Jégkorong

2023.01.20. 22:02

Háromgólos előny sem volt elég – vereség hosszabbításban

Somogyi Balázs, a DAB csapatkapitánya támadásban a gyergyói kapu előtt

A DAB két harmadon keresztül dominált a listavezető Gyergyói HK ellen a jégkorongozók Erste Ligájában. Hiába volt háromgólos dunaújvárosi vezetés, végül hosszabbítás után a vendég székelyek örülhettek a győzelemnek. De ezúttal egy pont az Acélbikáknak is járt.

A DAB-nak ismét voltak hiányzói: Niko Eronen vezetőedző nem számíthatott Erdélyre, Niskanenre és Pinczésre sem. A dunaújvárosiak a 33. percben 4-1-re vezettek, és ekkor semmi jele sem volt annak, hogy nem szerzik meg a győzelmet.

A befejező játékrész azonban hatalmas gyergyói nyomással indult, és sikerült is a székelyeknek kiegyenlíteniük (4-4). Az utolsó másodpercben a DAB lőtt egy kapufát, így nem változott az eredmény. Jöhetett a hosszabbítás, amiből két perc sem telt el, és a gyergyószentmiklósiak megszerezték a győztes gólt.

A DAB legközelebb kedden lép jégre az FTC-Telekom otthonában.

DUNAÚJVÁROSI ACÉLBIKÁK – GYERGYÓI HK 4–5 (1–2, 1–2, 2–0, 0–1) – hosszabbítás után

DAB: Kovács D. – Brus, VARGA A., Kmec (1), Svars, Léránt, Vas Márk, Lammi – Embrich 1, ÖDMAN HADZINIKOLIC 1 (1), VALTOLA 1 (1), Ribcsik, Somogyi B., Szalma, Horváth Á., Marosi, Strenk O., Dézsi Bence, Mihálik 1, Szabó Cs. Edző: Niko Eronen