labdarúgás

2021.10.13. 22:05

Óriási kulcsi feltámadás, a hajrában lőttek hármat

A Horfer Serleg Fejér megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság déli csoportjának nyolcadik fordulója után is élen az Alap gárdája, amely ráadásul még csak hat meccs­nél tart, és így is őrzi a vezetőpozíciót a Beloiannisz előtt. A görög falu együttese is 19 pontot gyűjtött eddig, de nála egy vereség már becsúszott a harmadik helyen lévő Velence SE ellen. Otthon győzött – nagy fordítást bemutatva – a Kulcs, idegenben kapott ki a Rácalmás.

Horváth László

A tabellán negyedik Nagylók az előző, hetedik fordulóban a sereghajtó Rácalmásnál hullajtott könnyeket és pontokat. A hétvégén azonban Dinnyést fogadva rendesen javítottak a mérlegen. Az élvonal utáni középmezőny csapatai szorosan követik egymást.

A Vajta II, Sárszentágota, Lajoskomárom II, Kulcs, Rác­keresztúr, Baracska alig egy pont különbséggel gyürkőznek egymással. A 11. helytől Besnyő, Dinnyés, Cece, Dég várja a szebb napokat, 7–9 ponttal. Az utolsó előtti Rácalmásnak a hat pontjához nagyon kell gyűjteni, hogy az év végén ne legyen keserű a bejg­li. A hárompontos Tác-Csősz pedig csak a feltámadást várhatja az elkövetkezendő fordulókban.

Kulcs–Lajoskomárom II 3–2 (0–1)

Kulcs: Virág (Nagy 50.) – Gallai (Bíró 89.), Godó, Cseresnye, Szekszárdi, Molnár, Mács­falvi (Németh 52.), Lencsés, Nyárasdy, Erdélyi (Varjú 45.), Balla.

Gólszerző: Németh (80.), Balla (82.) Gallai (88.), illetve Szakáts (29.), Kicska (75.).

Hiába került kétgólos hátrányba, a mérkőzés vége előtt tíz perccel megtáltosodott a Kulcs, és gyors egymásutánban három találattal megváltoztatta a már elkönyvelt vendéggyőzelmet.

Horváth László kulcsi edző így látta a mérkőzést: – Szörnyen rosszul játszottunk az első félidőben. A szünetben „leharaptam” a fiúk fejét, és a pihenő után a középpályán is cseréltem két játékost. A beálló Németh és Varjú meg is szolgálta a bizalmat. Jól szervezték a játékot, és Németh még gólt is rúgott. Összességében, ha „vérző” fejjel is, de itthon tartottuk a 3 pontot.

A kulcsi edző a szünetben „leharapta” a fiúk fejét – eredménnyel
Fotó: Horváth László

Ráckeresztúr–Rácalmás 4–1 (3–0)

Rácalmás: Farkas – Illés, Hornyák, Szántó, Nagy (Balogh 54.), Bartók, Marczinka (Kis-Szabó 70.), Horváth (Gergelyfi 56.), Hír (Decsi 37.), Kovács (Hatvany 77.), Juhos.

Gólszerző: Pintér (5., 10.), Takács (32.), Joó (86.), illetve Kis-Szabó (90.).

A „rácok” párharcában a keresztúriak a középmezőnyből magabiztosan szereztek három pontot otthon. A vendégeknek voltak helyzeteik, de ebből egy szögletrúgást követően csak az utolsó percben születhetett meg a szépítő találat. Boncz Gábor rácalmási edző a meccsről elmondta, egyelőre keresik az okát a csapat hektikus teljesítményének. – A két héttel ezelőtti győzelem után úgy látszott, megvan a megoldás. Sajnos továbbra is hullámzó eredményességgel szerepelnek. A múltkori győztes összeállítás sem hozott sikert, így nehéz lesz újabb pontokat kosárba gyűjteni – hallottuk az edző értékelésében.

Rácalmásnak (z) és Tác-Csősznek sem ment a hétvégén

További eredmények: Bes­nyő – Tác-Csősz 5–0, Alap Beloiannisz 1–1, Velence SE – Sárszentágota 9–2, Cece – Baracska 4–3, Vajta II – Dég 11–0, Nagylók – Dinnyés 7–2.