Győzelem az első edzőmeccsen

Csütörtökön este, zárt kapuk mögött lejátszotta első edzőmérkőzését a Dunaújvárosi Kohász együttese. Rapatyi Tamás csapata a horvát RK Podravka Vegetát fogadta.

A labdával a Kohász egyik új játékosa, Potecznyik Luca Fotó: DKKA

DKKA – RK Podravka vegeta 27–25 (16–12)
Az előző szezonban a Bajnokok Ligája-csoportközben szereplő ellenfél kezdte jobban a meccset, de a Kohász gyorsan egyenlített 1–3 után. A csapatok fej-fej mellett haladtak 6–6-ig, majd a DKKA gyorsan ellépett három góllal a 13. percre. A kemény felkészülési munka ellenére a folytatásban is az újvárosi csapat játszott jobban, a 26. percben már hat volt az előny, 15–9. Ugyan ebből kicsit ledolgoztak a szünetre a vendégek, de a 40. percben ismét hattal mentek a lányok, 19–13. A folytatásban több hiba csúszott a játékba, aminek következtében a Podravka tíz perc múlva kettőre csökkentette a hátrányát, 22–20.
A hajrá így izgalmassá vált, főleg, hogy 26–25 után egy kimaradt helyzetet követően az egyenlítésért támadhattak a horvátok időkérésük után. A figurát sikerült ziccerig játszaniuk, azonban Oguntoye bravúrral hárított az utolsó pillanatokban, majd Szalai a félpályától elindulva egy védővel a nyakában a kapuig robogott, és eldöntötte a meccset. A felek pénteken délelőtt, szintén zárt kapuk mögött ismét megmérkőznek egymással.