A DFC hibáit kihasználva magabiztos győzelmet aratott a rivális - Képgalériával

A labdarúgó NB III. közép csoport tizennegyedik fordulójának kiemelkedő összecsapása volt a Dunaújváros FC–Iváncsa KSE Fe­jér megyei rangadó, amit szombaton rendeztek a Dunaújváros Stadionban.

Az iváncsai játékosoknak még ott maradt a Fradi elleni győzelem a lábukban

Sérülés miatt Tóth Ákos, Gergely Péter, Vörös Tamás valamint Galambos Ádám hiányzott az újvárosiak keretéből.

Dunaújváros FC– Iváncsa KSE 1–4 (0–2)

Dunaújváros Stadion, 500 néző. Vezette: Ducsai József (Mohos, Nagy V.).
Dunaújváros FC: Hegedüs L. – Molnár S., Hesz, Papp M., Stampfel, Barna Zs., Irimiás (Jakab D. a 46. p.), Kesztyűs M. (Gosztonyi a 46. p.), Varga Sz. (Székely B. a 61. p.), Novák Zs. (Szepessy R. a 70. p.), Csiki N. Vezetőedző: Horváth Ferenc.
Iváncsa KSE: Varga Á. – Fehér I., Barta B., Suszter, Kovács S., Jova B., Cseszneki, Kercsó B., Vallejos (Maka a 70. p.), Horváth B. (Pribék P. a 62. p.), Nyilas B. (Nyul K. a 92. p.). Vezetőedző: Tóth András.

A vendégek a szerdai, Ferencváros elleni, hosszabbításban megnyert kupameccsel a lábukban léptek pályára, így a hazai nézők abban bíztak, hogy újvárosi játékosok megpróbálják ezt kihasználni, és nagy iramot diktálnak majd a találkozó elején.

Azonban megelégedtek azzal, hogy mezőnyfölényben játszva többet birtokolták a labdát. Az első nagy helyzet a huszonhatodik percben adódott az iváncsai kapu előtt, de Csiki Norbert kihagyta a lehetőséget. A hazai védelem hibáját kihasználva a harmincnyolcadik percben megszerezték a vezetést a vendégek. Egy alaposan kijátszott akció végén Vallejos lőtt Hegedüs Lajos kapujába (0–1). Az első félidő utolsó percében megduplázták előnyüket a vendégek. Molnár Sándor röviden hazafejelt labdáját Kercsó Bence szerezte meg, aki a kapust is kicselezve gurított a hálóba (0–2).

A második félidőre a támadójáték javítására érkezett Jakab Dávid és Gosztonyi András a DFC oldalán, aminek azonnal két nagy helyzet lett az eredménye, ám azok kimaradtak. Az ötvenharmadik percben Cseszneki lövése talált utat a dunaújvárosi kapuba, ami tulajdonképpen el is döntötte a három bajnoki pont sorsát (0–3). A rendes játékidő vége előtt öt perccel a csereként pályára lépő Maka Alex is betalált (0–4). A végeredményt Csiki Norbert állította be a nyolcvannyolcadik percben (1–4).

A forduló további eredményei: Kecskeméti TE II–ESMTK 1–1, Budapest Honvéd-MFA II–Bánk-Dalnoki LA 0–1, MTK Budapest II–Újpest FC II 1–3, Paksi FC II–Ceglédi VSE 0–2, METON-FC Dabas SE–Szolnoki MÁV FC 0–0, Hódmezővásárhelyi FC–Szekszárdi UFC 2–2, Monor–PTE-PEAC 1–1. A Balassagyarmati VSE és a Makó FC visszalépése miatt ezúttal a Majosi SE és a Ferencvárosi TC II együttese volt szabadnapos.