Kosárlabda

2021.12.08. 10:00

Kosárünnep a fiataloknál, vereségek az idősebbeknél

Az elmúlt hétvégén egymás közti versenyeket szerveztek a Dunaújvárosi Sárkányok, de az idősebbeknél a bajnokságok sem szüneteltek.

Morva Dávid

Folyamatosan pattogott a labda a Széchenyi István Gimnázium tornatermében. A november 25-én fennállásának tízedik évfordulóját ünneplő Dunaújvárosi Sárkányok Kosárlabda Egyesülete szombaton délelőtt szervezett bajnokságot fiatal növendékeinek.

Az U11-es Mikulás Kupán a sárkányok korosztályos csapatai szerepeltek, a nagyvenyimi gárdát leszámítva, akik Covid-protokoll miatt nem tudtak részt venni a megmérettetésen. A solti, a dunavecsei (két csapattal) és a dunaújvárosi együttesek mini bajnokságán elsődlegesen nem az eredmény és a győzelem volt a fontos, erről Boda Gábor, az egyesület elnöke tájékoztatott:

– Ez egy mókás játékos nap volt, nem konkrétan a sikerről, az eredménykényszerről szólt. A szabályokat is módosítottuk kicsit, hogy gyerekbarát találkozók legyenek. Nem vettük annyira szigorúan a lépéshibákat sem. Igyekeztünk szem előtt tartani a fiatalok igényeit.

A mini tornán összesen hat mérkőzést rendeztek, a harmadik után pedig ügyességi versenyt tartottak, ahol természetesen a Mikulás mindenkit meglepett egy kis ajándékkal. A torna végén minden résztvevő éremmel gazdagodott, a solti és a dunavecsei sárkányok pedig bemelegítő pólót is kaptak, így már teljes értékű „pikkelyeseknek” tekinthetik magukat.

A Sárkányoknál járt a MikulásForrás: Laczkó Izabella/Dunaújvárosi Hírlap

Vegyes kép az idősebb korosztályokban

U16

A dunaújvárosiak győzelmi reményekkel utaztak Győrbe. Az első etap után 18 pontos előnyük volt a vendégeknek, de már a második negyedben jelentősen leromlott a sárkányok védekezése. A harmadik játékrészben a folyamat tovább folytatódott, ráadásul a hazaiak is pontosabbak voltak támadásban, így végül vereség lett a mérkőzés vége.

Országos kadet bajnokság, nyugati régió, C csoport

Győri KC/B – AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B 71–60 (12–23,14–21,25–6, 20–10)

Keret: Veres-Kovács 2, Kuczka 2, Hajdu 5/3, Bíró-Juhász 20, Verhóczki 13, Katona 10, Marsiske 8

Később: AF-Dunaújvárosi Sárkányok/B – Fűzfői AK 63-62 (10-14, 16-20, 19-18, 18-10)

Keret: Kuczka 4, Hajdú 8/6, Bíró-Juhász 12, Verhóczki 28, Katona 4, Marsiske 7

U18: Rengeteg hiba, extrém gyenge védekezés

Országos junior bajnokság, nyugati régió, A csoport

AF-Dunaújvárosi Sárkányok – Tatai SE 53–97 (17–28, 13–27, 14–16, 9–26)

Csapat: Hoffmann 13, Matucza 11, Csernák 9/3, Szűcs 5, Demeter 4, Véner 3/3, Hajnal 3/3, Szemenyei 3/3, Rabi 2, Jánosházi, Bíró-Juhász.

U12 – 3. forduló

Dunaújvárosi Sárkányok – DKKA/C 2-0 (34-60) (10-5, 9-21, 13-8, 2-26)

Pontok: Lengyel Zsombor 13, Szíj Barnabás 7, Bíró-Juhász Péter 6, Ragács Ádám 2, Bogáth Botond 2, Hajdu Áron 2, Bíró Panna 1, Homolya Gergely 1, Egei Bence, Nagy Gábor

Dunaújvárosi Sárkányok – VUKE U12 Leopárdok 62-41 (8-9, 27-9, 6-15, 21-8)

Pontok: Lengyel Zsombor 22, Bíró-Juhász Péter 21, Bogáth Botond 12, Szíj Barnabás 4, Hajdu Áron 2, Ragács Ádám 1, Egei Bence Marcell, Nagy Gábor, Bíró Panna, Homolya Gergely