Labdarúgás

2022.03.16. 22:20

A Rácalmás első tavaszi pontjai

A Fejér megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság Horfer Serleg csoportjának hétvégi mérkőzései után csak a középmezőnyben volt mozgolódás, helycsere. Az élen változatlanul magabiztosan a Beloiannisz áll, mögötte szorosan a Velence SE, majd a Vajta II következik. Hasonlóan sűrű a középmezőnyben a csapatok pontkülönbsége.

A Sárszentágota, az Alap, a Besnyő 36, 35 és 30 ponttal követik az élmezőnyt. Ebből a trióból az Ágota az Alappal cserélt pozíciót a negyedik, ötödik helyen. Szintén helycsere volt a húszpontosok mezőnyében. Itt a Ráckeresztúr a Kulcs elleni győzelmével előzte a Nagylókot. Utóbbi a listavezető Belo­iannisztól szenvedte el első idei vereségét. A kilencedik helytől már maradt az előző heti felállás, a Rác­almás ugyan most győzött idegenben, de még nem tudta ledolgozni ponthátrányát a tizenkettedik Baracskával szemben.

Kulcs – MPF-Ráckeresztúr 1–3 (1–1)
Kulcs: Murvai (Virág 46.) – Gallai (Plézer 46.), Németh, Godó, Ócsai, Szekszárdi, Cserkuti, Molnár, Mácsfalvi (Osváth 70.), Nyárasdy, Balla.
Az első félidőben a hazai nyomás és bőséges helyzetek mellett jól kontrázgatott a vendégegyüttes, aminek a 19. percben lett következménye és eredménye. Egy bedobásból a tizenhatoson belül a kapu elé kerülő labdát először rárúgták a vendégek, de Murvai védett. A kezéről kipattanóra azonban az ellenféltől Pintér ért oda először és vezetéshez juttatta a Ráckeresztúr együttesét. A kulcsiak ennek ellenére tovább folytatták az erős nyomást. A 25. percben Cserkúti bal oldali szabadrúgása szállt húsz méterről a sorfal felett Molnár hálójába, 1–1. A pihenő után elfogyott a levegő a kulcsi játékosoknál és nem jól sikerült a kapusváltás. Végül Pintér, valamint Joó góljával a Ráckeresztúr írhatott három pontot.
Horvát László kulcsi edző így látta a mérkőzést:
– Simán kellett volna nyernünk! Az első félidőben helyzet-, illetve mezőfölényben játszottunk, de mégis az ellenfelünk szerzett vezetést. Cserkuti szabadrúgása azonban visszahozta reményeinket. Sajnos a második fél­időben már nem ment a játék. Elfáradtunk és a becserélt kapusunk hibájából sajnos két újabb találatot kaptunk. A helyzetek alapján az első félidőben el kellett volna döntenünk a találkozót, ezzel szemben a Ráckeresztúr jobban észnél volt.

Baracska – Rácalmás 4–5 (1–5)
Rácalmás: Tóth – Illés, Nagy, Szántó, Bartók, Juhos, Balogh, Hír, Kovács (Szabó 76.), Gergelyfi, Hatvany (Fodor 65.).
Gólszerző: Szabó (4., 59.), Kóté (70., 72.), illetve Szántó (7.), Balogh (11., 28.), Nagy (21.), Hatvany (45.).
A hétvégi mérkőzések legtöbb gólos meccsén az első félidőben baracskai vezetés után a Rácalmás ötöt rúgott a vendéglátóknak, majd elhitték, hogy nyertek. A végeredmény azonban elég izgalmasan alakult, mivel a házigazdák a szünet után majdnem kiegyenlítettek.

A Rácalmás (zöldben) csapata a Sárszentágota elleni vereséget javította Baracskán Fotó: Horváth László

Boncz Gábor rácalmási edző így látta a találkozót: – Őrület, hogy ennyi gól után leáll fejben a csapat. Csodálatos egy félidős teljesítményt követően a frászt hozzák az emberre! Ezt a betegséget még nem tudjuk levetkőzni. Természetesen örülünk az idegenbeli három pontnak, csak...
A 17. forduló további eredményei: Beloiannisz – Nagylók 2–0, Velence SE – Vajta II 1–1, Alap – Besnyő 0–3, Sárszentágota – Dinnyés 4–0, Dég – Tác-Csősz 2–4, Cece – Lajoskomárom II 0–0.