sport/foci

2021.12.02. 20:19

A téli elsőség sorsa még nyitott

A hétvégén a 15. fordulóval véget értek a Fejér megyei labdarúgó III. osztály Horfer Serleg déli csoportjának őszi küzdelmei. Félidei győztest egyelőre még nem lehet hirdetni, mert a pontvadászat végső eredményét több elmaradt mérkőzés is befolyásolhatja.

A kulcsiak jelen állás szerint a tizedik helyről inthetnek búcsút ennek az esztendőnek Fotó: Horváth László / Dunaújvárosi Hírlap

Ugyanis hátravan még a Beloiannisz–Dég-, az Alap–Besnyő- és a Baracska–Sárszentágota-mérkőzés, amelyeket december első hétvégéjén pótolnak. Ezek pedig érdemben befolyásolhatják a téli végeredményt.

Rácalmás– Beloiannisz 1–5 (1–1)

Rácalmás: Farkas – Marczinkna, Juhos, Nyul, Suplicz, Nagy, Hatvany (Szabó 66.), Kis-Szabó, Hornyák, Mészáros, Horváth.

A 3. percben a rácalmási Mészáros éppen csak kapu mellé menő bombájával kezdődött a mérkőzés. Válaszul a 8. percben Víg szerzett vezetést a vendégeknek, egy középen kapott labdával ugrott ki. A félidő vége előtt nem sokkal Juhos egyenlített egy mesteri szabadrúgással, amit a 16-os sarkától eresztett el.

A szünetet követően a Belo­iannisz beszorította ellenfelét a saját térfelére. Az 52. percben Vizi talált el remekül egy lecsúszott beadást, majd az 59.-ben Szabó is feliratkozott a gólszerzők közé. A hátralévő időben Víg és Vizi újra bevette a rácalmási kaput, így alakítva ki a végeredményt.

Dégen lehet őszi bajnok a görög falu együttese

Boncz Gábor rácalmási edző azzal kezdte, sajnos a „Széna téri” góljaikat mindig megkapják. Az első negyvenöt percben tartották a ritmust ellenfelükkel, de a másodikra elfogyott a csapat, és nem tudták az első félidei eredményt megtartani.

– Gratulálunk a beloiannisziaknak, nem véletlenül vannak ott, ahol. A téli időszakban a fő feladat lesz a csapatot rendbe rakni. A 13. helyről várhatjuk a tavaszi nyitányt, aminél azért jobb eredményre számítunk az idény végére – mondta.

Gakisz Jorgosz, a Beloiannisz edzőjének véleménye: – Az első félidőben egy lelkes hazai csapat ellen kellett felvenni a harcot. Mi szereztünk ugyan vezetést, de a vendégfogadónk pontrúgásból egyenlített. A szünetben nyugodtságot kértünk, és akkor kijön majd a két csapat közötti különbség. A taktika láthatóan be is jött, és ezzel továbbra is versenyben maradhattunk az első helyért. Mivel két pontra vagyunk a listavezető Velencétől, így az elmaradt dégi mérkőzés megnyerésével egy ponttal megelőzhetjük riválisunkat. Nagyon örülünk, hogy a tavalyi idényünkhöz képest sikerült fejlődni. Most kiélvezzük a helyzetünket. A jövőt illetően pedig a második félévben döntünk majd a továbblépés irányáról.

A Rácalmáshoz hasonlóan a Kulcs is vereséggel búcsúzott a bajnokság első felétől, bár Horváth László együttese jelen állás szerint a 10. helyről gondolhatja át a bajnokság második részét.

Dinnyés–Kulcs 3–1 (0–0)

Kulcs: Erdélyi (Szenczi 79.) – Simon (Osváth 46.), Balla, Godó, Ócsai, Szekszárdi, Cserkuti, Molnár, Mácsfalvi (Seres 79.), Plézer (Posch 60.), Németh. Gólszerző: Ujfalusi (46.), Kamocsa (68.), Fekete (77.), illetve Osváth (66.).

A kulcsi tréner, Horváth László így értékelt: – Jól kezdtük a mérkőzést, de ezúttal is helyzeteink sokasága maradt ki. A szünet után a dinnyési kontrákat nem tudtuk semlegesíteni. Végül megérdemelten győztek a vendéglátók. A lehetőségeinket ki kell használni, ezzel a tanulsággal mentünk az öltözőbe.

További eredmények: Besnyő–Cece 6–0, Dég–Baracska 7–7, Ráckeresztúr–Velence 0–3, Nagylók–Alap 0–4, Tác-Csősz–Sárszentágota 0–6, Lajoskomárom II–Vajta II 1–3.

A kulcsiak jelen állás szerint a tizedik helyről inthetnek búcsút ennek az esztendőnek
Fotó: Horváth László / Dunaújvárosi Hírlap