Kajak-kenu

2022.05.25. 23:29

Két Európa-bajnoki kvalifikációt szerzett a DKSE a maraton ob-n

A hétvégén rendezték meg a kajak-kenusok minden korosztálya számára a Kadler Gusztáv-maraton magyar bajnokságot, amelyen a DKSE Kulcsár Dorina révén aranyérmet szerzett. Ezzel kvalifikálta magát a felnőttek Európa-bajnokságára, csakúgy, mint a párosban második helyen végzett Máthé Krisztián.

Fotó: Peter Szalmas

A megmérettetésen a gyermektől egészen a felnőtt korosztályig rendeztek versenyeket, ezekre az ország minden pontjáról érkeztek versenyzők. A Dunaújvárosi KSE is népes küldöttséggel vett részt az eseményen, negyvenegy sportolóval.
Felnőtt férfi kajak egyesben 21 kilométeren Máthé Krisztián a negyedik helyen végzett, Varga Ádám, Noé Bálint és Boros Adrián mögött, utóbbitól csupán négy másodpercre elmaradva. A futam egyben szétlövés is volt a világjátékokra Noé és Boros között, amire így előbbi utazhat Kiszli Vanda mellett.

Máthé Krisztián párosban második lett, kijutott az Eb-re Fotó: MKKSZ

A nőknél a kenu egyesek 14 kilométerén DKSE bajnoki cím született Kulcsár Dorina révén, aki a végén lehajrázta Bonyai Reginát. Máthé Krisztián és az Építők versenyzője, Aranyosi Gábor K-2 30 kilométeren ezüstérmet szerzett a Boros Adrián, Őry Zsombor kettős mögött, s mindössze csak hét másodperccel maradtak le az aranyéremről. Teljesítménye és eredménye alapján Kulcsár és Máthé egyaránt kvalifikálta magát a július végi, dániai Európa-bajnokságra.️
Az utánpótlás-versenyzők közül K-1 U13 10 km-en második lett Katona Sára. K-2 10 km-en pedig Bebők Lara és Blényesi Réka úgy, hogy az eredetileg második helyen végzett, szintén DKSE-párost, Blényesi Lucát és Mészáros Enikőt légzsák hiánya miatt kizárták.
További eredmények.

Kulcsár Dorina bajnoki címet szerzett C-1 14 kilométeren Fotó: Laczkó Izabella/Dunaújvárosi Hírlap

MK-1 női U13 10 km: 4. Harnos Hanna. K-1 férfi ifjúsági U17-18 síkvízi 21 km: 4. Éberhardt Richárd, 18. Furtai Ferenc. K-2 női U14 10 km: 5. Mohácsi Karolina, Furtai Viktória.
MK-1 lány U11 5 km: 6. Bebők Kitti. K-2 női serdülő U15 15 km: 6. Dolezsál Zsófia, Bajusz Lídia. K-1 női serdülő U16 15 km: 7. Mészáros Fanni. C-1 ifi U17-18 18 km: 8. Kovács Áron. MK-1 fiú U11 gyermek 5 km döntő II.: 11. Fodor Imre.
MK-2 gyermek lány U12: 11. Molnár Linda, Mészáros Mira. K-1 női ifi U17-18 síkvízi 18 km: 11. Árva Gréta. MK-1 férfi U13 döntő III.: 12. Árva Csanád. C-1 kölyök U14 10 km: 12. Dohárszki Ábel, 20. Csernák Attila, 23. Györkő Huba. K-1 férfi U15 15 km: 13. Pesti István. C-1 kölyök U13 10 km: 13. Slihoczki Vince. K-1 kölyök U13 10 km: 14. Kóré Levente. K-1 U14 döntő III. 10 km: 14. Kobzos Keán. C-1 U16 15 km: 14. Tóth Bence, 22. Kiss Levente, 23. Slihoczki Dániel.
K-1 U16 15 km: 15. Katona Benedek, MK-1 U13 10 km döntő I.: 15. Éberhardt Martin. K-2 U13: 16. Bocskai Olivér, Dalmi Dániel. K-1 U15 15 km: 18. Bajusz Lídia. K-1 U14 10 km: 21. Kovács Boglárka. MK-1 U12 5 km: 25. Nagy Máté. K-1 U15 döntő II.: 26. Wágner Luca.

Dunaföldvárról Ihász Bálint és Borbély Dávid ötödik lett

A versenyzőket Katona Lili, Kulcsár Dorina, Dolezsál Zoltán, Horváth Attila, Molnár Gergely, Máthé Krisztián készítette fel.
A bajnokságon a Rácalmás SE kajakosai és kenusai szintén sikeresen teljesítették az embert próbáló távo­kat, és mindhárom éremből jutott nekik. PC-2 lány U13 5 kilométeren első lett Partizer Maja és Poszpischil Luca kettőse. A dobogó második fokára állhatott fel Braun Ádám és Suta Róbert Koppány PC-2 fiú U13 10 kilométeren. Bronzérmet szerzett Nagy Roland és Poszpischil Lőrinc C-2 serdülő U15 15 km-en.
C-1 férfi U16 15 km: 19. Dombovári Balázs. K-2 női U16 15 km: 15. Kuczka Málna, Varga Lelle Hanna. C-1 U15 férfi 15 km: 5. Poszpischil Lőrinc, 11. Nagy Roland. TC-4 férfi U10-12 5 km: 5. Antal Gergő, Kasos Áron, Borsos Buda, Zsobrák Gedeon.
Részt vett az ob a Dunaföldvári Kajak-Kenu és Sárkányhajó Egyesület is, s ők sem tértek haza érem és pontszerző helyek nélkül. PC-2 U13 10 kilométeren harmadik lett Futó Máté és Nikl Olivér.