labdarúgás

2021.05.17. 21:57

Nagyot küzdve szerzett fontos pontot a DUFK

A Fejér megyei első osztályú labdarúgó bajnokság 28. hétvégi fordulójában a Dunaújvárosi Utánpótlás Futball Klub SE a Martonvásárt fogadta a stadionban. Annak ellenére, hogy nem ők voltak az esélyesek, kemény küzdelem során mégis kiharcoltak egy pontot.

2021.05.15. DUFK-Martonvásár megye 1 felnőtt férfi labdarúgó érkőzés Dunaújváros Stadion Fotós: Szabóné Zsedrovits Enikő SzZsE Dunaújvárosi Hírlap DH

Fotó: Zsedrovits Eniko

DUFK SE – Martonvásár 2–2 (0–1)

DUFK SE: Jójárt – Pinczési, Fejes, Fekete, Pintér, Gertner (Kozma 54.), Vajda, Hajdú, Csala, Furuglyás, Tóth.

Gólszerző: Tóth (68.), Fekete (78.), ill. Vörös (15.), Juhász (70.).

Az első félidőben kiegyenlített volt a labdabirtoklás, azonban az ellenfél több helyzetet alakított ki, így a 15. percben ők szerezték meg a vezetést. A második fél­idő első fele szinte eseménytelenül zajlott, főleg a középpályán járt a labda. Mígnem a 68. percben Fekete betört a 16-oson belülre, szabálytalanul szerelték, a játékvezető büntetőt ítélt, amit Tóth Barna váltott gólra. Sajnos az öröm nem tartott sokáig, pár perccel később a Martonvásár újra átvette a vezetést, de Fekete révén ismét egyenlíteni tudott Szellák Sándor edző együttese.

Gertner Patrik (b) akcióban Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap

Ami a többieket illeti, a sereghajtó Mány fölényesen verte a dunaújvárosiak előtt álló Lajoskomáromot, így őket még simán befoghatják a hátralévő két fordulóban. Sőt, matematikailag a 12. Enyinget is megelőzhetik. Amennyiben hátrafelé néznek, akkor egy győzelem is elég nekik, hogy a Mány biztosan ne előzhesse meg őket.

A forduló eredményei: Sárosd – Ercsi 1–1, Mány – Lajoskomárom 5–1, Tordas – Kápolnásnyék 1–2, Ikarus-Maroshegy – Mór 0–0, Főnix FC – Bodajk 0–2, Kisláng – Enying 3–2.