Döntetlennel kezdtek

2022.07.31. 20:30

A DFC a végén megszerezhette volna a győzelmet

Vasárnap este lejátszotta első találkozóját a Dunaújváros FC labdarúgócsapata az NB III-as bajnokság új szezonjában. Horváth Ferenc első tétmeccsén döntetlennel mutatkozott be.

Fotók: Laczkó Izabella

Fotós: LI

Első ellenfelünk pont az a Dunaújváros lesz, aki idén teljesen egyértelműen a bajnoki címre tör, ennél azért barátságosabb kezdést is el tudtam volna képzelni, persze beleállunk majd, és megkeserítenénk a hazaiak szájízét – idézte a ­meccs előtt Kindl Istvánt, a vendégek edzőjét a Paks honlapja.

DFC – Paks II 1–1 (1–1)

DFC: Hegedűs L. – Szúnyog, Papp, Tóth, Galambos, Irimiás (Barna 76.), Kesztyűs, Jakab, Hegedűs K. (Szepessy 46.), Novák, Gosztonyi Vezetőedző: Horváth Ferenc.
A DFC hamar fölénybe került, majd kiegyenlítődött a játék, és a vendégek szereztek vezetést a 27. percben egy szögletet követően Szekszárdi révén. A gól után gyorsan összekapta magát a hazai együttes, és a 34. percben Jakab távoli bombájával egyenlített. A második félidő nagy részében mezőnyben folyt a játék, helyzet nélkül. A meccs hajrájára ismét nagy fölénybe került a DFC, Novák lábában és fejében is ott volt a győztes gól, utóbbi ziccert a 92. percben hagyta ki.

A meccs krónikájához tartozik, hogy az első félidőben a hazaiak, a másodikban a paksiak reklamáltak jogosnak tűnő tizenegyes miatt.
A forduló további eredményi: Kecskemét II – Cegléd 0–1, Bp. Honvéd-MFA II – Monor 3–2, Ferencváros II – MTK Budapest II 3–2, Makó – Szolnoki MÁV FC 2–1, ESMTK – Bánk-Dalnoki LA 1–0, Szekszárd – Iváncsa 0–2, METON-FC Dabas SE – Balassagyarmat 0–2, Hódmezővásárhely – Újpest FC II 2–0, Majos – PTE-PEAC 2–0.