labdarúgás

2021.05.31. 21:00

Győzelem és szerencse, bennmaradt a DUFK

A Fejér megyei labdarúgó-bajnokság utolsó fordulóját játszották a hétvégén, ahol a Dunaújvárosi Utánpótlás Futball Klub SE csapata hazai pályán zárta a szezont. A DUFK számára nagyon fontos volt a győzelem, ugyanis ez volt az alapja, a többi mérkőzés eredményével együtt, hogy elkerüljön a kieső helyről az együttes.

2021.05.29. DUFK-Enying megye I labdarúgó mérkőzés Dunaújváros Stadion Fotós: Szabóné Zsedrovits ENikő SzZsE Dunaújvárosi Hírlap DH

Fotó: Zsedrovits Eniko

DUFK – Enying 2–1 (1–1)

DUFK: Jójárt – Pinczési, Fejes (Kozma 50.), Fekete, Pintér, Gertner, Vajda, Hajdú, Csala (Heftner 77.), Furuglyás, Tóth.

Gólszerző: Fekete (13.), Vajda (47.), illetve Kovács (26.).

A hazai csapat játékán érződött az elszántság, jó iramban, bátran játszottak, ezzel alaposan meglepték a vendégeket a szombati mérkőzésen. A 13. percben aztán meg is lett az eredménye ennek, egy remek támadás végén Fekete lőtte ki az alsó sarkot tizenhét méterről. A folytatásban újabb helyzetek adódtak, de rendre kimaradtak. Persze, ahogyan lenni szokott, ez megbosszulta magát, és az első vendég szögletből egy fejessel egyenlítettek a vendégek. A gól megfogta a hazai rohamokat, a szünetig váltakozva forogtak veszélyben a kapuk.

A dunaújvárosi együttes az Enying ellen nyert
Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap

Viszont a második félidő remekül kezdődött, az első komoly támadásból gólt szereztek a hazaiak, egy bal oldali beadást követően Vajda lőtt a kapuba, 2–1. Az enyingiek próbáltak válaszolni, de egy-két pontrúgáson kívül nem tudtak veszélyt kelteni. A DUFK nagy akarással játszott, és végül megnyerte a mérkőzést.

A szerencse is a csapat mellé szegődött, mert a Főnix 3–1-re nyert Lajoskomáromban és ezzel őket is megelőzve, megőrizte megye egyes tagságát a dunaújvároi alakulat. A játékosok érthetően óriási ovációval fogadták ezt a remek hírt.

További eredmények: Kisláng – I.-Maroshegy 3–0, Mány – Martonvásár 1–0, Sárosd – Mór 1–1, Sárbogárd – Ercsi 0–3, Tordas – Bodajk 1–0.