labdarúgás

2021.04.28. 20:21

Két korai góllal gyorsan el is döntötték

A NB III. Középcsoportjának 32. fordulójában a Dunaújváros PASE labdarúgócsapata tegnap a bajnoki címért küzdő Kecskeméti TE gárdáját fogadta.

2021.04.28. DPASE-Kecskemét labdarúgó mérkőzés Dunaújváros Stadion Fotós: Szabóné Zsedrovits Enikő SzZsE Dunaújvárosi Hírlap DH

Fotós: Zsedrovits Eniko

PASE – KECSKEMÉTI TE 0–2 (0–2)

Dunaújváros PASE: Pokorni – Barta (Kesztyűs M. az 52. p.), Hompót D., Vadász V., Áman, Tóth Á. (Varga Zs. a 88. p.), Lakatos G., Markovics, Dorogi R. (Barna Zs. a 77. p.), Novák Zs., Szepessy R. Vezetőedző: Jakab Elek. KTE: Mészáros D. – Kotroczó (Gál Sz. az 58. p.), Grünwald, Károly B. (Popgeorgiev a 90. p.), Nagy I. (Constantinescu a 79. p.), Puskás Z. (Asztalos D. az 58. p.), Szalai G., Koszó, Vágó, Ludasi, Puskás G. Vezetőedző: Gombos Zsolt.

Novák Zsombor (j) próbálja megállítani ellenfelét
Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap

Alig kezdődött el a mérkőzés, máris vezetést szereztek a vendégek. A negyedik percben egy jobbról középre ívelt labdába Pokorni csak beleütni tudott, és a leperdülő játékszert Kotroczó az ötösről a kapuba bombázta (0–1). A tizenegyedik percben megduplázták előnyüket a kecskemétiek. Egy beívelést követően Károly Bálint az elmélázó védő mellett három méterről fejelt a kapuba (0–2). Ezzel tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés sorsa. A folytatásban ugyan adódott néhány helyzet a hazaiak előtt, de nem sikerült bevenni a vendégek kapuját. Ezzel a vereséggel az újvárosiak visszacsúsztak a bajnoki tabella tizenötödik helyére.

További eredmények: Bp. Honvéd-MFA II – Újpest FC II 2–1, Hódmezővásárhely – FTC II 2–1, Szekszárd – Kozármisleny 1–2, ESMTK – Taksony 3–2, Dabas-Gyón FC – Körösladány 1–5, Szegedi VSE – FC Dabas 1–4, Rákosmente – Monor 2–2, Iváncsa – Majos 4–0, Vác – Paks II 3–1.