Labdarúgás

2022.03.09. 20:25

A Rácalmás sokáig jól tartotta magát

A Fejér megyei labdarúgó-bajnokság III. osztályának Horfer Serleg csoportjában nem finomkodták el a hétvégi idénynyitót a csapatok. Mindjárt a közepébe csaptak, legalábbis ami a gólok számát tekintve a bajnokság közbeni, már bejáratott lábaknak is szép teljesítmény.

A 16. fordulóban a Lajoskomárom II nyolcat vágott a listavégi Dégnek, amely csak egyszer válaszolt a kihívásra. A Ráckeresztúr Alapon hetet lőtt beköszönő vendégként. Nem udvariaskodott a Kulcs sem Nagylókon, utóbbiak fél tucat góllal kitömve zárták a találkozót. A Rácalmás is kapott ötöt a Sárszentágotától, de csak a hajrában omlott össze, és legalább mentette a becsületet egy találattal.

Rácalmás – Sárszentágota 1–5 (1–1)

Rácalmás: Tóth – Nagy (Kovács 61.), Marczinka Be., Juhos, Balogh, Hír (Marczinka Bá. 65.), Suplicz, Bartók, Hornyák (Hatvany 88.), Gergelyfi, Illés.

Gólszerzők: Balogh (30.), illetve Tanárki (14., 75.), Kovács (84., 86.), Denke (88.).

Kiállítva: Marczinka Bence (89.).

A félidő után egészen a 75. percig volt remény a hazai szurkolókban, hogy kedvenceik pontot érő mérkőzéssel fejezik be a találkozót felsőházi ellenfelükkel szemben. A vendégek második góljától azonban elvesztette a fonalat a rácalmási csapat. Széttört a pályarend és a vendégek gyakorlatilag minden felívelését a hazaiak kapujában kikötött találat zárta.

Boncz Gábor rácalmási edző

Boncz Gábor rácalmási edző: – A mérkőzés háromnegyed részében igazi partnerei voltunk ellenfelünknek. Még bizakodtunk is, hogy pontot szerezhetünk a nyitányon. Sajnos utolért minket az őszi átok, ami azt jelenti, hogy nem tudjuk leküzdeni az aktuális depressziónkat. Legközelebb talán nagyobb hittel játszunk egygólos hátrányban is. A végén Marczinka kétsárgás kiállítása már teljesen felesleges volt.

A Sárszentágota a második félidőben magabiztos játékkal győzött a Rácalmás ellen Fotók: Horváth László

Nagylók – Kulcs 6–0 (4–0)

Kulcs: Murvai (Virág 45.) – Gallai, Godó, Balla, Szekszárdi, Cserkuti, Molnár, Mácsfalvi, Plézer (Bíró 45.), Zsigmond (Seres 68.), Kis-Szabó (Posch 45.).

Gólszerző: Kovács M. (12., 34.), Kovács K. (22., 41.), Álland (62.), Erős (86.).

Az összecsapásról Horváth László kulcsi edző nyilatkozott lapunknak, aki ennek során elmondta, hogy szinte „másnaposan” fociztak. Ezen túlmenően létszámban is kevesen voltak. Viszont a tanulság, hogy a helyzeteket be kell rúgni, különösen a tizenegyest. Ezúttal az ifjúsági korú játékosok igyekezete sem segített a felnőtteken.

A fordulóban a telet az élen töltő Beloiannisz Dinnyésen vendégeskedett, ahol sokáig döntetlenre állt a meccs, s csak a hajrában tudták behúzni a győzelmet. Az eddig dobogós Alap súlyos verést kapott Ráckeresztúron, ezáltal lecsúszott onnan. A vajtaiak pedig éltek a lehetőséggel, miután Cecén nyertek, s felléptek a harmadik helyre. A Ráckeresztúr is helyet cserélt a Dinnyéssel a tabellán a nyolcadik és kilencedik helyen. Így a táblázat az őszi képhez képest alig mozdult. Talán majd a következő hétvége sorsolása jobban megkeveri a „lapokat”.

Eredmények: Besnyő – Velence 1–2, Lajoskomárom II – Dég 8–1, Tác-Csősz – Baracska 3–2, Dinnyés – Beloiannisz 1–2, MPF-Ráckeresztúr – Alap 7–0, Vajta II – Cece 3–1.