepetése, hogy az ötödik Vajta otthoni környezetben tudott győzni az éllovas Besnyővel szemben. A Kulcsnak viszont „fel kell kötnie a gatyát”, mert a tavaszi fordulókban még nem szerzett pontot. A hétvégén éppen Nagylókon szaladtak bele egy újabb vereségbe és komolyabb pofonba, amit még egy darabig emésztenie kell az Ócsai Norbert által vezetett együttesnek. A pontvadászatban most erősen tömörülnek a középmezőnyben és a dobogó 2., 3. helyén lévő csapatok. A listavezető Besnyő viszont igyekszik ellépni, bár a hét pont egyelőre nem olyan nagy különbség. Amennyiben az őszi szezonzárást és a bajnokságban mutatott játékot vesszük alapul, akkor várhatóan a tavaszi célszalagnál is jelentős előnyre számíthat.

Nagylók–Kulcs 6–1 (5–0)
Kulcs: Murvai – Szekszárdi (Plézer 83.), Gallai, Cseresnye (Pasqualini 63.), Ócsai, Szekszárdi, Molnár (Németh 50.), Szabó (Cserkuti 59.), Mácsfalvi, Nyárasdy (Zsigmond 54.), Balla.
Az első félidő 42. percére már 5–0-s előnyre tettek szert a nagylókiak. A szünetet követően mindkét csapat jelentősen átalakította a kezdőjét, a változás ellenére csak a 68. percben született újabb nagylóki gól, mégpedig tizenegyest követően. A Kulcs a 71. percben mentette a becsületet Mács­falvi találatával.

A találkozó után Ócsai Norbert szűkszavúan csak gratulált a hazai csapatnak, és azt is elismerte, megérdemelten tartották otthon a három pontot.
További eredmények: Lajoskomárom II.–Dég 3–4, Vajta–Besnyő 4–2, Szabadegyháza-Sárosd II.–Cece 2–0, Kőszárhegy–Alap 2–3, Sárszentágota–MPF-Ráckeresztúr 1–2.