Folytatódnak a bajnokságok

2022.01.19. 08:44

Újra szárnyalnak a Sárkányok

Alig, hogy elkezdődött a 2022-es esztendő, a kosárlabdázók máris pályára léptek. Ráadásul több korosztályban is folytatódtak a megmérettetések.

Morva Dávid

U11

Forrás: dragons.hu

A legkisebbeknél mind a dunaújvárosi, mind pedig a dunavecsei fiatalok pályára léptek, csakhogy mindezt felemás eredménnyel tették. Mindkét, a Sárkányok kötelékébe tartozó gárda egy-egy győzelemmel és vereséggel kezdte az új esztendőt.

A dunaújvárosiak a 3. fordulóban a megyei rivális DKKA ellen léptek pályára. Edzőjük, Molnár Tamás beszámolója szerint a fiúkon még érződött a karácsonyi hangulat, ugyanis a nagy megyei ellenféllel szemben kifejezetten figyelmetlenül játszottak támadásban és védekezésben egyaránt. Ez azonban belefért, ugyanis ennek ellenére is nagyarányú győzelmet arattak a Sárkányok.

A második meccs azonban másként alakult: az ellenfél kegyetlenül kihasználta az „álmoskás” tempót, és valósággal átgázolt a dunaújvárosiakon. Ez a gyomros láthatóan kijózanította a fiatalokat, akik a folytatásra feljavultak ugyan, de ez érdemben nem változtatott a találkozó végkimenetelén.

Dunaújvárosi Sárkányok – DKKA 63–37 (16–4, 24–13, 15–8, 8–12)

Pontok: Bíró-Juhász Péter 18 p., Szíj Barnabás 14 p., Nagy Gábor 7 p., Homolya Gergő 6 p., Mihók Mandula 6 p., Bíró Panna 4 p., Kenyér Tímea 3 p., Buzási Zalán 3 p., Lengyel Zsombor 2 p.

Dunaújvárosi Sárkányok – AF Cápák 42–69 (4–16, 12–23, 10–12, 16–18)

Pontok: Lengyel Zsombor 16 p., Bíró-Juhász Péter 11 p., Szíj Barnabás 5 p., Nagy Gábor 4 p., Homolya Gergő 4 p., Mihók Mandula 3 p., Kenyér Tímea 1 p.

A 4. fordulóban hazai pályán a Paks és a Fehérvári Cápák csapatait fogadták a sárkányok. Csakúgy, mint a harmadik játéknapon itt is, felemás eredményt hoztak a mérkőzések.

Dunaújvárosi Sárkányok – Paksi Harcosok 69-26 (22-9, 18-9, 14-8, 15-0)

Dunaújvárosi Sárkányok – Alba Fehérvár Cápák 33-55 (12-14, 8-12, 2-14, 11-15)

U11 Dunavecsei Sárkányok

A dunavecsei különítmény számára már az örömteli lehetett, hogy néhány játékosuk kisebb kihagyást követően visszatérhetett csapathoz. A vecseiek is két találkozóval nyitották meg az új esztendőt.

Elsőre a Tatabányai Medvék „felfalták” a sárkányfiókákat – bár a harmadik negyedet megnyerték a mieink. A második találkozót a pályán ugyan elvesztették a Sárkányok, de a „zöld asztalnál” végül övék lett a 2 pont, ugyanis a veszprémiek csak 7 fővel jelentek meg (az eredmény mögött zárójelben feltűntettük a pontok arányát.)

Dunaújváros, országos kenguru bajnokság, Fejér régió, F csoport.

AF-Tatabányai Medvék – Dunavecsei Sárkányok 77–31 (18–10, 21–8, 10–11, 28–2)

Dunavecsei Sárkányok – VUKE U11 Simonyi 2–0 (6–3, 12–10, 4–7, 3–9)

U14

Az U14-es korosztály a negyedik fordulóban ismét hazai pályán játszott, a VUKE valamint a Tatai SE ellen. Betegségek és sérülések miatt, mindkét együttesben sok volt a hiányzó. A veszprémi csapat csak hat fővel tudod kiállni erre a fordulóra, a hazaiak pedig csak kilencen. A szabályok értelmében hiába nyerte a találkozót Csányi Róbert csapata, a hivatalos jegyzőkönyvbe 0–0 eredmény került, mivel a 10 fős határt egyik gárda sem érte el.

VUKE U14B – Dunaújvárosi Sárkányok 0–0

Tatai SE volt a következő ellenfél, mivel ők tíz fővel jelentek meg, így megnyerték a fordulót.

Dunaújvárosi Sárkányok – Tatai SE 0–2

U18

A legidősebb korosztály számára kezdődött legkorábban (január 8.) az idei esztendő. Hazai pályán a Pápa ellen szenvedtek frusztráló vereséget, ugyanis borzasztó dobóformát mutattak. A triplákat 4/32 aránnyal dobták, emellé kihagytak 14 (!) büntetőt és számos ziccert is, így vereség lett a találkozó vége.

Dunaújváros, országos junior bajnokság, nyugati régió, A csoport

AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B – Conoil Pápa KC 61–69 (17–15, 13–15, 10–18, 21–21)

Forrás:dragons.hu

Nem volt sok idejük a búslakodásra a dunaújvárosiaknak, hiszen szűk egy héttel később már Ajkára utaztak. A találkozó alapvetően sem ígérkezett egyszerűnek, azonban „némileg” nehezebbé vált azzal, hogy a 13 fős keretből 5 játékos betegség miatt hiányzott. Ráadásul a helyszínen kiderült, hogy egy játékos Dunaújvárosban felejtette a védettségi igazolványát. Így 7 fővel kellett idegenben lejátszani a meccset.

Nem csoda, hogy  a hazaiak remek szellemben léptek pályára, ez azonban csak az első negyedig tartott. Ezt követően a szűk rotációval játszó vendégek védekezést váltottak. Ez pedig döntőnek bizonyult, megzavarták és megtörték az ajkai ellenállást, és két ponttal a zsebükben távozhattak. Most 4 hét szünet következik, mielőtt folytatódik a bajnokság.