képgalériával

2021.06.07. 20:00

Az örömfoci után éremosztás a bajnok Nagyvenyim FC-nek

A huszonegyedik, utolsó előtti fordulót rendezték szombaton és vasárnap a Fejér megyei labdarúgó-bajnokság III. osztályának déli csoportjában. A listavezető Nagyve­nyim már a múlt héten a Rác­almás ellen bebiztosította magának az elsőséget, így az utolsó hazai mérkőzésükön a dobogó legfelső fokáért járó aranyérmet is átvehették. A második helyen álló Besnyő a rácalmásiakat verte pont egy tucat góllal.

Fotó: Horváth László / Dunaújvárosi Hírlap

A nagyvenyimi együttes stílszerűen győzelemmel vezette fel az ünnepséget. Az érmeket Budavári Árpád, az MLSZ Fejér megyei igazgatóság társadalmi elnökségének tagja és Vargáné Kaiser Katalin polgármester adta át.

Nagyvenyim–Kulcs 5–2 (4–0)

Nagyvenyim: Szikszai – Török, Áldott, Kovács (Fodor 62.), Pasqúalini (Gaszler L. 62.), Biró, Tamás (Kiss 85.), Kis N., Kovács K., Freud (Csizmadia 68.), Gászler (Kovács R. 46.).

Kulcs: Lengyel – Gallai (Bíró 63.), Godó, Ócsai (Osváth 76.), Szekszárdi, Molnár (Pinczés 79.), Mácsfalvi, Fehér, Dósa (Németh 36.), Erdélyi (Varjú 46.), Balla.

Az első félidő 9. percében Kiss bal oldali, tizennyolc méteres találata nyitotta a gólok sorát. A 31. percben Pasqúalinit hagyták kiugrani a védők a jobb oldalon, 2–0. A 33. percben Kovács kapott jó keresztlabdát, és ezzel már 3–0-ra vezettek a házigazdák. A 46. percben Biró a bal szélen visszapasszból játszotta meg középen Kist, aki ezúttal sem hibázott, és 4–0-s eredménnyel zárta a félidőt.

A második félidő 54. percében Kis újra betalált a kulcsi kapuba, de ezzel be is fejeződött a nagyvenyimi gólgyártás. A vendéglátók több csere után lecserélték a csapat fiatalabbik felét az idősebb, rutinosabb játékosoknak teret adva. A Kulcs élt a lassuló tempó lehetőségével, és akcióból Ozsváth kétszer is szépíthetett. A Nagyvenyim már az első fél­időben nyert, a két kulcsi gól ellenére igazán nem forgott veszélyben a hazai siker, a listavezetőhöz méltón búcsúztak a közönségtől.

A mérkőzést követően a csapat elmúlt éves történetét Csizmadia György foglalta össze:

– Az ősz nehézsége volt, hogy nagy létszámmal indultunk neki az idénynek, és ehhez mérten jelentős lett a lemorzsolódás is. Tavasszal viszont örvendetesen sok fiatal keresett meg bennünket. Ügyesek, lelkesek és beépíthetőek a csapatba. Ez a mérkőzés is bizonyítja, a fiatalok vitték a hátukon az első fél­időt. A jövőben ők megfelelő gerincet adnak majd a megye II.-es küzdelmeinknek.

Arra a kérdésre, hogy minden feltétel adott a magasabb osztályhoz, így válaszolt: – Alapjában a technikai része rendben van. Természetesen a szponzor keresését tovább folytatjuk. A létszám függvényében szeretnénk az utánpótlásunkat minél hamarabb elindítani az óvodától az U19-ig. Az utolsó fordulóban pedig próbálunk mindenkit játszatni a Lajoskomárom II ellen. Jó a hangulat a csapatnál, sok a fiatal, bátran nézünk a másod­osztály kihívásai elé – hallhattuk összegzésként Csizmadia Györgytől.

Rácalmás–Besnyő 0–12 (0–5)

Rácalmás: Tóth – Szabó (Farkas 58.), Balogh Z., Juhos, Szabó I., Kis-Szabó, Bartók, Pék, Mészáros, Horváth.

Gólszerző: Juhász (7.), Kurucz (10.), Lepsényi (16.), Kovács (29.), Víg (39, 65, 68., 71., 80., 81), Fülöp (62.), Boronyai (82.).

Csak néhány helyzete volt a vendéglátóknak. Gyakorlatilag egy kapura folyt a játék. A Besnyő megérdemelten húzta be a három pontot.

A forduló további eredményei: Sárszentágota–Cece 3–2, Beloiannisz–Lajoskomárom II 2–4, Dég–Alap 1–4, Nagylók–Vajta II 0–10.

A szurkolókkal együtt ünnepelték a bajnoki elsőségért járó érmek átvételét a szombati bajnoki mérkőzést követően

Fotók: Horváth László