A párharcot a pénteki győzelmével lezárta a Kistext

2022.05.08. 16:53

Vereségével kiesett a DKSE az Extraligából

A férfi röplabda Extraliga 7-8. helyért folyó párharcának negyedik felvonásában hazai pályán szenvedett vereséget pénteken este a Dunaújvárosi KSE együttese. A Kistext újabb győzelmével 3–1-re nyerte a párharcot, így az újvárosiak kiestek a legfelső osztályból.

Dunaújváros A rendkívül fontos összecsapás tétje alaposan rányomta a bélyegét a mérkőzésre, hiszen a felek rengeteg hibával kezdték a találkozót.
Az akarattal nem volt gond, de pontatlan megoldások jellemezték a küzdelmet. Az első szettben szoros csatában szereztek előnyt a vendégek. A következő két játszma azonban sokkal egyoldalúbb volt. Ezekben egyértelműen a vendégek domináltak, és magabiztos játékkal nyertek. Ezzel megpecsételték a dunaújvárosiak sorsát, akik ezzel a vereséggel kiestek az Extraligából.

DKSE – Kistext-Party.CO 0:3 (–22, –16, –15)

Dunaújvárosi KSE: Hatvany Zs., Kecskeméti B., Kisházi, Pavljuk, Laczi, Farkas L.,  Sümegi (liberó). Csere: Winter, Gutiérrez, Béres, Juhász B., Tajti. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Már a nyári felkészülés alatt látszott, hogy ebben az idényben a kiesés elkerüléséért harcol majd a DKSE gárdája. A szakmai vezetés abban bízott, hogy a fiatal játékosok az alapszakaszban megfelelő tapasztalatot gyűjtenek majd ahhoz, hogy a rájátszásban kiharcolják a bennmaradást. A télen sikerült leigazolni az ukrán Pavljukot, akinek eredményes játéka sokat segített. Talán még egy hasonló kaliberű játékossal sikerülhetett volna az élvonalban maradni.

Tomanóczy Tibor: – Megérdemelten győzött a Kistext csapata, amely igazi erőröplabdával nyerte a mérkőzést. Az első szettben jól játszottunk, utána azonban nem tudtuk tartani a ritmust, bennragadtunk egy-egy állásban és összeestünk. Gratulálok ellenfelünknek, aki megérdemelten maradt benn az Extraligában.
Bunda Olivér, a Kistext edzője: – Minden jó, ha a vége jó! Az okos ember tanul a hibáiból! Köszönöm a csapatnak, továbbá mindenkinek, aki támogatott ebben a nem mindennapos utazásban!
Az elmúlt héten minden helyosztó párharcnak eldőlt a sorsa. Az már korábban kiderült, hogy a Pénzügyőr SE megvédte címét a Fino Kaposvár elleni döntőben. A tavalyi évhez hasonlóan a MAFC-BME szerezte meg a bronzérmet, miután az ötödik kazincbarcikai találkozón legyőzte a VRC-t. A Kecskemét RC lett az ötödik, miután nyert Debrecenben a DEAC ellen.

A 2021/2022. évi Extra­liga végeredménye: 1. Pénzügyőr SE, 2. Fino Kaposvár, 3. MAFC-BME, 4. Green­Plan-VRC Kazincbarcika, 5. Kecskeméti RC, 6. Debreceni EAC, 7. Kistext-Party.CO, 8. Dunaújvárosi KSE.