Labdarúgás

2022.05.22. 21:58

Kiütéses DPASE-siker vasárnap az MTK ellen

Az NB III-as labdarúgó-bajnokság utolsó előtti fordulójában a DPASE együttese az MTK II vendége volt vasárnap.

2022.05.15. DPSE-Iváncsa labdarúgó mérkőzés Dunaújváros Stadion Fotós: Szabóné Zsedrovits Enikő SzZsE Dunaújvárosi Hírlap DH

Fotós: Zsedrovits Eniko

MTK II – DPASE 0–5 (0–1)
DPASE: Pokorni – Molnár, Tölgyesi, Papp, Báló (Ságodi 85.), Barna, Kesztyűs (Hegedűs 85.), Jakab (Balogh 80.), Székely (Tölgyesi 85.), Novák, Petró (Tóth 61.). Vezetőedző: Dobos Barna.

Az első félidő 25. percében Jakab Csaba szerzett vezetést a vendégeknek, ezzel az előnnyel mehettek szünetre a csapatok. A második játékrészben a 60. percben Papp Máté duplázta meg a DPSE előnyét, rá négyre pedig Novák is betalált, magabiztossá téve az újvárosiak vezetését, akik továbbra is fölényben voltak. A hajrában aztán Tóth és ismét Papp volt eredményes, beállítva ezzel a kiütéses sikert.

Jakab lőtte az első gólt, amit még négy követett Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap

Miután a második helyen álló Balassagyarmat is győzött, így az utolsó fordulóban pontszámban ugyan még beérheti a dunaújvárosi alakulat, de több győzelmükkel övék az ezüstérem.
A forduló további eredményei: Paksi FC II – Ferencvárosi TC II 0–3, Monor – Balassagyarmati VSE 1–2, Makó FC – Gerjeni SK 3–0, Vác FC – ESMTK 0–0, Dabas-Gyón FC – Budapest Honvéd-MFA II 3–4, Iváncsa KSE – FC Dabas 0–1, Rákosmente FC – Ceglédi VSE 1–1, Szekszárdi UFC – Mohács 1–2, Hódmezővásárhelyi FC – Kozármisleny 0–1.