Futsal

2023.01.23. 10:30

Kemény csata várható

A férfi futsal NB II. nyugati csoport 17. fordulójában a Dunaújváros együttese a dobogós Haladás VSE II. vendége lesz hétfőn 19.30 órától.

Balogh Tamás

Kovács Krisztiánék komoly kihívás előtt állnak Fotó: SzZsE

Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő

A zsinórban négy győzelmet arató, jó szériába került dunaújvárosiak számára azért is lenne fontos a siker, mert az általuk legyőzött Tihany egy elhalasztott meccs pótlásán pénteken némi meglepetésre, 3–2-re megverte az ötödik Mad Dogsot. Ezzel pedig – reméljük csak ideiglenesen –, visszaelőzték a tabellán Csányi Dávidékat.

Velünk szemben a szombathelyiek elvileg már páholyban vannak, hiszen a bajnoki táblázat harmadik helyén várják a hétfő estét. A felsőházi rájátszás szinte nyitva áll előttük, de nem valószínű, hogy egy ilyen elhívatott szellemű gárda a „nagy csapat” árnyékában, egykedvűen hagyná, hogy letaszítsák a dobogóról.

Márpedig a Pécs együttese, amely azonos pontszámmal, csupán a gólkülönbsége miatt került a negyedik helyre, egy szombathelyi botlás esetén valószínűleg boldogan elfoglalná a helyüket. A téli szünet előtt jó szériát futottak, igaz az elmúlt fordulóban csúnya, (5–1-es) vereséget szenvedtek el a Mad Dogs­tól. Ezért is bizonyítási kényszerbe kerültek.

A Dunaújváros Futsal esetében lehet, hogy így leírva furcsának tűnik, de azt kell mondjuk, egyenrangú ellenfélként utazhatnak Szombathelyre. Ezt a tények mondatják az emberrel, hiszen az elmúlt négy bajnoki mérkőzésükön tetszetős játékkal, szép győzelmeket arattak.

Sok minden történt ez idő alatt, bár a nagy csaták nyomán a helyezésük változása nem mondható látványosnak, hiszen kilencedik helyről léptek a nyolcadikra. Azt azért tegyük hozzá, hogy az utánuk következők leszakadtak, amíg ők megerősítették a helyüket a középmezőnyben, és most már akár merészebb terveket is szövögethetnek az alapszakaszból hátralévő hat fordulóra. A sikerük záloga az lehet, hogy az a jó kis széria, amibe kerültek, megerősítette az önbizalmukat.
A forduló eredménye: Hidegkúti SC–Tolna-Mözs 5–8. A további párosítás: Nagykanizsa–UTE, PTE PEAC–Mad Dogs, Érd–Tihanyi FC, TFSE –Szigetszentmiklós.