A dunaújvárosi védelem stabil alapokon állt

2022.07.10. 19:58

DFC: újabb igazolás, és döntetlen a Siófok ellen

Dunaújváros - Újabb érkezőt jelentett be a Dunaújváros FC labdarúgócsapata a szombati, Siófok elleni hazai edzőmérkőzés előtt. Mint a klub hivatalos közösségi oldalán tudatta, szerződtette a szintén harmadosztályú Balassagyarmati VSE együttesétől Gergely Pétert. A 28 éves középpályás alapember volt előző klubjában.

A DFC egyenrangú partnere volt az NB II-es ellenfelének

Fotós: Szabone Zsedrovits Eniko

A legújabb játékosról dr. Dobos Barna klubigazgató így nyilatkozott: – Péterre az előző szezonban figyeltem fel. Rendkívül jó fizikai adottságai vannak, s a gólszerzés sem áll tőle távol. Biztos vagyok abban, hogy csapatunk erőssége lesz.
Gergely Péter az előző kiírásban harminchárom harmadosztályú mérkőzésen, hat gólt szerzett.
Szombaton pedig ismét egy magasabb osztályban szereplő csapattal, az NB II előző szezonjában ötödik helyen végzett Siófokkal játszott edzőmérkőzést a DFC hazai pályán, a stadionban. Az összecsapást a Domján Attila által irányított vendégek kezdték valamivel jobban, a támadások kezdeményezései náluk voltak, így a találkozó elején leginkább a DFC térfelén folyt a játék. Ugyan a Siófok támadott többet, igazán nagy gólszerzési lehetőséget nem tudtak kialakítani. Azért, hogy ne unatkozzon, Pokornit azért tesztelték a kapuban egyszer.

Ahogy telt az idő, kiegyenlítetté vált a játék, a dunaújvárosiak számára is adódott több lehetőség az ellenfél kapujánál, ám azokat sajnos nem sikerült gólra váltani. Mivel a Balaton-partiak sem tudtak eredményesek lenni, döntetlennel vonulhattak a felek a szünetre.
A második félidőben a DFC védelme továbbra is stabil alapokon állt, így a siófoki próbálkozásokat mind hatástalanította a csapat. Ami viszont a támadásokat illeti, azokból nem sikerült egyet sem gólra váltani.
A döntetlen eredménnyel elégedett lehet a DFC, különösen, hogy hálójukat megőrizték a kapott találattól a magasabban rangsorolt ellenféllel szemben. Horváth Ferenc vezetőedző az elmúlt időszakban a védekezés gyakorlására helyezte a hangsúlyt, s a 0–0 azt mutatja, az NB II egyik élcsapatával szemben kiválóan megoldották feladatukat tanítványai.