labdarúgás

2021.11.15. 21:21

Lezárult az őszi szezon, azonban a harmadik hely még nem dőlt el

Gólzáporból a vasárnapi zárófordulóban sem volt hiány a Fejér megyei labdarúgó-bajnokság II. osztályának déli csoportjában. Őszi bajnok a Vajta, biztos második a Mezőfalva, a harmadik hely, ahol jelenleg az Előszállás áll, még kérdéses.

A Vajta toronymagasan, harminckilenc ponttal és tizennégy pont előnnyel verte a mezőnyt. A Mezőfalva remek év végi hajrával másodikként telelhet. A dobogó harmadik fokán jelenleg az Előszállás áll, de a Szabadbattyán az elmaradt Aba Sárvíz elleni mérkőzés lejátszásával győzelme esetén megelőzheti őket.

A vártnál rosszabbul szerepelt a Baracs, akik hetedikként zárták a szezont, és nem ment az Adonynak sem, mert alig kerülte el a kieső helyet. A Nagyvenyim viszont újonc létére sikeresen megkapaszkodott a másodosztályban. A 11. hely az indulásnál kitűzött célnál talán egy fokkal jobb is. A nagy vesztes a Nagykarácsony, mert a Vajta mögött sokáig másodikok voltak. A végére azonban lecsúsztak a dobogóról.

Mezőfalva – Szabadegyháza 9–0 (3–0)

Mezőfalva: Simon – ifj. Sági J., Sümegi, Török, Balogh D., Balogh I., Czári (Takács 68.), Bakos, Deli, Kovács, Csontos (Sági J. 75.).

Gólszerző: Czári (9., 44.), Deli (37., 72.), ifj. Sági (55., 82.), Török (64.), Takács (74.), Bakos (78.).

A Mezőfalva akár kétszer ennyi találatot is elérhetett volna a helyzetek alapján, az ellenfél tizenegy emberrel becsületesen végigjátszotta a meccset.

Bakos János edző, Mezőfalva: – Csodálatos őszi szezont zártunk. A bajnokság elején a dobogó volt megcélozva, de az indulásnál kicsit beragadt a csapat. Szerencsére a végére tudatos építkezéssel visszajöttek az eredmények, melyhez azért kellett idő. Az összeszokottság kialakulása után már azt hozta a csapat, ami elvárható. A stabilitás megteremtése mellett nagy hangsúlyt fektetünk a jövőben a helyzetkihasználás javítására.

A piros mezes Mezőfalva együttese könnyedén vette az utolsó akadályt a Szabadegyháza ellen
Fotók: Horváth László

Baracs – Nagykarácsony 1–1 (1–0)

Baracs: Vaszócsik – Badi, Takács, Salamon, Balogh, Hepp, Mészáros (Kiss 70.), Prókai, Huber, Sebestyén, Nagy (Balázs 26.).

Nagykarácsony: Miklós– Magyari, Fülöp, Kovács, Kovács, Simon (Geráth 82.), Mohácsi, Rezes, Huszár, Kőkuti, Éliás.

Gólszerző: Mészáros (13.), illetve Rezes (67.).

Igazságos döntetlennel végződött a két csapat párharca. A pontosztozkodás azonban egyik félnek sem jött jól, hiszen mindkettő látott már jobb időket is.

Salamon Miklós, Baracs: – A játék és a helyzetek alapján egyik csapat sem tudott felülkerekedni a másikon. A döntetlen viszont kicsit fájó, mert mi szereztük meg a vezetést, és az első félidő elején akár növelhettük is volna az előnyünket. Igazából nagyon sűrű a mezőny eleje, ahol egy-egy győzelemmel vagy vereséggel könnyen helyet cserélhetnek a csapatok. Sajnos sok elkerülhető pontveszteséget hoztunk össze, ami a szezon végére megbosszulta magát. Reménykedünk a tavaszi jobb folytatásban.

Mergl István, Nagykarácsony: – Nagyon sok lett a hiányzónk a bajnokság végére. Jót játszottunk, de kicsit vékonyak voltunk a mostani csapattal. Ez az ősz most így sikerült. Nem adjuk fel és tavasszal mindenképpen az első háromban szeretnénk végezni.

Baracson igazságos pontosztozkodás volt a Nagykarácsonnyal

Nagyvenyim – Előszállás 1–5 (0–1)

Nagyvenyim: Südi – Kántor (Bíró 46.), Ferencz, Kiss (Fekete 67.), Kovács, Józsa (Tamás 70.), Tóth, Fehér, Kis, Freud, Gászler (Csizmadia 70.).

Előszállás: Nagy – Kovalovszky, Balogh (Kovács 80.), Béres, Czifra, Szalai (Reichardt 73.), Mekota, Horváth, Németh, Bozsoki (Farkas 85.).

Gólszerző: Ferencz (79.), illetve Mekota (45.), Béres (60.), Szalai (63.), Reichardt (85.), Czifra (88.).

Az első játékrészben állta a vendégek rohamát a hazai csapat, de szünet után már kiütközött a papírforma.

Gászler Ferenc, Nagyve­nyim: – Büszkék vagyunk, hogy megkapaszkodtunk a másodosztályban. Voltak jó eredményeink, amire lehetett volna építeni és egy kicsit több pontot összekaparni.

Masinka Csaba Előszállás: – Elégedettek vagyunk a téli pihenő előtti harmadik hellyel, bár a Szabadbattyán hátralévő esetleges győzelme még okozhat fejfájást. A bajnokság elején a hatodik hely környékét néztük ki magunknak. Ehhez képest ha a harmadik-negyedik helyen tudunk fordulni, az nekünk nagyon jó! A jövő évi folytatásban nem is lehet más cél.

Mekota Bernát (13) fejese nyitotta az előszállási gólok sorát

Vajta – Adony 8–0 (4–0)

Adony: Sátor – Budai, Tamon, Virág, Györki, Szántó, Koncz, Kőkuti, Nebucz, Tatár, Balogh.

További eredmények: LMSK – Aba Sárvíz 1–3, Polgárdi – Seregélyes 3–0, Kálóz – Szabadbattyán 1–2.