labdarúgás

2021.11.16. 22:43

Bravúros rácalmási győzelem

A Fejér megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság Horfer Serleg déli csoportja a meglepetések mérkőzését tartotta a 13. körben. A listavezető Velence csak pontot tudott menteni a 11. helyen álló Dinnyéssel szemben. A harmadik Alap Rácalmáson futott pályára, talán előre elkönyvelt eredménnyel. A hazai csapat azonban ragyogó játékkal szűkre szabta azt a bizonyos „mellényt” és megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

A Nagylók – Cece, a Ráckeresztúr – Vajta II, a Tác-Csősz – Kulcs összecsapás a papírforma szerinti végeredménnyel zárult. Utóbbi mérkőzésen a Kulcs az őszi szezonban már második alkalommal vette be hatszor az ellenfél kapuját. A hétvégi fordulóban két mérkőzés, a Baracska – Sárszentágota és a Dég – Beloiannisz meccs elmaradt.

Rácalmás – Alap 2–0 (1–0)

Rácalmás: Farkas – Decsi, Marczinka, Juhos, Hír, Kovács, Czinkon (Horváth 60.), Bartók, Hornyák, Gergelyfi, Mészáros (Szabó 88.).

Alap: Aranyos – Bölcskei B., Szopori, Vargyas, Dombi, Kaszás, Cseke (Fenekes 73.), Bauer, Vargyas, Kiss (Szalai 54.), Takács (Bölcskei Sz. 54.).

Gólszerző: Juhos (18, 84.).

Boncz Gábor, Rácalmás: – Ahogy korábban is bebizonyosodott, mi a végletek csapata vagyunk. Lehet, kicsit lebecsültek minket, de nagyon jó formát fogtunk ki. Az első gólnál a szélről középre bekeveredő Juhos a hosszúba csavarta el a labdát. A másodiknál szintén Juhos volt a főszereplő, aki szabadrúgást követően a sorfal mellett a hosszúba eltekerve szerezte meg a második találatot. A győzelem talán annak is köszönhető, hogy azzal az összeállítással léptünk pályára, amelyik a Cece ellen is három ponttal vonulhatott öltözőbe. Hátra van még két forduló, a következőben különösen várjuk a rangadót, a kulcsi találkozást.

A rácalmásiak (j) nagyon jó formát fogtak ki és legyőzték a harmadik helyezettet Fotó: Horváth László

Tác-Csősz – Kulcs 1–6 (0–2)

Tác: Nemes – László (Vágó 75.), Kovács (Gombaszögi 61.), Grozly, Kovács, Almási, Schwarcz (Chrisztóf 59.), Kiss, Varga, Molnár, Márkus (Lukács 75.).

Kulcs: Erdélyi – Varjú, Gallai (Faragó 49.), Balla, Godó, Ócsai, Szekszárdi (Simon 60.), Cserkuti, Molnár (Seres 83.), Mácsfalvi (Osváth 46.), Németh.

Gólszerző: László (54.), illetve Godó (32.), Cserkuti (39.), Molnár (58.), Németh (74.), Balla (87.), Ócsai (90.).

Horváth László, Kulcs: – Az eredményhez csak annyit tennénk hozzá, hogy ennyit számít, ha létszámilag teljesen ki tud állni a csapat. Az első perctől kezdve kezünkben volt az irányítás. A győzelemhez nagyban hozzájárult az ifjúsági együttesből felhozott Németh Péter játéka, aki fiatal kora ellenére nagyon odatette magát a felnőttek között. Külön öröm, hogy az első gólunk kivételével, ami tizenegyes volt, a többi mind akcióból született. A győzelem alaposan feldobta a fiúk hangulatát, így a hétvégi Kulcs – Rácalmás rangadóra nagyon készülünk.

A 13. forduló további eredményei: Lajoskomárom II – Besnyő 0–1, MPF-Ráckeresztúr – Vajta II 3–4, Nagylók – Cece 5–0, Dinnyés – Velence SE 1–1.

A tabellán jól látható, hogy az őszi szezon zárasa előtt két mérkőzéssel még a negyedik-ötödik helyről is odaérhetnek csapatok a dobogóra. Szintén szoros a középmezőny állása is. A végéről pedig jelentős előrelépést tehetnek egy-egy győztes csata után az együttesek. Egyedül a sereghajtó Tác-Csősz gárdájának nincs már oka izgalomra.