Labdarúgás

2021.09.22. 11:11

A szünet volt a siker kulcsa

A Fejér megyei labdarúgó III. osztály déli csoportjának ötödik fordulójában potyogtak a gólok, mint az őszi záporeső. A Beloiannisz például 8–1-re verte a Vajta második csapatát, így továbbra is sziklaszilárdan őrzi listavezető pozícióját.

Horváth László

A Sárszentágota a Besnyőt sorozta meg, és a Nagylók sem adta alább hat találatnál a dégi pályán. A házigazdák itt azért válaszoltak három góllal.

A városkörnyéki együttesek közül a Kulcs otthon tudott fordítani a második félidőben. Itt az első negyvenöt perc játékát nézve, igazi meglepetés volt a szünet utáni feltámadás. A Rácalmás az elmúlt hétvége sikere után sajnos most a Lajoskomárom II-nél hagyta a pontokat.

Kulcs – Cece 4–2 (1–2)

Kulcs: Nagy – Gallai (Seres 66.), Godó, Szekszárdi, Cserkuti, Molnár, Mácsfalvi (Lengyel 77.), Plézer (Bíró 64.), Erdélyi (Nyárasdy 46.), Balla (Subi 46.), Cseresnye.

Az első félidőben sokat támadott a Kulcs, szinte beszorította a Cecét a saját térfelére. A vendégek a kapu elé tömörülve próbálták a hazai nyomást semlegesíteni, és közben felívelgetéses kontrákkal zavart kelteni az ellenfél soraiban. A presszió ellenére mégis a Cece szerzett vezetést a 13. percben, mert egy, a 16-oson belül történt szabálytalanságért ítélt a részükre Szűcs Zoltán játékvezető tizenegyest. Ezt Szalai magabiztosan értékesítette. A 32. percben Sümegi iramodott meg középen két védő között, és két gólra növelte a vendégek előnyét. A hazai válasz a 39. percben Mács­falvi félpályás szólójával érkezett, 1–2.

A sárga mezes Cecének két villanása volt az első félidőben, mégis Kulcson maradt a három pont
Fotó: Horváth László

A félidőben valami megváltozott, mert a hazai csapat onnantól pontosabban játszott, és a helyzetkihasználása is teljesen átfordult az eredményesség felé. A 66. percben Szekszárdi egyenlített, majd a 85.-ben Nyárasdy is feliratkozott a góllövők közé. Ezzel átvette a Kulcs a vezetést, s végül a 90. percben Cserkuti tett pontot a mérkőzésre a negyedik hazai találattal.

Horváth László kulcsi edző a meccs után lapunknak elmondta, a szünetben meg­győzte játékosait a további erőfeszítések várható sikerességéről. Menjenek tovább, be fog menni! Jól szálltak be a cserék is a játékba, így összességében a Kulcs végig jobb teljesítményt mutatott, így jogosan járt a három pont.

Nem volt ilyen szerencsés ebben a fordulóban a Rácalmás együttese a lajoskomáromi kirándulása alkalmával. A második számú csapattól vereséggel térhettek haza.

Lajoskomárom II – Rácalmás 4–1 (1–0)

Rácalmás: Farkas – Illés (Tóth 73.), Horváth, Nagy, Bartók, Nyul (Hatvany 69.), Balogh, Suplicz, Kovács, Juhos, Decsi.

Gólszerző: Gógán (24. 60.), Berta (70.), Fejérpataky (74.), illetve Bartók (85.).

A Rácalmás együttese az előző fordulóbeli sikere után nem tudta folytatni a jó szereplését

További eredmények: Baracska – Ráckeresztúr 3–0, Beloiannisz – Vajta II 8–1, Dég – Nagylók 3–6, Sárszentágota – Besnyő 7–2, Alap – Velence 3–2, Tác-Csősz – Dinnyés 0–2.